Generátor joy-it jd6600 - skúsenosti

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Zdravím priatelia. Chcem sa spýtať, či máte niekto praktickú skúsenosť s týmto generátorom? Hlavne by ma zaujímali skúsenosti s rozmietaním signálu o frekvencii 10,7 MHz. Budem vďačný za relevantné informácie, ktoré by mi pomohli rozhodnúť sa pre jeho kúpu.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ja mám FeelTech FY6600-60M. Nie to to isté? Ja som ho zatiaľ takto nepoužíval. Ale možno by som vedel dačo pomerať.
 

Prílohy

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ja mám FeelTech FY6600-60M. Nie to to isté?
Podľa toho, čo som našiel na webe, nie je to to isté. Našiel som aj jedno poľské video, kde porovnáva tieto dva generátory s Rigolom a vyzerá to tak, že Joy-it z toho moc dobre nevychádza. Začínam sa prikláňať ku drahšej alternatíve -UNI-T UTG2025A.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Asi najviac mi na tom generátore vadí, že je veľmi ľahký. Keď stláčam tlačidlá tak sa posúva... respektíve keď ho nedržím tak ani neviem stlačiť tlačítko. Dakedy tam musím doplniť kus železa.
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Asi najviac mi na tom generátore vadí, že je veľmi ľahký. Keď stláčam tlačidlá tak sa posúva... respektíve keď ho nedržím tak ani neviem stlačiť tlačítko. Dakedy tam musím doplniť kus železa.
Toto je je problém už pomaly každého zariadenia. Elektronika je obalená litrami vzduchu. Ja to riešim tak, že na dosku stola priskrutkujem doraz a prístroj nasadím tak, aby sa nehýbal.
 

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Nad FeelTechom som uvazoval kedysi tiez, ale ked som cital tie recenzie... ze je to proste cinsky smejd, a sila signalu je zavisla od frekvencie, a podobne vymozenosti, potom spracovanie zvnutra... dakujem, radsej neprosim. Tento joy-it na mna posobi podobne, uz len nazov tej znacky...
Nestacil by na tvoje potreby napr. tinySA? Je to generator signalu aj spectrum analyzer v jednom.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Nad FeelTechom som uvazoval kedysi tiez, ale ked som cital tie recenzie... ze je to proste cinsky smejd, a sila signalu je zavisla od frekvencie, a podobne vymozenosti, potom spracovanie zvnutra... dakujem, radsej neprosim. Tento joy-it na mna posobi podobne, uz len nazov tej znacky...
Nestacil by na tvoje potreby napr. tinySA? Je to generator signalu aj spectrum analyzer v jednom.
No jo. Šiel som do toho s tým, že som nič extra neočakával. Ale zasa za tie peniaze som celkom spokojný. Možno si dakedy do zbierky Agilentov prikúpim aj generátor, haha.
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Nestacil by na tvoje potreby napr. tinySA? Je to generator signalu aj spectrum analyzer v jednom.
Ja neviem, podla uvádzaných parametrov je to fajn, ale či reálne s ním budem schopný nastaviť MF obvod nie som si istý. Celé mi to príde ako také arduinovské.
 

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Podla mna sa to v pohode da na MF zladovanie pouzit. Pozrel som do menu a vyzera to takto (ma to dva konektory, HIGH a LOW, tak som nastavil rezim LOW OUT). Z nejakeho dovodu sa neda nastavit zaroven sweep aj FM modulacia.
Este som nemal sancu to na zladovanie pouzit, mam poruke stary generator bez PLL, Zopan PG-20 a nechcelo sa mi vytahovat tinySA.
Osobne radsej verim tomuto open source hardveru, nez nejakej cinskej hracke, okresanej az na kost v zaujme "katovania kostov" :)
 

Prílohy

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
Zdravím priatelia. Chcem sa spýtať, či máte niekto praktickú skúsenosť s týmto generátorom? Hlavne by ma zaujímali skúsenosti s rozmietaním signálu o frekvencii 10,7 MHz. Budem vďačný za relevantné informácie, ktoré by mi pomohli rozhodnúť sa pre jeho kúpu.

za mě super , jasné že to není žádné DĚLO , ALE za ty peníze 👍 jednu dobu jsem ho dost používal a super , otázka zní: na co ho budete používat vy !! sice píšete 10.7Mhz ale reálné bude max 10Mhz nebo 9.5Mhz pak bude zkreslovat amplitudu , možná bych mu i vytknul to ovládání ale to je max vše.... jinak je to hrozně lehká hračka cca snad 30g škoda že napájení je externí protože když by měl 1Kg bylo by to lepší
 
E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top