Modifikovaný sinus na čistý sinus

Baso

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Feb 2023
Príspevkov
1
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Mám offgrid FV 2,4kWP s MPPT AZO 3kW na ohrev vody. Chcel by som ohrievať vodu v inom zásobníku s použitím obehového pračkového čerpadla a rúrkovým ohrievačom. Čerpadlu by som chcel pomôcť tým, že modif. sinus 150-21O V vylepšiť na čistejšiu sinusoidu. Prosím o nejaké jednoduché riešenie aj schému. Napriklad Tlmivka+kondenzátor?
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
A je to vôbec potrebné? Má snáď motor iný zvuk po pripojení na normálnu sieť?
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
A je to vôbec potrebné? Má snáď motor iný zvuk po pripojení na normálnu sieť?
Nakoľko sa mi nechce rozpisovať, tak len toľko: na obehové čerpadlo vždy iba menič s čistým sínusom!
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Mám offgrid FV 2,4kWP s MPPT AZO 3kW na ohrev vody. Chcel by som ohrievať vodu v inom zásobníku s použitím obehového pračkového čerpadla a rúrkovým ohrievačom. Čerpadlu by som chcel pomôcť tým, že modif. sinus 150-21O V vylepšiť na čistejšiu sinusoidu. Prosím o nejaké jednoduché riešenie aj schému. Napriklad Tlmivka+kondenzátor?
Odporúčam kúpiť záložný zdroj s čistým sínusom, lebo v opačnom prípade budete pravidelne meniť čerpadlo. Už veľa krát som to riešil u ľudí, ktorí chceli ušetriť a v konečnom dôsledku sa im to niekoľko násobne predražilo. Tlmivka, ani kondenzátor nie je žiadne riešenie.
 
Naposledy upravené:
E-shop ElektroLab.eu
Top