Citroen c6

Citronovnik

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
5 Dec 2020
Príspevkov
2
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdravim Vas pani odbornici.
Obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc, ci radu. Nie som elektrikar, aby som pravdu povedal, absolutne sa jej nerozumiem, ale hladam uz rady vsademozne.
Vlastnim Citroen C6, 2.7hdi V6,rv 2007. Mam problem, ze moje auto neustale vyhadzuje chybu elektronickej rucnej brzdy, ked mam pri spinaci polozeny mobilny telefon. Chcem sa Vas preto ako odbornikov na slovo vzatych opytat, ci je mozne, aby to sposoboval telefon, ci uz nejakym rusenim od mobilneho alebo datoveho signalu? Skusal som totiz jazdit aj bez telefonu a uspesne sa mi bez akejkolvek chyby systemu podarilo spravit stovky kilometrov. Ale kedze sa elektronike nevenujem a priznavam nerozumiem, hladam rady na Vasom fore, ci je vobec nieco take mozne, aby telefon mohol sposobovat taketo problemy. Je fakt, ze mobil sa mi aj dost zahrieva v aute, je to Samsung Galaxy S8+. Bluetooth v aute nepouzivam, nemam ani nabijacku. Za kazdy nazor budem vdacny a zaroven sa ospravedlnujem ak to sem nepatri a pochopim Admina ak to vymaze, len uz som zufaly.Dakujem
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Tvoj príspevok nemám prečo zmazať, nakoľko je v relevantnej téme. Odpovedal si si sám, z logiky ak tam mobil nie je tak je všetko v poriadku. Nepoznám konštrukciu tohto snímača, ale ak je robený pomocou tak je dosť možné, že vzniká určitá interferencia z mobilu práve na túto sondu. Hallov senzor reaguje na elektromagnetické polia, preto je predpoklad, že reaguje na mobil, ktorý ich produkuje.

Nalinkoval som ti do textu článok, ktorý popisuje princíp Hallovho senzoru.
 

Citronovnik

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
5 Dec 2020
Príspevkov
2
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Paaaani moji, tak toto ma dostalo :-o . Naozaj ďakujem veľmi pekne za odpoveď :)
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Výrobca pravdepodobne netestoval takúto možnosť rušenia - stáva sa. Mobil je sám o sebe zdrojom elektromagnetického vyžarovania a ak je v jeho blízkosti senzor reagujúci na takéto vyžarovanie tak reaguje tak ako reaguje. Tieto senzory však nezvyknú mať veľkú citlivosť (pár cm), takže je možné že ak bude mobil položený na inom mieste, tak daný jav nenastane.
 
ElektroLab.eu
Top