FRF 18

xonny

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
9 Sep 2020
Príspevkov
9
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Objednal jsem si na Aukru oddělovací transformátor a přišlo mi toto:
ZPA Děčín FRF 18 - Nevíte co to je? Mě to připadá jako nějaké odrušovací trafo - uvnitř je autotransformátor, kondík a tlumivka.
Přikládám foto
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Zrejme sa nejedná o oddeľovací transformátor, ale o autotransformátor, čo evokuje aj vyvedený žlto / zelený vodič na vidlicu - ten tam v prípade autotransformátora nemá čo robiť a 3 čierne vodiče na jeho výstupe. Kondenzátor a tlmivka môžu plniť úlohu nejakého filtra. Hľadal som asi hodinu na nete, ale o tomto konkrétnom výrobku som na nete nenašiel nič. Osobne doporučujem porozpájať a premerať celý obvod, aspoň sa zistí jeho funkcia.
 

t805

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
21 Mar 2020
Príspevkov
1
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Tento prístroj mi pripomína historický "stabilizátor siete" 220V, bolo to v dobách keď kolísala sieť a neboli záložné zdroje UPS, tak sa takýto prístroj pripojil medzi sieť (vidlica) a do zásuviek sa pripájal citlivý spotrebič, napr. počítač, malo to vyrovnávať kolísanie siete. Ešte niekde v práci ho možno nájdem, preverím ten typ.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Mi to také připomíná ten historický stabilizátor síťového napětí 220V. Jako malý kluk si pamatuji že jsme měli televizor Tesla 4110U "Oravan" a dosti hodně u nás kolísalo síťové napětí tak nám strýc který byl elektrotechnik a opravoval nám tento televizor sehnal takový nebo podobný ale v principu stejný stabilizátor. Při provozu dosti hlučně bzučel tak táta tam nějakým způsobem něco vytěsnil aby to bzučení nebylo tak rušivé při sledování pořadů. Vcelku to hezky fungovalo až na ten hluk což s největší pravděpodobností způsobovaly uvolněné plechy na těch trafech.
Další jsem viděl vloni u známého na chatě a ten stabilizátor měl i přepínání rozsahů (už si na ten náš doma moc nevzpomínám zda měl také nějaký přepínač).
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Mne sa dostal pod ruky ten to . Je v ňom normálne autotrafo a elektronika pomocou motora menila hodnotu bežca a tým korigovala kolísanie siete .
Elektroniku som vyhodil a dal tam prepínač na ovládanie motora a mám z toho ovládaný autotransformátor ... :)
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Pekná a šikovná krabica, hlavne, že slúži ďalej :)
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
@Vašek , takýto regulátor mala voľakedy moja babka, bývali pomerne ďaleko od transformátora.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top