Digitálny mikroskop

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Dobrý večer.
Nakoľko som vo veku, že ruky už nedám ďalej od očí a ani veľká lupa niekedy nepomáha (hlavne pri spájkovaní SMD zavadzia), rozhodol som sa zaobstarať si mikroskop. Dnes mi bol doručený MUSTOOL G1200. Má kameru 12MPX so zabudovaným osvetlením, 7'' displej s rozlíšením 1024x600, vstavanú batériu, USB port pre napájanie a prenos údajov, slot pre microSD kartu (do 128G) a kovový podstavec s výškovo nastaviteľnou osou pre mikroskop. Opticky zoom je 300x, digitálny až 1200x. Nakoľko som ho ešte len rozbalil a nedočkavo som chcel vidieť nejaký výsledok, tak som narýchlo urobil pár fotografií, s ktorými sa chcem podeliť. Z mojej strany zatiaľ predbežne spokojnosť. Pridám ešte neskôr nejaké foto, prípadne video nahraté mikroskopom.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Osobne mám G600, z ktorej som robil recenziu : , za mňa tiež spokojnosť nakoľko tie komponenty sú čoraz menšie a menšie :) Nech slúži (y)
 

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Bolo by mozne uviest link odkial to najlepsie kupit? Uvazujem nad tym takisto uz dost dlho.
Dakujem.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Dakujem, uz som nasiel tiez, medzitym aj je novinka na G1000... a stoji rovnako ako 600, premyslam....
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
No já už dávno uvažuji nad nějakým schopným mikroskopem neboť ten zrak je opravdu čím dál tím horší. Nejdříve jsem si před léty pořídil ale ty jsou na dvě věci, zajedno Číňan má menší hlavu a ty obroučky jsou pro tu mojí malé a za druhé také jsou ty okuláry blízko sebe, ještě tak jednotlivě na jedno oko se to dá ale to jenom tak v případě když chce člověk přečíst něco titěrného. Pak jsem zkusil objednat , pokud není upevněný na nějakém schopném stativu tak také naprd a navíc moc dobře nezobrazuje a když jej člověk drží v ruce tak při velkém zvětšení také nic moc.
No dneska jsem narazil na a jsem z něj doslova unesený alespoň podle toho videa co jsem zhlédl jsem s největší pravděpodobností našel to co jsem hledal.
 

xonny

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
9 Sep 2020
Príspevkov
9
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak tenhle mikroskop G1200 jsem našel pod stromečkem. A protože už taky houby vidím a popisky součástek výrobce dokonale schovává tak ho často využívám a mohu ho jen doporučit.
Pro kontrolu desek s TS je jak dělaný
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ja mám tiež G1200, v porovnaní s G600 je sa oplatí dať niečo navyše za ten G1200. Som s ním spokojný, predovšetkým veľkosť obrazovky je dostatočná a netreba ho pripájať k PC. Mne osobne by mikroskop bez obrazovky vadil, mám to vyskúšané s viacerými čínskymi modelmi.

Najslabším článkom G1200 je jeho stojan, ktorý by mal poskytovať jemnejší a stabilnejší posun (na aký som zvyknutý z klasického optického mikroskopu Meopta). Toto som vyriešil upnutím G1200 do statívu Meopta určeného na prefocovanie dokumentov.

