Moja konštrukcia Autotransformátor

vav

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
10 Feb 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
79
Bodov
18
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Veľmi dlho som sa chystal na to, kopancov bolo dosť, že si urobím konštrukciu, v ktorej bude oddeľovacie trafo a autotrafo. Toto autotr. som nakoniec objavil na bazoši a bolo rozhodnuté. Oddeľovacie som navinul na sek. na125V, odbočka na autotr. mi to umožňovala. Aby som zbytočne nezaťažoval uhlík na bežci vtedy, keď nebudem potrebovať regulovaný výstup, pevný okruh s 230V som vytiahol z odbočky autr. Tu je v tomto okruhu v sérii objímka E14, kde je možné použiť žiarovku ako obmedzovač prúdu, alebo ju premostiť zeleným vypínačom. Ak do ľavej zásuvky zapojím vyskratovanú zástrčku, je možné objímku E14 využiť na kontrolu svietidla. Samozrejme pri rozpojenom zelenom vypínači. Veľkosť napätia zobrazuje zelený indikátor. Regulovaný okruh vpravo, má výstup na zdierky, alebo na zásuvku. Ako autotrafo je použité nemecké ESS102. Oddeľovací transformátor 230/125, s uzemnenou medenou fóliou medzi vinutiami, čakal veľmi dlho na príležitosť. Radšej ani nebudem písať koľko, tak ten čas letí. Na zobrazenie hodnôt tohoto regulovaného okruhu, slúži LCD zobrazovač vpravo.
 

Prílohy

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ahoj, taky se velmi dlouho chystám na realizaci oddělovacího trafa. Kdy se k tomu dostanu, to nevím.:( :). V každém případě to máš zrealizované pěkně, a stejně tak tu bodovačku kterou popisuješ ve vedlejším příspěvku.(y)
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Pekná práca, len tak ďalej (y)
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: vav

odaros

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Mar 2021
Príspevkov
13
Reakčné skóre
9
Bodov
3
Paragraf (§)
§24 (SK) / §8 (CZ)
Mohol by si to zakresliť do schémy?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Konštrukcia vyšla aj u nás v blogu :

Konštrukcia oddeľovacieho transformátora a autotransformátora pre dielenské použitie
 
E-shop ElektroLab.eu
Top