• UPOZORNENIE ! Nachádzate sa v časti fóra, kde je vyžadovaná určitá kvalifikácia, a odbornosť. V žiadnom prípade sa preto nesnažte poskytovať rady a riešenia dopytujúcim pri ktorých si nieste istý ich správnosťou v súlade s platnými nariadeniami a normami. Majte na pamäti najmä bezpečnosť a odbornosť a vystríhajte sa nabádaniu k manipulácii s nebezpečným napätím neznalou, alebo nepoučenou osobou ! Stránky fóra a ich vedenie nepreberajú žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými chybnými a nebezpečnými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami.

Nutnost PCB ochrany baterie

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,801
Reakčné skóre
1,436
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
@IMS , stane sa aj pri novom a originálnom článku, zrejme výrobná vada
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
vraciam sa k nabíjačke liitokala . dal som tam baterie na test . z 72% to číslovalo ako sekundy a do minúty boli na 100% . no a v miliampéroch mi ukázalo 8 miliamper . tak som dal baterky vybiť . v čelovke svietili 70 minút . liitokala ukazuje nabíjací prúd , či čo to vlastne ukazuje , neviem . chcel som len zistiť koľko má bateria celkovú kapacitu .
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

GLR Ľubomír

Člen
Registrovaný člen
Člen od
15 Dec 2019
Príspevkov
30
Reakčné skóre
48
Bodov
23
Umiestnenie
Detva
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Po čase som znova otestoval kapacitu 4000 mAh batérie do mobilu, používaná je 20 mesiacov.
Výsledok je na fotke .

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
do
ahoj , po čase som sa dostal k týmto témam . predpokladám si nabíjal telefón ktorý má akumulátor Li-ion 3,7V 4000mAh.... čož je v prepočte 14,8Wh

z 11% si sa dostal na 100% a vyšla ti kapacita 3254mAh ...... čož je pri 5V -16,27Wh... pochopitelné, lebo ked započátaš učinnosť nabijacieho modulu v mobile, tak to aj vychádza kapacita tvojho článku ... :)

bacha na tieto mAh a porovnávanie..... nabijaš 5V ... akumulátor nominálnej hodnoty napätia 3,7V ....

vždy to treba prepočítať na Wh lebo je v tom potom dosť dobrý guľáš
 

GLR Ľubomír

Člen
Registrovaný člen
Člen od
15 Dec 2019
Príspevkov
30
Reakčné skóre
48
Bodov
23
Umiestnenie
Detva
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
vraciam sa k nabíjačke liitokala . dal som tam baterie na test . z 72% to číslovalo ako sekundy a do minúty boli na 100% . no a v miliampéroch mi ukázalo 8 miliamper . tak som dal baterky vybiť . v čelovke svietili 70 minút . liitokala ukazuje nabíjací prúd , či čo to vlastne ukazuje , neviem . chcel som len zistiť koľko má bateria celkovú kapacitu .
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
kapacita článku sa zistuje jednoznačne vybíjaním pri dopredu stanovených parametroch od vyrobcu .... čiže nabiť, v akejkolvek nabíjačke na 100% napatia počkať až kým prúd neklesne pod 100, alebo 50mA a vtedy považujem článok za plne nabitý ...

test kapacity článku jedine vybitím na min hodnotu napatia .... čiže pod záťažou ktorú predpisuje výrobca... príklad: z 4,2V na 2,8V pŕudom 1C... 1C znamená 1x kapacita článku ....3000mAh by som vybíjal 3A....

na foto vídím že bola nabíjaná prudom 1A a 53 minút a nabilo 614mAh .to nemá nič z kapacitou článku .

m"j model liitokala ma funkciu testu ..... najskor článok nabije, potom úplne vybije, pri čom zamerá kapacitu a následne nabije aby bol znovu použitelný.
 
ElektroLab.eu
Top