• UPOZORNENIE ! Nachádzate sa v časti fóra, kde je vyžadovaná určitá kvalifikácia, a odbornosť. V žiadnom prípade sa preto nesnažte poskytovať rady a riešenia dopytujúcim pri ktorých si nieste istý ich správnosťou v súlade s platnými nariadeniami a normami. Majte na pamäti najmä bezpečnosť a odbornosť a vystríhajte sa nabádaniu k manipulácii s nebezpečným napätím neznalou, alebo nepoučenou osobou ! Stránky fóra a ich vedenie nepreberajú žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými chybnými a nebezpečnými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami.

Teslisti a bastliči od vysokého napätia

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
194
Bodov
58
Zdravím všetkých !

Vytvoril som túto tému zo zvedavosti, či sa nájdu medzi nami a tu na SR aj ďalší ľudia, ktorý sa venujú bastleniu v oblasti vysokého napätia. Posledné roky si všímam viac úbytok ľudí, akoby tu "skapal pes" v oblasti VN. Aj keď sa možno zdá, že čím ďalej viac ľudí spoznáva hlavne Teslové transformátory, predsa dnes je toho už veľa na internete. Často aj vídať snahu ľudí niečo postaviť na FB. No väčšina robí len nejaké jednorazové projekty TC zo zvedavosti alebo je to len nejaký projekt na matúru, či SOČ.... a potom koniec.

Nájde sa niekto, kto sa aj dlhšie a aktívnejšie venuje oblasti VN ? Kedysi dávno pred rokmi, keď som ešte len ja začínal, bolo nás na SR viac, väčšina už nato nemá čas, má rodiny a iné záujmy, ale nový teslisti akoby nepribúdali. Aspoň neviem o nikom aktívnom na internete... občas sa niekto ozve. Popravde niekedy aj strácam prehľad, kto sa mi kedy ozval :D ... no drvivá väčšina ľudí sú Česi.

O mne asi väčšina z Vás aj viete... :LOL:
 
ElektroLab.eu
Top