Aliexpress

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
To je pre mňa novinka, zatiaľ všetko mi chodí klasika poštou do schránky alebo ak niečo väčšie, tak si pre to idem na poštu. Jedine z Nemecka a Poľska cez eBay mi došli veci kuriérmi, čo som sa až čudoval, lebo nečakal som kuriéra.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
zásielka cez kuriera sa dá zistiť pomerne dobre .
prvý faktor je poštovné na 5 € a druhý , dodanie 20 až 25 dní.
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Balíky som bol vyzdvihnúť v zásielkovni (čo pre mňa znamená asi ako na poštu). Platí to len pre Bangood
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
mne zas napísali, že mi to bude doručené domov, uvidíme. Ozvalo sa mi aj GLS, takže chaos :D
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
A máme tu DPH pre všetky zásielky, to si zas "erár" nabalí kapsu :

Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
dá sa to obísť. čínan to už tak raz spravil . kupoval som tri poťahy na vankúše , samostatne a zabalil to do jedného balíka . asi tak treba na EU.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
A kedy to stíhal spraviť? DPH na tovar do 22€ platí od včera. Mimochodom DPH sa pripočítava automaticky v medzisúčte objednávky, do toho sa nedá zasiahnúť - robí to systém
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
transakcia je ešte staršieho dáta a cena by presiahla limit , tak to urobil tak , že to poslal v jednom balíku . podobne sa to dá spraviť až sa nakupuje viac vecí od jedného predávajúceho . nie všetci predajcovia sú solventný . majú svoje cestičky ako vydrbať zo systémom. stačí sa s ním dohodnúť .
až som kupoval ebike z aliexpressu ,tam je viac možností . jeden píše že to je konečná cena a druhý že si musím doma zaplatiť colné poplatky a dph .
a teraz sa nevie ako je systém nastavený . system , pre eu sklady , alebo globálne aj čína thaiwan ,či singapur . to je ešte v štádiu skúmania .
 

Prílohy

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Každý len rieši Aliexpress, ale čo taký eBay a predajcovia z celého sveta. Občas mám dojem, že málokto nakupuje na eBay, podľa toho, ako sa dokola len Aliexpress rieši. Tam všetko bude treba samostatne preclievať tu na SR. Och to bude zasa... zanedlho tento mesiac budem brať balík z Ukrajiny s cenou nad 150€, tak som zvedavý, čo ma bude čakať, ale počítam, že pri tejto sume všetko po starom, ako bolo doteraz. No prúser je, že bez ohľadu na cenu, z UA mi vždy všetko prešlo cez hranice a je jedno, či to stálo 20€ alebo 200€.

Ale prdel bola, keď Ukrajinec bez toho, aby som mu vôbec niečo písal, poslal mi 2 veci z dvoch objednávok do jedného balíka s cenou pravdaže o nulu menej a napísal na balík, že je dnu len jeden predmet a nie dva... prešlo to :ROFLMAO:
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Nojo, lenže na eBay predáva hocikto, nie len eshopy, ale aj bežný ľudia. Práve týmto je eBay zaujímavý... čo sa čudujem, že akosi prevláda Aliexpress v nákupoch, aspoň začínam mať taký pocit. Môj nakupovaný sortiment z eBay je z celého sveta od USA po Austráliu. Neviem nakoľko je reálny na eBay takýto systém platenia DPH, ak tam predáva hocikto z hocikade.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
nie len eshopy, ale aj bežný ľudia
Práve pre toto asi nie je možné zaviesť výber DPH na eBay, to totižto môže mať pri tovare iba firma. No a práve preto si človek bude musieť dodatočne zdaňovať nákupy na eBay sám.
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Čo už... tak sa toho bude brať menej na sklad no a len to, čo reálne treba. Aj keď u mňa vždy prevládal eBay :D
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
aj ebay od 1 júna zdvihol poplatky . úprimnú sústrasť pri predaji .
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Poplatky za predaj šli nahor ? o tomto ani neviem.. ta pekne
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
až to nájdem , čo napísal kamarát tak to sem zavesím. .
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
tak a ceny sa nám zdvihli .
 

Prílohy

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Hlásim dobré správy, dnes nákup na eBay a aj oni prirátavajú VAT, neviem síce, či to bude pre každého predajcu... ale objednávka z Ukrajiny takto na eBay:
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Otázka: cena za tovar po prepočte na eura je 135,42€ čiže CLO nebudem platiť. Alebo sa do toho ráta aj pošta ? Potom by som už bol nad 150€. Pri vypisovaní papierov na preclenie sa tam vždy udáva či pošta je spoločne v tovare alebo oddelene, teda cena za tovar a samostatne cena poštovného (tak som to udával aj s dokladom o zaplatení za tovar z USA). Teda ak to chápem správne, CLO sa platí len za tovar ak je to nad 150€, ale nie vrátane poštovného.

Tak ?
 
E-shop ElektroLab.eu
Top