Vybavení elektrolaboratoře a dílny

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
78
Reakčné skóre
150
Bodov
23
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Nechce sa mi zatiaľ fotiť všetko, ale po rokoch som opravoval zdroj, vyrobený pred viac ako 20 rokmi a tak som ho cvakol". Pracoval pri opravách televízorov denne asi 10 rokov, potom chvíľu oddychoval a posledných 10 rokov zase maká pri notebookových doskách a inej elektronike. Pokazil sa asi 3x, vždy koncové PNP v reguláku ... V dobe výroby som ešte nemal tlačiareň, tak som budíky kreslil ostrou reruzou ... Pevné napätia 5, 12, 24, 36V, regulovateľný do 27V a striedavý 5,5V. Všetky nezávisle a dajú sa teda kombinovať.
 

Prílohy

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Pořídil jsem si pro radost revizní přístroj Metrel MI 3100 SE. Kdyby měl někdo zájem, mohu zodpovědět dotazy na tento přístroj. Přístroj má pro své menu k nastavení několik jazyků včetně češtiny a slovenštiny. Potřeboval jsem pro ověřování impedancí a proudových chráničů při své činnosti elektrikáře na melouchách nějaký přístroj který to umožňuje. Nakonec jsem šel do tohoto typu, který zvládne vše. Měří i izolační odpor napětím 50, 100, 250, 500 a 1000V, mé kličkové Megmety 500 a 1000V tedy půjdou do vitríny a budou si v pokoji užívat zasloužený odpočinek.
 

Prílohy

ElektroLab.eu
Top