• UPOZORNENIE ! Nachádzate sa v časti fóra, kde je vyžadovaná určitá kvalifikácia, a odbornosť. V žiadnom prípade sa preto nesnažte poskytovať rady a riešenia dopytujúcim pri ktorých si nieste istý ich správnosťou v súlade s platnými nariadeniami a normami. Majte na pamäti najmä bezpečnosť a odbornosť a vystríhajte sa nabádaniu k manipulácii s nebezpečným napätím neznalou, alebo nepoučenou osobou ! Stránky fóra a ich vedenie nepreberajú žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými chybnými a nebezpečnými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami.

Keď sa kondenzátor rozhodne ísť do skratu...

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tak toto sa nám tento týždeň prihodilo. Na I/O karte riadiaceho systému sa jeden z tantalov (čo mi pripadá dosť čudné) rozhodol zmeniť svoj stav z kapacity na vodič. Výsledkom bolo toto:
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Jedna z dosiek (tá, kde strelil kondík - vpravo), prišla o časť spojov (odparili sa) a tá druhá zase získala vodivosť naviac. Odparené spoje sa naniesli na druhú dosku a miestami sme namerali na izolante odpor rádovo v desiatkach ohmov. Takže začala piplavá práca s odstraňovaním nánosov a s opravou prerušenia. Ale po 10 hodinách sa zadarilo a po opravách a testoch sa nám podarilo zariadenie spustiť do opätovnej prevádzky.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
A bolo zarobené
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Jo, to je najvacsia nevyhoda tantalov je dobry a zrazu skrat... nastastie novsie suciastky to nerobia tak casto. Ale aj tak davam do navrhov bezne 25V na napatia do 12V. Skusenosti boli take, ze 16V kondik na 12V nie je dobry napad (nehovorim o starych Teslackych kondikoch zo suflika, ale normalne seriove vyrobky). :mad: A potom navrhuj.
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Z čoho to bolo ? Vypadá to dosť obsolete .
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Z čoho to bolo ? Vypadá to dosť obsolete .
Je to riadiaci systém Demig. Priemyselné PC s displejom, FreeOS, postavené na báze Simatic S5 ( ). Ono to nie je zastaralé, ale je to dosť neprehľadné. Kód sa píše v jednom jedinom bloku, riadi to spájkovaciu linku na chladiče a má to asi 18000 riadkov programu. Keď diagnostikujem, tak mám vlasy dupkom postavené, aj keď skoro žiadne nemám. Nie je to zlý systém, len tá neprehľadnosť. Naviac, s týmito V/V kartami máme iba jeden, ostatné nám idú cez vzdialené V/V po Profibuse a Profinete.​
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
To vazne dakto navrhol dosku so Zilog Z84C2006 a integracmi v paticiach teraz nedavno? Ja som si tiez myslel, ze to ma aspon 15 rokov.
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
To vazne dakto navrhol dosku so Zilog Z84C2006 a integracmi v paticiach teraz nedavno? Ja som si tiez myslel, ze to ma aspon 15 rokov.
Tie dosky sú kompatibilné aj so starším systémom (môže byť tých 15 rokov dozadu), no dajú sa použiť aj v aktuálnych systémoch. Myslím, že celkom šikovné riešenie, keď nemusím uvažovať nad verziou a firmvérom.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top