Všeobecne G1200 za svoju cenu asi nemá prílišnú konkurenciu.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Mam praktickú otázku. Jelikož som asi trochu mladší ešte vidím s dobrou lupou. Lenže tak sa nedá pájkovať. Čiže otázka znie, či sa dá s tými geretmi pájkovať:
1) či je stabilný stojan (aj ked ten sa dá prípadne prilepiť ku stolu)
2) či sa zmestí pájkovacie pero pod lupu bez toho aby som sa bál, že budú dymiť plasty
3) akú má hĺbku ostrosti? Netreba stále preostrovať?
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Mi konečně dneska přišel výše v mém příspěvku zmiňovaný . Objednaný na Aliexpress a odeslaný ze skladu ve Španělsku. Jelikož jsem měl dnes vyšetření u oční tak jsem jej ještě nestihnul poskládat a odzkoušet akorát jsem zkontroloval zda nic nechybí. Když jej poskladám a odzkouším tak sem dám fotky a vše potřebné co k tomu patří. Kupoval jsem jej kvůli svému zraku který už neslouží tak jak by měl ale také že součástky se dělají čím dál tím titěrnější. Mám stolní lupu 5 dioptrií s kruhovým světlem ale něco pod ní pájet to opravdu nejde. K tomu mikroskopu jsem ještě doobědnal takzvané 0,5x a 1x přičemž ta 1x čočka má funkci pouze ochranu hlavního objektivu aby tam nevnikly splodiny při pájení, prach a podobně. Ta 0,5x zase zvýši pracovní výšku pod objektivem takže vznikne více místa při práci.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak jsem tu s nějakými obrázky. Večer jsem se pustil do skládání a následného testování toho mikroskopu. Musím říci že jsem tímto přístrojem doslova ohromen a velice mile překvapen. Narychlo jsem jej napojil na 19" monitor Acer co mi tu dovezla dcera s tím že jej nepotřebuje neboť dostala větší a v bytě by jej překážel (děcka chtějí mít doma hezky a pořádek tak vše nepotřebné svážejí a odkládají u nás doma :rolleyes:). Propojil jsem jej pomocí VGA kábla s mikroskopem a začal zkoušet, použil jsem desku se součáskami co jsem měl právě po ruce. Mikroskop se dá propojit i s televizorem pomocí HDMI káblem ale to jsem zatím ještě nezkoušel, bylo půl 3h v noci jak jsem šel spát tak někdy později.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Vyzerá vskutku použiteľne (y)
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Mam praktickú otázku. Jelikož som asi trochu mladší ešte vidím s dobrou lupou. Lenže tak sa nedá pájkovať. Čiže otázka znie, či sa dá s tými geretmi pájkovať:
1) či je stabilný stojan (aj ked ten sa dá prípadne prilepiť ku stolu)
2) či sa zmestí pájkovacie pero pod lupu bez toho aby som sa bál, že budú dymiť plasty
3) akú má hĺbku ostrosti? Netreba stále preostrovať?
Ja osobne som so stabilitou stojanu nebol príliš spokojný, takže som hneď robil upgrade. Čo sa týka stability teraz, tak spokojnosť, hĺbka ostrosti taktiež /pri používaní tretej ruky/. Plasty dymiť nebudú. Prikladám a foto.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
cca. 10 rokov pouzivam bino lupy od nemeckeho vyrobcu . Vtedy stali kolo 350€. Verzia s ostrenim od 34cm. Velmi dobry pomer ceny a vykonu, minimalna farebna aberacia ( v porovnani s cinanom ziadna ), hlbka ostrosti je cca 8cm, zorne pole 12cm, zvacsenie 2.3x je realne a zatial postacujuce. Aj ked uz zacinam vnimat ze by nebolo zle presedlat na zvacsenie, len ta cena... Nastavit sa daju na akukolvek velkost hlavy a rozchod oci.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
U digitálního mikroskopu by mě zajímala hlavně doba odezvy, protože zobrazení má jisté nějaké zpoždění na pohyb například hrotu pájky pod snímačem. A z toho vyplívá zda je takovýto mikroskop vůbec pro práci použitelný, protože je nutné reálně vidět pracovní pole a očekávat okamžitou reakci zobrazení. Zvětšení a dobrý obraz tohoto mikroskopu je jedna věc, ale doba odezvy je věc druhá a značně opomíjená a pro mě velice důležitá. Osobně bych raději preferoval klasický mikroskop než jakýkoliv digitální, je to ale pouze můj názor, zdravím.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
U digitálního mikroskopu by mě zajímala hlavně doba odezvy, protože zobrazení má jisté nějaké zpoždění na pohyb například hrotu pájky pod snímačem.
Zrovna včera jsem tuto vlastnost testoval u svého zbrusunového digitálního mikroskopu. Mohu tě ujistit že jsem nespozoroval absolutně žádné zpoždění, odezva byla naprosto okamžitá takže pro práci jako je pájkování pod ním je naprostu způsobilý.
Před 4 léty jsem si pořídil , hleděl jsem tenkrát na peníze a vybíral jsem nejlevnější mikroskop ale je také pravda že jsem v té době neměl absolutně žádné zkušenosti s takovýmto zařízením. Má také přísvit LED diodami, zvětšení by bylo také ucházející a vcelku vyhovující. Stojánek co byl k němu dodaný je však nevyhovující chtělo by to nějaký podobný jako je u mého nového mikroskopu. Co se týče zobrazení tak tam to už je horší, obraz není kvalitní, barevné podání moc neodpovídá skutečnosti i když ostrost je dobrá vyhovující. S tou odezvou to je také horší ale u mikroskopu v této cenové relaci to je myslím omluvitelné. Co se však týče práce pod ním jako je pájkování tak zde bych konstatoval že je pro tuto činnost nevyhovující. Kupoval jsem jej hlavně pro tento účel ale pracovní výška je zcela nevyhovující.
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
U digitálního mikroskopu by mě zajímala hlavně doba odezvy, protože zobrazení má jisté nějaké zpoždění na pohyb například hrotu pájky pod snímačem.
Pozrite si video v reakcii 13, ktoré som včera priložil. Myslím, že o odozve nie je potrebné diskutovať.
 

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Zda sa, ze rakato vyriesil moju dilemu. Akurat z toho linku, mi nie su jasne rozdielu medzi C, E, F. Predpokladam ze sa lisia od pracovnej vysky (podla rozneho naskladania optik).
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
@robertpavlik z akého polotovaru si vychádzal pri upgrade stojanu?
 
E-shop ElektroLab.eu
Top