Akai gx r66

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
zdar páni .
tento 110 V , dedo mi strečkuje . nevládze otočiť hlavu z ľava do prava . z prava do ľava aj na tretí pokus . bol v servise a mechanik mi povedal , že sa nedá opraviť , že má vylámané zuby . tak som to rozobral a všetko je v poriadku . a ten hlavný problém , je , že mechaniku len vysunie a hneď spadne . nedotlačí a nezaistí . ale . . . na prvej fotke je mechanika naklonená hlavu otočí a mechaniku zaistí a prehráva aj revers . zaujímavé . na otáčanie je motor cez gumičku . rozmýšľam či pomôže výmena . mal som ho v práci tam fungoval aj na revers . po čase revers nechcel ísť a teraz už nechce ani hrať . musím mu pomôcť prstom , vtedy za mechanika zaistí . nechcem ho vyhodiť , nakoľko to má DBX a obyčajné kazety tam hrajú super .
 

Prílohy

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Stáhni si z elektrotanya servisní manuál a podle něj porovnej, zjisti co tam máš špatného. Co já jsem kdysi opravoval videa tak v těchto případech to dělaly vytahané (ztyřelé) gumičky ale také prasklé plastové spojky popřípadě ozubené kolečka, šneky natlačené na hřídelkách.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
díky . zajtra sa na to pozriem a skúsim vymeniť najprv gumicku .
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
díky . zajtra sa na to pozriem a skúsim vymeniť najprv gumicku .
Zkusil bych i mechaniku vyčistit a promazat. Může být v mechanické části v kluzných lištách a v převodech zatuhlé mazivo, nějaká pecka bordelu a už to nejde hladce a na doraz. Po výměně gumičky se uvidí.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
to som urobil ako prvé , vyčistil aj premazal. nepomohlo to .
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
závady odstránené - dokedy .
vymenil som gumičky aj hlavný remeň.
otáčanie hlavy bol však problém . nemal som sa čoho chytiť . nakoniec som natiahol malú pružinku aby dotláčala na doraz . je totiž obojstranná , aj pre revers . je to nevďačná práca ,keď neviem ako , ale podarilo sa (4 pokusy). nastavil som hlavy aj rýchlosť posunu. šlape ako hodinky .
ďakujem za pomoc .
 

Prílohy

ElektroLab.eu
Top