Myslím že téma je myšlené tak, že máte popsat typy a druhy mechanických vazeb v řídících pohonech. Já to chápu tak, že každý řídící pohon je řízen nějakým impulzem (signálem), buď elektrickým anebo mechanickým, to je jedno (délkový snímač polohy, tenzometr, atd.), výstupní informace z toho řídícího pohonu je už ale dále zpracovávána mechanicky. To znamená že přijde impulz do řídícího pohonu (snímač polohy atd.), jeho výstup zareaguje a určí nějaký nastavený stav, tento stav je dále proveden (zpracován) pouze mechanickou formou. To znamená například že mechanicky je na výstupu onoho řídícího pohonu nastavena poloha například suportu soustruhu pomocí závitové tyče. Nebo otevírání a zavírání brány, ovladačem udáte elektrickým signálem impulz k otevření brány, signál je dále dekódován a výstup ovládací jednotky sepne servomotor a brána je mechanicky přes táhlo anebo ozubený hřeben otevřena. Už chápete co tím myslím?Zdravím, potreboval by som poradiť. Dostali sme zo školy úlohu vypracovať tému "Mechanické väzby v riadiacich pohonoch" a neviem zistiť čo to je. Budem vďačný za radu.
Ďakujem
Michal
Typickým představitelem mechanické vazby je plovák, vačka ...Zdravím, potreboval by som poradiť. Dostali sme zo školy úlohu vypracovať tému "Mechanické väzby v riadiacich pohonoch" a neviem zistiť čo to je. Budem vďačný za radu.
Ďakujem
Michal
Budem úprimný máte kretenoidnú učiteľku.Škola: Stredná odborná škola elektrotechnická Gbely
Odbor: Elektromechanik, zameranie silnoprúdová technika
Úlohu nám zadala na predmet "využitie elektrickej energie", ale nenašiel som nič ani v knihe ani na internete Písal som jej aby mi to upresnila čo po nás chce, ale len zopakovala názov témy.
Ještě poznámka, jak už tady někdo psal, u pohonů se lze dost často setkat s elektromechanickou zpětnou vazbou, např. u regulačních pohonů v tepelné technice, případně vzduchotechnice, které ovládají 2-3-4 cestné ventily, klapky, se ve velké míře uplatňují elektromechanické zpětné vazby, třeba ve formě tahového potenciometru s hřebenem, viz pohony od Siemensu. U starých pohonů, např. Klimact, Modact, šlo najít opět el. mech. zpětnou vazbu ve formě drátového potenciometru OV100 a táhla, které jím otáčelo. Asi netřeba psát, že u obou šlo vlastně o to, že regulátor ví, v jaké poloze se pohon nachází, nemusí nic počítat a regulátoru to tak přidává jistou "inteligenci" navíc. A poslední příklad, opět elektro-hydraulicko-mechanická záležitost , tím je např. snímač diferenčního tlaku u frekvenčního měniče v kombinaci s pěticestnou soupravu. Tento snímač dává FM zpětnou vazbu o velikosti diferenčního tlaku a FM na ni adekvátně reaguje.Zdravím, potreboval by som poradiť. Dostali sme zo školy úlohu vypracovať tému "Mechanické väzby v riadiacich pohonoch" a neviem zistiť čo to je. Budem vďačný za radu.
Ďakujem
Michal
© ElektroLab.eu 2019 - Všetky práva vyhradené | Inzercia | E-shop | Blog |