Digitálny mikroskop

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zda sa, ze rakato vyriesil moju dilemu. Akurat z toho linku, mi nie su jasne rozdielu medzi C, E, F. Predpokladam ze sa lisia od pracovnej vysky (podla rozneho naskladania optik).
Rozdíl je určitě v těch objektivech akorát v popisu tam nemá prodejce nic k těm typům E a F ale na nějakých jiných stránkách od jiných prodejců jsem viděl ten ojektiv typu E a ten měl tuším 200X objektiv C-MOUNT u toho mého je 180X objektiv C-MOUNT, musel bych pohledat. Já jsem se rozhodl pro ten co mám, dá se tam našroubovat přídavná tkzv. "Barlowová čočka" kterou jsem již také objednal a je na cestě ke mě, tá právě zvýši pracovní výšku pod mikroskopem, já jsem objednal 0,5x + 1x která má pouze funkci krycí aby do objektivu nešel dým od pájení a nečistoty.
Také tento objektiv má dole zaostřování kterým se dá jemně zaostřit obraz (hrubě buď posuvem po tyči stojanu, pak dostavení otočným kolečkem posuvem nahoru a dolů a doostřením právě tím otočným objektivem na spodní straně).
 
Naposledy upravené:

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
cca. 10 rokov pouzivam bino lupy od nemeckeho vyrobcu . Vtedy stali kolo 350€. Verzia s ostrenim od 34cm. Velmi dobry pomer ceny a vykonu, minimalna farebna aberacia ( v porovnani s cinanom ziadna ), hlbka ostrosti je cca 8cm, zorne pole 12cm, zvacsenie 2.3x je realne a zatial postacujuce. Aj ked uz zacinam vnimat ze by nebolo zle presedlat na zvacsenie, len ta cena... Nastavit sa daju na akukolvek velkost hlavy a rozchod oci.
Wow, tie veru vyzeraju super. Len ta cena odpoveda tomu medical zameraniu. Skoda, Tak nejako som bol nastaveny, ze do 200eur by som bol ochotny dat, ale toto som veru necakal.
Vsetky tie cinske nahlavne sady maju zaostrene na 2-3 cm. To ma zmysel len ked si chcem pozret sperky. Pre nase pouzitie absolutne nerealne. V kazdom pripade vdaka za referenciu.
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
@Rami6711 ano, ta cena je odstrasujuca ale dostanes co zaplatis. Vyssia stredna trieda. Potom su este na trhu hiendy kde platis aj za velehlas znacky, od Zeissa, Swarowskeho, Leica (examvision) atd. ceny aj 3k€ +. Po 10rokoch dennodenneho pouzivania tych 2.3x viem ze 1k€ za 4x to nebudu vyhodene peniaze, oci nekupis.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak jsem si opět trochu "hrál" s mikroskopem a také přidávám jako @robertpavlik video z mého mikroskopu pro posouzení odezvy při práci pod ním.
Zde je video z testu

Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať
 

Zdendo

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Apr 2021
Príspevkov
1
Reakčné skóre
3
Bodov
1
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dobrý večer.
Nakoľko som vo veku, že ruky už nedám ďalej od očí a ani veľká lupa niekedy nepomáha (hlavne pri spájkovaní SMD zavadzia), rozhodol som sa zaobstarať si mikroskop. Dnes mi bol doručený MUSTOOL G1200. Má kameru 12MPX so zabudovaným osvetlením, 7'' displej s rozlíšením 1024x600, vstavanú batériu, USB port pre napájanie a prenos údajov, slot pre microSD kartu (do 128G) a kovový podstavec s výškovo nastaviteľnou osou pre mikroskop. Opticky zoom je 300x, digitálny až 1200x. Nakoľko som ho ešte len rozbalil a nedočkavo som chcel vidieť nejaký výsledok, tak som narýchlo urobil pár fotografií, s ktorými sa chcem podeliť. Z mojej strany zatiaľ predbežne spokojnosť. Pridám ešte neskôr nejaké foto, prípadne video nahraté mikroskopom.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Je to super vecička.... Mám ho tiež doma.👌
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Konečně mi přišly z Aliexpress "Barlowovy čočky" 0,5x a 1x pro můj mikroskop tak jsem je vyzkoušel a přikládám i fotky.
Vyzkoušel jsem lépeřečeno pouze jednu 0,5x neboť 1x čočka má funkci pouze krycí aby se do objektivu nedostal prach, zplodiny z pájení a podobně. Výsledek mě velice mile překvapil, pracovní výška pod objektivem se díky 0,5x barlowově čočce zvětšil o 9,5cm z původních 13cm. Dodávaný stojan je pro tuto sestavu ideální, uchycení na samém vrcholu + se dá ještě dostavit kolečkem na boku držáku objektivu + zaostřováním přímo na objektivu.
První obrázek je bez Barlowovy čočky (výška 13cm), na druhém je zmíňovaná Barlowova čočka, 3-tí obrázek s Barlowovou čočkou 0,5x (výška 22,5cm) a na 4-tém obrázku celkový pohled.
Jsem rád že jsem si tento mikroskop pořídil neboť můj zrak už není to co býval. A i když jdu 19.5.2021 na operaci s levým okem (Katarakta - Šedý zákal) tak i tak tento mikroskop budu potřebovat neboť operace neřeší dioptrie které jsem měl a mám po první operaci pravého oka také šedého zákalu.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ještě jsem potřeboval mikroskop odzkoušet přes HDMI výstup zda výstup funguje, jako monitor jsem použil TV LG 39LN575S, fotky přikládám.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Číňan vymýšlí a stále rozšiřuje nabídku nejrůznějších výrobků a tak to je i s mikroskopama a jejich uchycení na nejrůznějších stativech. Pro ty kdo o něčem takovém také uvažuji zde vkládám link pro inspiraci.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: SMITH

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
To to nebude najlepší nápad . Z praxe viem , že tento typ stojana je náchylný na vibrácie . Tá kamera sa bude triasť pri akomkoľvek pohybe , resp. klepnutí po stole .
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Z praxe viem , že tento typ stojana je náchylný na vibrácie
Na stolnú lupu je dobrý, tiež sa pripájam k tomu, že pri kamere to nie je ideálne riešenie. Rozhodne som za stabilnejšiu konštrukciu a uchytenie mimo stôl.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: SMITH

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tiež som potreboval zväčšiť operačné pole a tak som sa rozhodol modifikovať modifikáciu modifikovaného mikroskopu ;). Rádius môžem teraz meniť v rozsahu 0 -110 mm, v osi Y sa môžem pohybovať od 10 do 200 mm. Naviac som si tam pridal ďalšie pomocné ramená. Som spokojný :).

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tak som znova modifikoval modifikované. Mikroskop v mikrofónovom stojane a tretia ruka separátne. Teraz som už fakt spokojný.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Pekná práca, ako je na tom stabilita ramena, respektíve jeho "chvenie", nepadá dolu pri maximálnom natiahnutí?
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Je to úplne v pohode. Stojan má nosnosť 1,5 kg (podľa predajcu). Skúšal som všeličo, aj som kopal do stola, aj som búchal po stole a pohoda. Rameno drží a fakt musím trafiť rameno rukou, aby sa to pohlo. Je to super. Ten stojan stojí 9 € (na SK eshope), takže za mňa super.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Potom gratulujem k novému pomocníkovi. Môžeš sem dať potom odkaz na to rameno (neberiem to ako reklamu, ale ako pomoc pre ostatných členov fóra).
 

jopo166

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Dec 2020
Príspevkov
12
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
S tým ramenom je to super. Aj ja uvažujem o takom mikroskope.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top