• Toto vlákno sa vytvára automaticky a slúži na informovanie o novo pridaných zdrojoch - schémach, užívateľských manuáloch, príručkách, servisných manuáloch a firmware. Prosím nenahrávajte sem svoje zdroje, toto je automaticky vytvárané informačné vlákno! Pokiaľ si prajete nahrať svoj zdroj (schému, návod, servisný manuál, firmware...) Použite tento odkaz a kliknite na Pridať nový zdroj... pre nahratie zdroja. Za obsah, formu uloženého súboru zodpovedá jeho autor.

Ikona zdroja

MIC 4070D

Nemáte oprávnenie na stiahnutie zdroja

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Jde o digitální a kvalitní LCR měřič, napájený baterií 6F22. Dnes se už nevyrábí, ale je možné ho ještě sehnat na internetu v inzerci.
Koupil jsem si ho jako nový v roce 1996 za cenu 4200,- Kč od firmy HADEXm mám k němu i mikro kleště na měření součástek SMD. Provedl jsem u něho úpravu nulovacího prvku. V původním přístroji bylo nulování displeje řešeno pomocí šroubováku (nepraktické a nepohodlné), na ovládací prvek jsem nasadil kolečko z potenciometru a ovládání nulovacího prvku se stalo pohodlnějším.
 

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
269
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Môžem len súhlasiť že tento prístroj je skvelý. Jednoduchosť a presnosť proste dokonalosť. Sám mám dva kusy. Ľudia keď takéto nájdete na blších trhoch alebo na inzerciách nenechajte to újsť.
 

Elektron

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Nov 2020
Príspevkov
20
Reakčné skóre
25
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Děkuji za nápad s tím točítkem místo nulování šroubovákem, přistroj taky mám a štve mě to nulování, na to jsem vůbec nepřišel že takhle jednoduše to můžu vyřešit.
 

scherer012

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
11 Jan 2022
Príspevkov
20
Reakčné skóre
13
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Dobrý nápad,👍
 

scherer012

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
11 Jan 2022
Príspevkov
20
Reakčné skóre
13
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Ak sa mi ho podarí dať dokopy, tak si to upravím 👍
 

scherer012

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
11 Jan 2022
Príspevkov
20
Reakčné skóre
13
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Ďakujem...včera som pozeral kondenzátory, ale to značenie ma mätie...je to v uF alebo pF? A písmeno za hodnotou neviem, čo znamená ...je tam w, x, l...môžte mi, prosím, poradiť?
 

Prílohy

scherer012

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
11 Jan 2022
Príspevkov
20
Reakčné skóre
13
Bodov
3
Paragraf (§)
Študent
Predpokladám, že je to v uF, ako elektrolity, ale tomu písmenu nerozumiem... 2.2uF/20V, 1uF/35V?
som z toho trošku mimo...
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
@scherer012
Ta písmena většinou značí třeba rok výroby, tolerance, kód výrobce a podobně. Jsou to kondenzátory z devadesátých let, každý výrobce si tam psal značky podle svého uvážení a podle vlastních standardů a pro dekódování významu by se muselo zapátrat do historie konkrétního výrobce, je to ale pro nás nepodstatné.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
V neděl jsem našel v inzerci fungl nový a nepoužitý MIC4070D za cenu 1300,-, neváhal jsem ani vteřinu a už je doma. Fotky přikládám. Vedle je můj původní s úpravou točítka na nulování. Až někdy nastane na jednom porucha, mám možnost podle druhého kusu diagnostikovat a porovnávat.
 

Prílohy

Naposledy upravené:
ElektroLab.eu
Top