Beyerdynamic T 70 jedna strana hrá slabšie

maskrtnik01

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
20
Reakčné skóre
13
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Dobrý deň,

Mám problém so slúchadlami Beyerdynamic T 70 (250R), proste na jednej strane hrajú výrazne slabšie (ale hrajú). Skúšal som na rôznych zdrojoch signálu, bez zmeny. Jemne som hýbal káblom pri konektoroch, aj pozdĺž kábla, tiež bez zmeny. Zmeral som ich ohmmetrom na konektore, obidve strany majú 238R (činný odpor, udávaná impedancia 250R). Dá sa to nejako vyriešiť? Mám ich tri roky, takže po záruke. Skúšal som sa do nich dostať, podarilo sa mi iba zhodiť dole molitan okolo uší.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
pravdepodobne bude poškodená membrána . ako príklad dám reproduktor na mobile , aj keď je to od veci , ale chyba bude rovnaká . keď že som zvárač , nosil som mobil vo vrecku , kde sa mi časom do sluchátka , nachytal železný prach a asi za 8 mesiacov úplne zoslabol a tak som musel používať hlasitý odposluh . dva krát do roka som menil reproduktor . mal som doma aj požičané sluchátka a tiež tam jeden kanál hral slabšie . zo starých polámaných sony slúchadiel som ich vymenil .
ja viem , sú to nekresťanké prachy dať toľko za sluchátka , ale tu už pomoc nie je žiadna .
čo ešte na mobile robím je druhý veľký magnet a pobehám s ním po tom malom sluchátku . z časti mi to povyťahuje železný prach .
pozeral aj na internete po parametroch Beyerdynamic T 70 , ale nikde nepíšu či sú sluchátka otvorené , alebo uzavreté .
 

maskrtnik01

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
20
Reakčné skóre
13
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Takže tá najhoršia možnosť. Je im teda pomoci? Dá sa to vylúčiť? Boli fakt drahé, aj so zvukom som spokojný.

Dostal som sa dnu, aj na vnútornej svorkovnici je cca rovnaký odpor. Pustil som z youtubu sínus 1khz, na oboch kanáloch som na true rms nameral tak 190mV.

Neviem čo sú otvorené/uzavreté slúchadlá, ale medzi reproduktorom a uchom ešte je ďalšia vrstva, ani som si vnútri nevšimol špinu.

Ohľadom elektrického poškodenia, používal som ich na Wiliho HA (kto nepozná elektrónkový zosilňovač s E88CC a 6N2P, bez výstupného trafa). Mám rád hudbu trochu hlasnejšie, ale nikdy sa nesťažovali skresľovaním - a ani som nemal hlasitosť na max(to by v prvom rade nezvládli moje uši). Impedančne pokiaľ viem sú prispôsobené pre ten zosilňovač.
 

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
268
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Pomoci tomu už asi nie ale zistenie chyby asi áno. Odmeraj výstupy z toho elektronkového bastla. Ak tam nameráš DC tak vieš čo ti to tie sluchátka odpísalo. Inak nie..nepomôžeš tomu. Skús na ebay nájsť náhradné diely prípadne rozbité a tak že povymieňat z nich transducery. 190mV je celkom málo na 250R sluchátka. Tam aspoň snáď 1V. Ja mám pocit že to bude tím tvojim elektrónkovým zosikom. Treba aj ten premerat. Aby si náhodou odpálil ďalšiu sadu keby to bol vinník.
 

maskrtnik01

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
20
Reakčné skóre
13
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Zosilňovač má dc ochrany, takže jedine že by to aj tie mali za sebou.
 

maskrtnik01

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
20
Reakčné skóre
13
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Zabudol som ešte spomenúť, tých 190mV je linkový výstup notebooku.
 

maskrtnik01

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
20
Reakčné skóre
13
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Ľudia nepodceňujte silu kábla :D obetoval som jeden kábel s 3.5mm jackom čo som našiel doma, prehodil som namiesto originálneho, a hraje to.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
To je základný level, vymeniť najprv kábel. Ešte že si študent.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
sluchátka na uši .
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Karol

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
11 Feb 2021
Príspevkov
16
Reakčné skóre
13
Bodov
3
Paragraf (§)
Servisný technik
Pozri video :
Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať
 
E-shop ElektroLab.eu
Top