In-14 nixie clock kit, přestaly ukazovat čas

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dnes se prodejce ozval:

Hello,
Sorry for the late reply. It seems that the problem is either in the atmega328 or in the DS3231sn chip. On the second video, the problem is definitely with RTC chip DS3231, on the third video, something very strange happens. Could you check if the chip DS3231SN is well soldered?

Google translator:
Ahoj,
Omlouváme se za pozdní odpověď. Zdá se, že problém je buď v atmega328 nebo v čipu DS3231sn. Na druhém videu je problém určitě s RTC čipem DS3231, na třetím videu se stane něco velmi zvláštního. Mohl byste zkontrolovat, zda je čip DS3231SN dobře připájen?
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Hodiny nějakou dobu jely, mám přepájet DS3231SN? Sehnat nový? Dá se zjistit, jestli je poškozený?
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Prosím o radu, abych si něčím nezničil nový čip atmega, co zkontrolovat, proměřit?
Přepájet DS3231SN nebo do tohoto se pustit, až nový čip atmega neoživí hodiny?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Môžem poprosiť o fotografiu plošného spoja - osadenú dosku, z oboch strán? Ďakujem
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ďakujem, pozeral som sa najmä na osadenie komponentov - orientáciu, tam som nenašiel žiaden problém. Čo sa týka meraní... Vybral by som Integrované obvody z pätíc a skontroloval by som veľkosť napájacích napätí - podľa návodu (a nezaškodí pozrieť aj do datasheetov, kvôli prevereniu či sú tieto napätia v tolerancii)
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Oba čipy mi dnes z Litvy došly.
Mám ale strach tam atmegu osadit. Napětí (viz. výše) jsem si prošel.
Mám přepájet i DS3231SN? zjistím nějak, jestli stávající čip je ok?
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Starý čip nemá SW uzamčený.
 

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
Hodiny nějakou dobu jely, mám přepájet DS3231SN? Sehnat nový? Dá se zjistit, jestli je poškozený?
Ahoj , koukám že pořád ještě bojuješ s hodinama , odpověď na kontrolu toho chipu DS3231SN , určitě proletovat nožičky a potom za pomocí osciloskopu musíš zkontrolovat výstul pin1 musí mít CLK 32KHz !!!! tím zjistíš že srdce chipu žije !!!! na osciloskopu pak pin16 a pin15 je komunikace s arduinem tzv: I2c tedy (SDA / SCL) tym musí frčet nějaká data pokud bude na lince klid je kaput tady ti posílám odkaz na zběrnici I2c :
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Děkuji, dám se do toho a napíšu, jak jsem uspěl.
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zkoušel jsem osazeného čipu Atmega.
Multimetr na pin 1 nenaměřil nic.
Osciloskop mám jen DSO138, na pin 1 jsem nenaměřil ustálenou hodnotu, ani blížící se 32KHz.
Přepájet tento čip?
 

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
Zkoušel jsem osazeného čipu Atmega.
Multimetr na pin 1 nenaměřil nic.
Osciloskop mám jen DSO138, na pin 1 jsem nenaměřil ustálenou hodnotu, ani blížící se 32KHz.
Přepájet tento čip?
ahoj , ano můžeš ho proletovat ale pokud si na pin1 nenaměřil clock 32Khz tak je ten chip v KAPUT !! TO MOŽNÁ BY MOHL BYT TEN TVŮJ PROBLÉM , protože ten signál CLOCK je zároveň synchronizace arduina které čeká na hranu signálu, náhodou nemáš doma třeba DS3231 modul arduina ? mohl by sis ho napojit extra na zkoušku , ale jinak MUSÍŠ zkontrolovat podmínky pro funkci DS3231SN !!! a to je hlavně napájení takže: pin2 Vcc (+5v) , pin13 GND (kostra) ! pokud to bude splněno můžeš pomalu vyletovat ven chip a rychle ho hodit z okna !! a samozdřejmě naletovat novej............... a potom znovu ověřit funkci , tzn: vyndané arduino , kontola napájení a kontrola pin1 signál CLK 32Khz !!!!
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
Zkoušel jsem osazeného čipu Atmega.
Multimetr na pin 1 nenaměřil nic.
Osciloskop mám jen DSO138, na pin 1 jsem nenaměřil ustálenou hodnotu, ani blížící se 32KHz.
Přepájet tento čip?
DSO138 je v pohodě musí to zvládnout , ten signál tam musí být čitelný
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
ahoj , ano můžeš ho proletovat ale pokud si na pin1 nenaměřil clock 32Khz tak je ten chip v KAPUT !! TO MOŽNÁ BY MOHL BYT TEN TVŮJ PROBLÉM , protože ten signál CLOCK je zároveň synchronizace arduina které čeká na hranu signálu, náhodou nemáš doma třeba DS3231 modul arduina ? mohl by sis ho napojit extra na zkoušku , ale jinak MUSÍŠ zkontrolovat podmínky pro funkci DS3231SN !!! a to je hlavně napájení takže: pin2 Vcc (+5v) , pin13 GND (kostra) ! pokud to bude splněno můžeš pomalu vyletovat ven chip a rychle ho hodit z okna !! a samozdřejmě naletovat novej............... a potom znovu ověřit funkci , tzn: vyndané arduino , kontola napájení a kontrola pin1 signál CLK 32Khz !!!!
Mám jak modul, tak i nový čip 3232.
 
ElektroLab.eu
Top