Půjde to opravit? Původně to byla JAWA 638

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Půjde to opravit? Původně to byla JAWA 638. Za rady předem děkuji, stačí když mi napíšete kam co mám namontovat.
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Rám je v akom stave?
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Rám je dobrý a už i obroušený. Motorka stála 15 let venku přikrytá jen kobercem. Koupil jsem to s papírama za 3 tisíce korun a už mám i přepis na sebe. Tady je fotka ze dne kdy jsem to dotáhnul domů.
Poznámka: vidím přesun do jiného vlákna, v pořádku i když příspěvek byl opravdu myšlený jako recese a určený pro vlákno Bavíme se, mělo to být pro pobavení.
 

Prílohy

Naposledy upravené:

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ak by pomohlo, mám k nej dielenskú príručku - je tam všetko
 

Prílohy

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Teď jsem omezený v pohybu z důvodu pracovního úrazu ze dne 5.8.2021 a nemohu se tomu na plno věnovat, zvládnul jsem to v sedě rozebrat a obrousit rám. Spadnul mi na levou nohu v práci z metrové výšky kotel dakon 20kW a zlomil mi kotník a utrhl achilovku, levá noha totálně přelámaná, byl jsem na operaci a za 4 dny mě pustili domů.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
No pekne, keď sa darí, tak sa darí... prajem skoré uzdravenie
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Konečně jsem dokončil stahovák na primární ozubené kolo klikovky, zabralo mi to 2 hodiny. Kolo je konečně z kuželu stažené. Ničím jiným to stáhnout nešlo a kupovat tento stahovák za 2800,- korun na specializovaných eshopech jsem nechtěl, je to přemrštěná a nereálná cena.
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
No, pozerám, že sa to pohlo (y)
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Poznámka: vidím přesun do jiného vlákna, v pořádku i když příspěvek byl opravdu myšlený jako recese a určený pro vlákno Bavíme se, mělo to být pro pobavení.
Prečo recesia? Myslím si, že je to dobrý projekt, ktorý si zaslúži samostatné vlákno (y)
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Skoré vyzdravenie želám .
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ja som v podobnom stave dotrepal domov Babetu . Zatiaľ som ju nerozbehal , nechce sa mi do nej moc investovať , nakoľko tento rok konči výnimka na Babety a ak sa bude od nové roku musieť chodiť s nimi na STK , tak to už nemá cenu udržiavať v chode ...
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Rozpůlený motor a odstrojené kartéry, kompletně vyčištěno ultrazvukem a připraveno na kompletaci. Chvilku to ale potrvá, musím dát zrepasovat kliku, vybrousit válce a koupit pár dalších věcí, odhadem jenom samotný motor spolkne 15 tisíc korun, celá motorka podle propočtů vyjde materiálově asi na 30 tisíc korun. To je velice dobrá cena, motorka bude jako nová a vzhledem k tomu že jsem jí koupil za pakatel, mohu se finančně trochu rozšoupnout.
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Tak dúfam, že výsledok a aj prvá jazda budú stáť za to (y)
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Tak dúfam, že výsledok a aj prvá jazda budú stáť za to (y)
To bude rozhodně stát za to a už se na to těším, do příštího léta bych to chtěl mít hotové. Už jsem restauroval jednu Jawu 250 typ 559, ale tu mi ukradli z kůlny, případ odložen, pachatel neznámý, vím ale kdo jí ukradl a kde je ale nemohu s tím nic dělat, bez přímého důkazu to policie řešit necmůže, stalo se to v roce 2011, svědek (jeden cikán-kamarád jednoho z cikánů co jí ukradli a i můj kamarád) mi to soukromě řekl, do protokolu to ale neuvede.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Poriadne zamykať a do kliky elektriku :D
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Motor je hotový a namontovaný v rámu. Vyráběl jsem žluté sklíčko na kontrolku neutrálu, to se bohužel neprodává a nedá se vůbec sehnat, já ho měl ulomené. Musel jsem tedy vyrobit formu a výroba je realizována způsobem lisování za tepla ze starých oranžových střepů blinkrů, výlisek je nad očekávání velice dobrý.
 

Prílohy

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
V tomto příspěvku je znázorněná oprava nádrže. Nádrž jsem opálil plamenem hořáku a vykartáčoval. Dále bylo nutné jí navrtat aby byl přístup k vyklepání promáčkliny, po vyklepání jsem otvory zavařil autogenem. Nepatné nerovnosti po vyklepání jsem potom přetmelil po staru cínem, cínování provádím i na svém voze, nepoužívám nikdy žádný tmel.
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Nádhera, začína sa to podobať na motorku, dobrá práca (y)
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Další pokrok, nějak jsem to sem zapomněl včas vložit. Už byla provedena i zkouška motoru a první start, motor chytil asi na páté šlápnutí a funguje dobře a i převodovka je v cajku.
 

Prílohy

E-shop ElektroLab.eu
Top