Problem so zosilnovacom ne013

robertpales

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Nov 2022
Príspevkov
18
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Zdravim vas,
skladam stereo zosik 2x100W s TDA7294 zo stavebnic NE013+NE025. Mam 2 stavebnice NE013. V navode na ozivenie sa pise, ze na vystupe medzi svorkami OUT a GND musi byt nulove napatie. Na jednej z tychto stavebnic je napatie vsak +-15V. Neviete niekto cim by to mohlo byt? Dokonca mi aj odpalilo 2 kondenzatory. Suciastky su poukladane rovnako.
Este jedna otazka ohladom funkcii STBY a MUTE. Musia byt v obvode zapojene, pokial ich nechcem vyuzivat?
Dakujem kazdemu za odpoved.
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Aké napätie? Čo znamená +-15V? Ktoré kondenzátory odpálilo (označenie)? Schému si mohol priložiť, zakresliť do nej, ktoré kondíky upálilo a ako si meral.
 

robertpales

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Nov 2022
Príspevkov
18
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Aké napätie? Čo znamená +-15V? Ktoré kondenzátory odpálilo (označenie)? Schému si mohol priložiť, zakresliť do nej, ktoré kondíky upálilo a ako si meral.
. Napatie je tam zo zdroja NE069, 36V po filtracii (2x24 trafo). V sekcii ozivenie obvodu sa pise, ze napatie medzi bodmi OUT a GND musi byt nulove, ja som tam vsak po prilozeni voltmetra nameral 15,5V. (na druhej stavebnici 0V). Odpalilo kondiky C4 a C5, to ale mohla byt aj moja chyba ked som meral prud.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Pokud máš napětí na výstupu-out jak píšeš,tak s pravděpodobností je TDáčko kaput. Jak k tomu došlo, tak to nevím. Snad při špatné manipulaci jsi se něčeho dotkl....

Este jedna otazka ohladom funkcii STBY a MUTE. Musia byt v obvode zapojene, pokial ich nechcem vyuzivat?
Zapojeno jak je to ve schématu R5, R6 propojeno na +vcc ,funkce nepoužíváš.
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Pravdepodobne si opačne pripojil napájanie, inak si nedokážem predstaviť príčinu upálenia. V každom prípade to vyzerá tak, že TDA odišlo do polovodičového neba. Takže vymeniť kondíky, TDAčko, skontrolovať ešte raz celú dosku a skúsiť znova.
 

janči

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Dec 2022
Príspevkov
1
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Možno to näpatie bolo príliš velké.Naša sieť dosť kolíše,dá sa namerať aj 240v,takže transformátor 2x24 môže mať kľudne 2x28,alebo aj o trošku viac,skús to pomerať.
 

Neo Cambell

Nový člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
22 Nov 2021
Príspevkov
1
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Podľa môjho názoru si zapojil zosilňovač bez vstupu a reproduktorov čo ho vie odpáliť, každopádne objednať nový IO nie je žiaden problém ...
 

robertpales

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Nov 2022
Príspevkov
18
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Takze zosik som zapojil spolu s korekciami, napatie na vystupe uz som vyriesil. Vyskytol sa ale este jeden problem. Po celkovom pripojeni a pusteni audio signalu v reprakoch nic nehralo. Tak som postupne so sluchatkom skusal pokial ide audio signal. Na vstupe koncaku (IN) este audio signal bol, ale na vystupe (OUT) na reproduktory uz nebol. Teraz sa snazim prist na to preco.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Máš propojeno STBY a MUTE jak je ve schématu ?
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
?
 

robertpales

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Nov 2022
Príspevkov
18
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Máš propojeno STBY a MUTE jak je ve schématu ?
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
?
Tak tam bola chyba, uz je audio aj na vystupe. Avsak dost sa mi zahrieva chladic a reproduktory brumia. Nevies preco by to mohlo byt?
 

robertpales

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Nov 2022
Príspevkov
18
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
tak zistil som kde je chyba…tie 2 prepojky na stby a mute…ked su tam dane obe, tak na vystupe koncaku je napatie 14V (na oboch) ale audio signal tam je. Ak jednu z nich vyberiem tak napatie na vystupe sa zmensi na milivolty, ale bez audio signalu. Ak tam nieje ani jedna tak taktiez je napatie v mV ale bez audio signalu.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Tak to máš smolu.
1. Ty dvě propojky stby ,mute nemohou ovlivnit že se ti napětí objeví na výstupu.
2. Brum a zahřívání TDáčka značí že je vadné.
3. Jaké napětí máš na svorce GND + a - . Neudělal jsi zkrat na výstupu?
 
Naposledy upravené:

robertpales

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Nov 2022
Príspevkov
18
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Tak to máš smolu.
1. Ty dvě propojky stby ,mute nemohou ovlivnit že se ti napětí objeví na výstupu.
2. Brum a zahřívání TDáčka značí že je vadné.
3. Jaké napětí máš na svorce GND + a - . Neudělal jsi zkrat na výstupu?
Zahrieva sa iba ak mam pripojene obe prepojky a pripojene reproduktory. Pokial nie su pripojene reproduktory tak sa nehreje. Napatie na medzi +- a GND je 37V. Brumi to len ked su pripojene obe prepojky. (ked som jednu odpojil tak prestal brumiet, kvoli tomu ze to napatie tam bolo v mV po odpojeni.
 

robertpales

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Nov 2022
Príspevkov
18
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
je nejaky sposob ako zistim ze je vadne TDAcko?
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Napětí je v normě. Máš jednu desku nebo dvě. ( kanály ) .Reproduktor má kolik Ω .
Ale pokud to máš správně osazené ,tak jak jsem psal .A to je už 2hý kousek TDA ? Proto jsem se ptal jestli je to ta samá deska nebo druhá.
 

robertpales

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Nov 2022
Príspevkov
18
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Napětí je v normě. Máš jednu desku nebo dvě. ( kanály ) .Reproduktor má kolik Ω .
Ale pokud to máš správně osazené ,tak jak jsem psal .A to je už 2hý kousek TDA ? Proto jsem se ptal jestli je to ta samá deska nebo druhá.
Su to 2 dosky, 2 kanaly
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

robertpales

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Nov 2022
Príspevkov
18
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Napětí je v normě. Máš jednu desku nebo dvě. ( kanály ) .Reproduktor má kolik Ω .
Ale pokud to máš správně osazené ,tak jak jsem psal .A to je už 2hý kousek TDA ? Proto jsem se ptal jestli je to ta samá deska nebo druhá.
Repro s ktorym som to skusal ma 6ohm a 50w. Osadene a zaspajkovane by to malo byt dobre.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Jeden kanál máš teda dobrý. A problém je stále s tím co jsi zakládal dotaz?
TDA zjistíš jedině výměnou. Jiný způsob neznám než co jme probraly.
 

robertpales

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Nov 2022
Príspevkov
18
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Jeden kanál máš teda dobrý. A problém je stále s tím co jsi zakládal dotaz?
TDA zjistíš jedině výměnou. Jiný způsob neznám než co jme probraly.
Nie, na oboch kanaloch je to tak isto. Pokial su zaradene prepojky tak je napatie na vystupe ale je tam audio signal.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top