• UPOZORNENIE ! Nachádzate sa v časti fóra, kde je vyžadovaná určitá kvalifikácia, a odbornosť. V žiadnom prípade sa preto nesnažte poskytovať rady a riešenia dopytujúcim pri ktorých si nieste istý ich správnosťou v súlade s platnými nariadeniami a normami. Majte na pamäti najmä bezpečnosť a odbornosť a vystríhajte sa nabádaniu k manipulácii s nebezpečným napätím neznalou, alebo nepoučenou osobou ! Stránky fóra a ich vedenie nepreberajú žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými chybnými a nebezpečnými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami.

Práčka aeg 47230 - modul 132541729

Fossy

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
5 Dec 2022
Príspevkov
3
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Zdravím, chcel by som poprosiť o radu ohľadom výmeny programátoru v práčke do ktorej som sa pustil. Vybral som dosku a zistil som že jedna súčiastka je zhorena, napadlo mi že keby som objednal čisto dosku z internetu z nejakej rozobratej pračky že by to teoreticky malo fungovať. Lenže presný model som nenašiel ale len model s jedným odlišným číslom, inač su identické. Moja otázka teda je že či to bude fungovať a skúsiť alebo sa o to nemám ani pokúšať. Ďakujem za rady.

V prílohe sú prvé fotky z mojej dosky ktorá má zhorenú súčiastku a detailne odfotený štítok s číslom modelu.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky


Tieto fotky sú od dosky ktorú som našiel ale posledné číslo maju rozdielne. Všimnite si v priblíženej (druhej) fotke.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Těch zhořených součástek tam bude prevděpodobně víc ale opravit by se to mělo dát.
Dej detajlní fotku kde je ta zhořená součástka.
Jinak i když jsou desky na pohled stejné mohou se lišit programem nahraným v procesoru.
 

Fossy

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
5 Dec 2022
Príspevkov
3
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Těch zhořených součástek tam bude prevděpodobně víc ale opravit by se to mělo dát.
Dej detajlní fotku kde je ta zhořená součástka.
Jinak i když jsou desky na pohled stejné mohou se lišit programem nahraným v procesoru.
Ahoj, práve druhá fotka je zameraná na poškodenú súčiastku, ak treba ešte viac detalnejšie tak až večer lebo aktuálne som v práci.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Jsem si nevšimnul že ten obrázek jde zvětšit. Bude to nějaký IO LNK plus číslo. Na tom druhém by měl být identický. Je to IO zdroje a z druhé strany bude přerušený (spálený) asi 2-3W rezistor. Mění se tam i elektrolytický kondenzátor, popřípadě také varistor (modrá lentilka). Oprava není drahá pokud si to umíš vyměnit sám.
 

Fossy

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
5 Dec 2022
Príspevkov
3
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Jsem si nevšimnul že ten obrázek jde zvětšit. Bude to nějaký IO LNK plus číslo. Na tom druhém by měl být identický. Je to IO zdroje a z druhé strany bude přerušený (spálený) asi 2-3W rezistor. Mění se tam i elektrolytický kondenzátor, popřípadě také varistor (modrá lentilka). Oprava není drahá pokud si to umíš vyměnit sám.
Ďakujem za radu, skusím sa s tým popasovať lenže nemám moc skúseností s letovaním tak uvidíme ako to dopadne. Dám info či som to zvládol 😁
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Predpokladám, že to bude niečo takéto:
 

Varga Jano

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2021
Príspevkov
67
Reakčné skóre
21
Bodov
8
Paragraf (§)
Študent
Helló!
LNK305GN
 
E-shop ElektroLab.eu
Top