Na tom PC zdroji je nalepená tabulka, kolik proudu lze odebírat z jednotlivých napěťových hladin. Tak je potřeba se podle ní držet. Protože jsou jednotlivé cesty dimenzovány na max povolený proud.
Kolik proudu je povoleno na výstupu 12V?
A kolik bere ten LED pásek?
Nelze jednoduchým výpočtem vydělit výkon zdroje 12V napětím. Takto to bohužel nefunguje :-(
A pokud má pán podle toho odkazovaného článku vinutí tlumivky navinuté z pěti drátů CuS 1,25mm paralelně, tak tam lze odebírat proud jen cca 30-35A při jednovrstvém navinutí. Víc bych si nedovolil. A to zde zatím bereme v úvahu jen dovolené zatížení měděného vodiče, bez dalších ohledů na materiál jádra, jeho dovolené zatížení a povolené oteplení.
A ještě k té výdrži nových výrobků. Ano ideální pro výrobce je, když to vždy "zdechne" dva dni po záruce. Jde se tomu ale přizpůsobit, aby to vydrželo déle. První zásadou splnitelnou obyčejným smrtelníkem je to, že z toho nikdy neberu tolik proudu na kolik je to "jakoby" podle štítku postavené a schválené. Ideální je tak třetina (max polovina) proudu, pak jde životnost rapidně nahoru i bez jakýchkoliv úprav.
O dalších zásazích, jako výměny všech elektrolytických kondenzátorů ve zdroji za velmi dobré typy s velmi malým ESR na 105°C třeba od Nipponu + několik dalších úprav a změn usměrňovacích diod a spínacích tranzistorů za spolehlivé typy hned na novém zdroji prodlouží jeho životnost na desítky let.
Jenže to už nemůže dělat amatér.
Ještě dodám, že ty kondenzátory JunFu na fotkách patří do té nejnižší kategorie "šrotu", zvláště jestli je na nich povolená pracovní teplota 85°C (na fotce to není vidět). Tyto typy nejsou vůbec vhodné do spínaných zdrojů, ale jsou zase pro výrobce levné a za dva roky odejdou.
Asi bych se vůbec s tímto PC zdrojem nezabýval, protože je ojebaný úplně všude, a šel do nějakého průmyslového spolehlivého zdroje třeba z druhé ruky - Bazoš, nebo jiný inzertní portál...
Vašek