Informácia Potrebujem poradiť

AchtungMann

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
15 Apr 2023
Príspevkov
3
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Zdarec, potreboval by som poradiť náhradu za Tlakový Spínač VR2D, sám sa moc v súčiastkách nevyznám tak sa obraciam na vás. Vopred ďakujem za odpoveď.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Zo súčiastkami to nemá nič spoločné, je to iba spínač. Možnou náhradou je :

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

AchtungMann

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
15 Apr 2023
Príspevkov
3
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
nevieme , čo nejde , tak aspoň manual .
No čo sa jedná, tak cez to mám napojenú zásuvku pre ponorku, lenže, čo som tak pozeral, tak prúd do spínača mi ide, len nepokračuje do zásuvky. Tak mi z toho vychádza jedine že bude v čudu spínač, celkovo aj napájanie všade funguje, len do zásuvky mi ukázalo max 24v, aj to iba preblikávalo, takže mi vychádza že bude v čudu niečo v spínači, a zase skúsenosti s tým nemám. Keď som prepojil ponorku na predlžovák, tak vodu ťahalo, ale zase nechcem aby tahalo neustále aby mi neodišla aj ponorka.
 

Štefan

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Máj 2022
Príspevkov
3
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tam je v podstate "stykač",skús prečistiť spínacie kontakty
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Doporučuji koupit jiný tlakový spínač, stačí jen vybrat jaké zapínací a vypínací tlaky požadujete od vodárny, dostavit se to mimo tovární nastavení dá docela v širokém spektru mechanicky pomocí šroubu a matky. Je nutné dále zvážit, na jakou maximální indukční zátěž ten tlakový spínač má stavěné spínací prvky, to je důležité. Já zásadně lidem dělám extra ovládání přes o hodně naddimenzovaný výkonový stykač pro indukční zátěž, který je spínán tlakovým spínačem a kontakty u tlakového spínače neodejdou prakticky nikdy, cívka sekundárního stykače totiž odebírá minimum proudu, když ale náhodou jednou odejdou (za 50 let), stačí vývody z kontaktů přepojit na jiný volný pár kontaktů a jede se dál dalších ? 50 let.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top