Ako ste začínali?

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,795
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Zzdenda

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Zacinal som davno davno s vybrakovanou "elektronikou" z mraznicky Calex - LED dioda z panelu a drotiky zo startovacieho rele k motoru/kompresoru, ku ktorej som zapojil 9V bateriu a dana LED zasvietila iba raz a naposledy..... to je prve co si pamatam ked som svojvolne nieco "vytvoril".
Odvtedy uz preslo strasne vela rokov (z mojeho pohladu) a veci su o uplne niecom inom, robim co ma bavi, a kedze podla mna zivot by mal byt nielen o starostiach, ale aj o radostiach a snoch, tak aj tie si pomaly plnim....
Kedze obaja rodicia maju k elektrine ako takej blizko, s pajkovackou som sa hral uz davno, ked otec na kuchynskom stole a rozlozenych novinach opravoval vysavace, mixeri, .... Kedze "orientacia" bola jasna, myslim ze v 8. rocniku ZS som dostal na Vianoce pod stromcek multimeter. Odvtedy som meral vsetko co mi prislo pod ruku, aj ampere v zasuvke. Zlom nastal niekedy davno, ked sa mi dostala do ruk kniha Lamparna, a v nasom starom vceline som nasiel stare gramoradio, ktore padlo za obet mojim prvym pokusom s elektronkami - zosilnovac PCL86 SE s vystupnym trafom alias zvonkove trafo.... hralo to strasne, ale ocarilo ma to... a ako pravi klasik, ostatne je uz historia... :)
 

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
A kedze stare foto niekde mi pomizlo, zato mam na youtube video zo svojich zaciatkov. :)

Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať

Edit: A predsa som len jednu foto nasiel, suvisi s videom vyssie :) Vidno aj moje prve vybavenie.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky


Edit 2: A ako tak civim na tu foto, az mi je to cudne ze nikde ziaden PC, apod.... dnes bez toho ani na krok :) Ako sa doba zmenila... Hudba niekedy 70% kazety, 20% pasky-kotuce, 10% CD/LP. Dnes idem 90% PC, 10% LP/CD.
 
Naposledy upravené:
ElektroLab.eu
Top