Olovnatý cín

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
268
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Je to dobrý cin ? SN 23% PB 77%
také niečo sa používalo za socíka na pocínovanie lankových drôtov pod svorky lebo sa nedávali dutinky tak aby vodič dokonale doliehal používal sa mäkší cín ktorý dovolil vodiču sa zdeformnovať pod tlakom stičných plôch svoriek (prvý krát som to videl v cirkulárke kde to takto urobili. Ja som to samozrejme všetko prerobil na káblové očká a nalisoval to)
 
Naposledy upravené:

jetam51

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Sep 2020
Príspevkov
16
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
no naposledy čo som sa k objednávke v TME pokúšal vložiť bezolovnatý cín do košíku tak mi to vypísalo že nieje povolený predaj v našej krajine (mám obyčajný účet nie firmu)
odporúčam ten CYNEL Sn60Pb40
mal som možnosť vyskúšať udajne rovnaké zloženie od iných výrobcov a výsledky sa dosť líšili (všetky boli s tavidlom v jadre)
 

Yotta

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Nov 2020
Príspevkov
21
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdravím vás ako mám objednať cin z tme ?
Stále mi vypisuje error.
Ďakujem za odpoveďe.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Nejaký print screen chyby?
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Yotta

Yotta

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Nov 2020
Príspevkov
21
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Už netreba objednal som z druhej stránky.

Inak tato chyba:
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Jaj, tak to znamená, že nie je dostupný pre danú krajinu, tiež som sa už s tým stretol
 

miroslav.pivovarsky

Člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Sep 2020
Príspevkov
34
Reakčné skóre
43
Bodov
23
Umiestnenie
Zilina
Paragraf (§)
Programátor
Mne sa na farnelly podarilo vpohode pridat cin do kosika. Akurat ze farnell uz zvysil cenu postovneho z 5e na 7e...

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky




Hoci ja mam radsej zliatinu SnPbAg, a tu tam maju tiez
 

Ivan Ignáth

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Apr 2021
Príspevkov
1
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Umiestnenie
Prague
Paragraf (§)
Programátor
Olovnatu pajku bezne predavaju na Alze preto sa fakt cudujem, ze obchody so suciastkami - GME, GES, TME a dalsi s tym robia take problemy...
 

jetam51

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Sep 2020
Príspevkov
16
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Olovnatu pajku bezne predavaju na Alze preto sa fakt cudujem, ze obchody so suciastkami - GME, GES, TME a dalsi s tym robia take problemy...
tak alza je niečo ako česko-slovenský Amazon je tam toľko vecí, že nemôžu vedieť na čo sú a niesú regulácie
aj na Amazone sa predávali radioaktývne nálepky, náramky, prívesky... čo mali údajne liečivé účinky kým na to niekto neupozornil
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
aj na Amazone sa predávali radioaktývne nálepky, náramky, prívesky... čo mali údajne liečivé účinky kým na to niekto neupozornil
viem presne, ktoré myslíš... tiež to mám doma z eBay.. aspoň niečo ezoterické "liečivé", čo aj niečo reálne vyžaruje :ROFLMAO: .. a je to inak neškodné, nehrozí kontaminácia a aktivita je nízka takže pohoda. Netuším, kto toto riešil a upozorňoval na amazone... zas len niekto, kto sa zosral z toho, že je niečo "rádioaktívne"... sú v tom prívesku rádioizotopy olova, aktínia a titánu... počítam, že niečo podobné bude aj vo zvyšných ezo blbostiach

Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať


PS: a môžeme ďakovať práve takým predajcom, ktorý o tom ani netušia a normálne predávajú (napr. ten cín z alzy)... kým sa zas časom nejaký trkvas neozve a nespraví bububu .. iniciatívny blbci
 

jetam51

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Sep 2020
Príspevkov
16
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
viem presne, ktoré myslíš... tiež to mám doma z eBay.. aspoň niečo ezoterické "liečivé", čo aj niečo reálne vyžaruje :ROFLMAO: .. a je to inak neškodné, nehrozí kontaminácia a aktivita je nízka takže pohoda. Netuším, kto toto riešil a upozorňoval na amazone... zas len niekto, kto sa zosral z toho, že je niečo "rádioaktívne"... sú v tom prívesku rádioizotopy olova, aktínia a titánu... počítam, že niečo podobné bude aj vo zvyšných ezo blbostiach

Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať


PS: a môžeme ďakovať práve takým predajcom, ktorý o tom ani netušia a normálne predávajú (napr. ten cín z alzy)... kým sa zas časom nejaký trkvas neozve a nespraví bububu .. iniciatívny blbci
no ak je to v pevnej forme tak to problém "až tak" nieje no väčeina týchto produktov mali v sebe tóriový prášok čo už problém je keďže sa všade trúsi, dá sa vdýchnuť a potom to má oveľa dlhodobejšie účinky ako keby to bolo niešo solídne ako napríklad uránové sklo alebo trítiová tyčinka
Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Preklikal som to video.. pozerám, že on tam meral aj Th, ale nedostalo sa ku mne zatiaľ info o uvoľňovaní a trúsení prachu z toho.. tak neviem no. Ten prívesok, čo mám je pevný materiál, tam to nehrozí, no vo videu bol aj nejaký krém a uterák ? :D .. merané hodnoty v uSv/h na mojom prívesku sú v norme v porovnaní s uránovým sklom, ktoré je OK na bezpečné nosenie na tele ak sa jedná o prívesok či náramok. Neviem no.. tak tragicky by som to nevidel, sú horšie veci. To už ten práškový síran draselný (40​K), čo mám doma je aktívnejší, ako ten prívesok a to je úplne bežná chémia.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Páni, založte si prosím extra vlákno v príslušnej sekcii, nakoľko je to Off Topic.

Ďakujem za pochopenie.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Jelikož mi už docházejí staré zásoby olovnatého cínu, tak bych rád dokoupil nové, pokud možno Fluitin - olovnatý a chci se zeptat jak to probíhá v prodejnách s olovnatým cínem, bude mi stačit, když do prodejny přinesu živnostenský list, nebo budou chtít po mě ještě něco jiného. Živnosťák mám na provozování autoelektrikář, tak nevím jestli to bude stačit. Předem děkuji za odpovědi.
 

xonny

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
9 Sep 2020
Príspevkov
9
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
 

Alexander

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Nov 2020
Príspevkov
4
Reakčné skóre
7
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Jelikož mi už docházejí staré zásoby olovnatého cínu, tak bych rád dokoupil nové, pokud možno Fluitin - olovnatý a chci se zeptat jak to probíhá v prodejnách s olovnatým cínem, bude mi stačit, když do prodejny přinesu živnostenský list, nebo budou chtít po mě ještě něco jiného. Živnosťák mám na provozování autoelektrikář, tak nevím jestli to bude stačit. Předem děkuji za odpovědi.
Malo by to byť úplne v poriadku ak ho na predajni budú mať tak na živnosť autoelektrikára by nemal byť problém
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Děkuji za odpovědi. No právě v tom Hadexu mají Fluitin, tak tam zajedu a uvidíme jestli mi to prodají.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Jelikož mi už docházejí staré zásoby olovnatého cínu, tak bych rád dokoupil nové, pokud možno Fluitin - olovnatý a chci se zeptat jak to probíhá v prodejnách s olovnatým cínem, bude mi stačit, když do prodejny přinesu živnostenský list, nebo budou chtít po mě ještě něco jiného. Živnosťák mám na provozování autoelektrikář, tak nevím jestli to bude stačit. Předem děkuji za odpovědi.
Nemusí být živnosťák na speciální obor kde se ten cín používá, stačí jakýkoliv živnosťák, který může být i pozastavený na dobu určitou, jde jen o uvedení platného IČA, které musí sedět na konkrétní jméno. Prodejce toto eviduje pro případnou kontrolu od úřadů. Já si normálně kupuji také olovnatý cín na své IČO, mám obor zednictví a není problém, v prodejně mi řekli že to IČO musí být mé a údaje musí být shodné s občankou. Kupuji si v drogerii i velký kanystr Toluenu, peroxid vodíku 40% a jíné neřády a vše v pohodě. Před rokem jsem si ze specializovaného eshopu na chemické látky objednal 7 kg rtuti v čistotě pa, uvedl jsem své ičo do formuláře a za dva dny byla rtuť doma na dobírku. Tyto látky nejsou dostupné (a jsou regulovány) široké veřejnosti (nepodnikatele), jakýkoliv podnikatel s platným ičo si ale tyto věci může koupit normálně. Doufám že jsem pomohl tyto věci upřesnit.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
@plavec11 Děkuji za perfektní vysvětlení.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Ještě bych měl jeden dotaz, narazil jsem na cín Fluitin, který má složení 60% cínu/38% olova/2% mědi a právě ta měď mě překvapila že tam je, proto se chci zeptat, je tento cín dobrý, pájí se s tím dobře, jaké máte skušenosti s tímto druhem cínu?
Tady je odkaz na výše zmiňovaný cín:
 
E-shop ElektroLab.eu
Top