Ve win 11 v oknech zmizely šipky zpět a vpřed, jak to vrátit zpět?

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
69
Reakčné skóre
64
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Mám takový problém, ve Windows 11 mi v oknech zmizely šipky zpět a vpřed. Chtěl bych je tam zase do pásu karet dostat, ale nevím jak na to. Poradí někdo?
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
69
Reakčné skóre
64
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Jedná se mi o tyto šipky - zakroužkováno v obrázku. Není to sice sken z mého PC, ale ve Win 11 jsem to měl podobně.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,825
Reakčné skóre
1,464
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ahoj, nie je to spôsobené náhodou aktualizáciou?
1. Skús resetovať nastavenia pásov kariet na predvolené. Pravým tlačidlom kliknite na panel úloh a vyberte možnosť "Nastavenia panela úloh". Tu môžeš resetovať nastavenia pásov kariet na predvolené
2. Ak je problém s aktualizáciou skús sa vrátiť k poslednej funkčnej konfigurácii ak je to možné
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Zzdenda

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
69
Reakčné skóre
64
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Přesně tak, je to po aktualizaci Windows. Zítra se na to podívám, podle toho postupu. Zatím díky, pak dám vědět jak to dopadlo.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
69
Reakčné skóre
64
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Vrátit se k poslední funkční konfiguraci u mne nejde - mám na mysli bod obnovení. Poslední aktualizaci jsem zkoušel odinstalovat, ale i po odinstalování to problém, který mám nevyřešilo.
Chci se zeptat, kde mám hledat ten panel úloh? Měl jsi tím na mysli Správce úloh - (pravým tl. myši z nabídky Start)? Pokud otevřu okno Tento počítač, tak tam jsou možností akorát Zobrazit panel nástrojů Rychlý přístup nad pásem karet, a nebo Minimalizovat pás karet, ale Panel úloh tam nikde není.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
69
Reakčné skóre
64
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Já v tom okně vlastně nemám celé to co jsen označil do červeného rámečku.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,825
Reakčné skóre
1,464
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Kliknutie pravým tlačidlom myši na ten obdĺžnik (prázdny) v pravo, nevyvolá roletu? Pod voľbou "View" nie je nič?
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Zzdenda

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
69
Reakčné skóre
64
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Žádná roletka, nic to nezobrazí po kliknutí pravým tl. myši.
Volbu View tam ani nemám.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
69
Reakčné skóre
64
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Tak problém je vyřešen. Vzhledem k tomu, že mám instalovaný program StartAllBack, který jsem si tam dával, abych měl ve Win11 nabídku Start takovou jaká byla ve Win10, tak mi ta poslední aktualizace windows rozhodila v tom StartAllBack programu Průzkumníka, kde jsem musel zpět přepnout Rozhraní pásu karet na Win10 a od té doby se mi už v okech zobrazují ty prokleté šipky Zpět a Vpřed.
Díky admine za ochotu a pomoc.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,825
Reakčné skóre
1,464
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Za málo, moc som síce nepomohol, ale aj postrčenie správnym smerom niekedy pomôže. Inak appky tretích strán v kombinácii s win sú niekedy peklo :D
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
411
Reakčné skóre
1,039
Bodov
129
Přesně tak, je to po aktualizaci Windows. Zítra se na to podívám, podle toho postupu. Zatím díky, pak dám vědět jak to dopadlo.
Ty aktualizace jsou někdy k vzteku, já je mám naštěstí komplet zakázané, mám rád konkrétní funkce a nastavení a o aktualizace nemám zájem u ničeho. Samozřejmě někdo namítne že to není dobré, ale mě to tak vyhovuje. Stejně u toho Win 10 se i po zákazu aktualizace nějak časem zapnou bez mého vědomí, to pak reinstaluji systém z CD do původního stavu a opět aktualizace zakážu a mám na čas pokoj. Furt se mi tam ale cpe Win 11 k aktualizaci. Na stolním PC mám Win 10 a v notebooku Win XP professional bez aktualizací (jen co je na CD z roku 2001 a nic víc), podpora je naštěstí už ukončena a aktualizace nehrozí, XP považuji za nejlepší systém, je jen škoda že do mého stolního PC nejde instalovat, měl jsem ho v servisu a řekli že to tam nejde dát, museli by mi prý postavit nové PC, které podporuje Win XP, ale až současné PC doslouží, nechám si PC nově udělat podle své představy.
 

MilanBA

Nový člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
18 Máj 2021
Príspevkov
15
Reakčné skóre
15
Bodov
3
Ty aktualizace jsou někdy k vzteku, já je mám naštěstí komplet zakázané, mám rád konkrétní funkce a nastavení a o aktualizace nemám zájem u ničeho. Samozřejmě někdo namítne že to není dobré, ale mě to tak vyhovuje.
Ak dovolíte, budem Vám musieť oponovať z pozície človeka, ktorý pracuje v oblasti počítačovej bezpečnosti už x rokov.

Rozumiem, že v individuálnych prípadoch môže byť vyhovujúce zakázať aktualizácie, ale vo všeobecnosti a obzvlášť v prípade, ak je daný počítač pripojený na internet, dôrazne nedoporúčam deaktivovať aktualizácie operačného systému.

Hlavnou súčasťou a zmyslom aktualizácií sú totiž bezpečnostné záplaty a opravy chýb. Áno, môže sa stať, že niektorá aktualizácia so sebou prinesie aj zmenu nejakého používateľského nastavenia, čo môže byť otravné, ale takých je málo. Príliš málo na to, aby to stálo za to riziko.
Každý mesiac (!) sa objaví niekoľko zraniteľností operačného systému rôznej závažnosti a okamžite sa maká na ich odstránení. Stane sa, že popis niektorej zraniteľnosti sa dostane "von" medzi ľudí a verte tomu, že existujú celé organizované skupiny hackerov, ktorí sú pripravení danú zraniteľnosť zneužiť na svoje účely.

Zneužitie potom vyzerá napr. tak, že tým, že je počítač pripojený na internet, mu neustále zvonka prichádzajú rôzne požiadavky. Ak je zraniteľnosť niektorého softvérového komponentu nezaplátaná a spočíva v tom, že útočník vie prostredníctvom nej získať kontrolu nad počítačom, tak verte tomu, že skôr či neskôr si nezaktualizovaný počítač tí zlí chlapci nájdu.
A hoci priamo na zraniteľnom počítači nemusíte mať citlivé údaje (fotografie, dokumenty, faktúry, projekty), môžete ho mať pripojený na domácu či firemnú sieť a o dáta na inom počítači alebo na NAS sieťovom úložisku ľahko prídete. Napríklad tak, že Vám ich útočník zašifruje a na odšifrovanie bude požadovať výkupné - ide o špecifický typ malware nazývaný ransomware.

Kto vníma toto riziko a v plnej miere si uvedomuje jeho závažnosť, nemal by v žiadnom prípade vypínať aktualizácie operačného systému.

Ešte jedna pripomienka - ani antivírusový program nie je všeliek a dôvod na bezmedzný hazard. Dokáže zachytiť veľmi veľa a rozhodne nie je na škodu mať ho nainštalovaný, pretože je schopný pokryť širokú škálu problematických miest na počítači, ktoré ani samotný operačný systém nesleduje.
Zlatý štandard pre každého zodpovedného používateľa počítača by mal byť pravidelne aktualizovaný operačný systém a pravidelne aktualizovaný kvalitný bezpečnostný softvér.
 
ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Nové príspevky

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top