Asus x53u - nabíjanie batérie

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Zdravím priatelia. Trochu dávam otcovi do poriadku notebook a mám takýto problém. Ak je vložená batéria a zároveň pripojený adaptér, tak sa zariadenie chová tak, že nabije batériu na 100 % a notebook sa automaticky odpojí od nabíjačky (funguje iba na batériu a zníži sa jas obrazovky). Po poklese kapacity batérie na 99% sa nabíjačka automaticky pripojí, batéria sa začne nabíjať a notebook funguje zo zdroja (jas obrazovky sa zvýši). Takto sa tie režimy striedajú asi po 45 sekundách. Ak odpojím adaptér od notebooku, tak notebook funguje na batériu v pohode, takisto ak vytiahnem batériu a nechám pripojený adaptér, tak to všetko funguje na adaptér bez problémov. Moja otázka znie: Mám hľadať chybu v batérii (Asus Li-Ion Battery Pack A32-K53, 10.8V, 5200mAh), alebo v notebooku (Asus X53U)? Ešte podotýkam, že pôvodne (pred začatím repasu) bol v notebooku mechanický disk a systém Win7, teraz je tam SSD a Win10. Problém sa prejavoval aj pred výmenou disku a zmenou OS. Budem vďačný za akúkoľvek radu (internet som už prelúskal, nepomohlo nič z toho, čo som našiel). Osobne si myslím že chyba je v elektronike, len teraz vedieť, že v ktorej? Vopred ďakujem.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
To je blbost, ale zkus vypnout spořič baterie .
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Aká stará je batéria? Pýtam sa preto, že je možno aktívna ochrana na nabíjacie cykly,
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Aká stará je batéria? Pýtam sa preto, že je možno aktívna ochrana na nabíjacie cykly,
Netuším, niekoľko rokov, ale výdrž je dobrá. Fakt ale je, že väčšinu času bol ntb zapojený na adaptér. Dá sa niečo robiť s tou ochranou?
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ked je bateria na 100% a odpojis adapter, kolko vydrzi bateria?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Netuším, niekoľko rokov, ale výdrž je dobrá. Fakt ale je, že väčšinu času bol ntb zapojený na adaptér. Dá sa niečo robiť s tou ochranou?
Buď mechanická, alebo vo fiemware. Staršie mali taký rozpájací mechanický kontakt, novšie sa mi zdá, že počítajú počet nabití / vybytí. Nemusí to však platiť, pokiaľ je niektorý z článkov v zlej kondícii, vtedy sa môže stať, že BMS jednoducho vyšle signál o vybitej batérii.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
ešte , tak pozrieť do biosu , čo je tam nastavené.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top