Televizna, satelitna technika

Jaro91

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2024
Príspevkov
10
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dobrý deň potreboval by som poradiť existuje na internete nejaký kurz v oblasti televiznej ,satelitnej techniky alebo nejaké školenie kde sa ziskať nejaký certifikát?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,872
Reakčné skóre
1,530
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
No, asi nie. Pýtaš sa na 2 rôzne obory, ktoré sú tak komplexné, že ich štúdium začína v podobe záujmu už v rannom veku, pokračuje školou, strednou a vysokou školou a samozrejme praxou a celoživotným vzdelávaním. Takže moja odpoveď znie, nie, neexistuje.
 

105nu70

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
22 Dec 2023
Príspevkov
17
Reakčné skóre
44
Bodov
18
Skús sa pohrabať tu:


Kopec tam toho pribudlo odkedy som sa to ja učil... a už si z toho aj tak nič nepamatám 😅 Ale je to brané skor teoreticky z pohladu tej vyššej vrstvy spracovania obrazu a signálov.
 

Jaro91

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2024
Príspevkov
10
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ďakujem moc
 

Jaro91

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2024
Príspevkov
10
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Chcel by som sa opýtať mimo tohto dá sa merať multimetrom kapacita kondenzatorov? alebom treba na to už ESR tester?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,872
Reakčné skóre
1,530
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Kapacita áno, ak má multimeter rozsah pre meranie kapacity, ESR nie.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,872
Reakčné skóre
1,530
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Dobrý deň potreboval by som poradiť existuje na internete nejaký kurz v oblasti televiznej ,satelitnej techniky alebo nejaké školenie kde sa ziskať nejaký certifikát?
Inak, tak ma napadlo, aké máš vzdelanie? Vyhláška? Základ je SŠE a aspoň §22 inak budeš mať nejakú tú teóriu, ale prax nebudeš môcť vykonávať a certifikát bez vyhlášky ti pravdepodobne nikto nevydá, aj keď to nie je o certifikáte...
 

Jaro91

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2024
Príspevkov
10
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dobrý deň
chcel by som sa teda spýtať ako postupovať keď by som chcel robiť s elektronikou a nemám k tomu patričné vzdelanie a chcel by som robiť s tou satelitnou elektronikou? Montovať sat techniku je dosť nebezpečná robota a nemám ani vodičák ani po zdravotnej stránke to nieje úplne v poriadku a čo vlastne dnes najviac ide...a ako to je s tou živnosťou čo by ste mi poradili?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,872
Reakčné skóre
1,530
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
v prvom rade ide o to, či chceš robiť iba montáž, alebo aj opravy techniky. Pod pojmom opravy myslím opravy zariadení, teda výmena komponentov na doskách plošných spojov, diagnostika a následné odovzdanie zariadenia zákazníkovi.
1. Ak montáž, tak potrebuješ elektrotechnické minimum, §21 a potom §22 . Bez toho sa nepohneš. Samozrejme aj znalosti ohľadom nastavenia a prevádzky satelitnej techniky.
2. Ak opravy, tak potrebuješ rovnako ako v bode 1, navyše kopec meracej techniky, kopa štúdia a následne celoživotné vzdelávanie, bez toho to nejde.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
432
Reakčné skóre
634
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
strecha ako strecha . parabolu treba dávať do závetria . ak má niekto , motor a fúka silný vietor motor má časom veľkú vôľu . nastaviť azimut , nie je problém , ale skew už áno .
venoval som sa tomu od roku 1991 . už ma to prešlo . navštevovať fóra , satelitnej techniky a učiť sa .
 
ElektroLab.eu
Top