Vybavení elektrolaboratoře a dílny

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
147
Reakčné skóre
207
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
nakoľko ešte nemám dorobenú dielňu , dám sem len môj dnešný úlovok 🤓

Nechápem , prečo to dáva hore nohami 🤬
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Robia to metadata pri fotke, otočil som ti ju a opätovne nahral. Inak pekný skop (y)
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
147
Reakčné skóre
207
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Áno , pekný , len v dnešnej dome skôr už len ako exponát , predsa dnešné osciloskopy sú už niekde inde ...
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Úlovek z dnešního dne, chlápek to odevzdal k nám do sběrného dvora. Typ PK310, zatím netestováno, byla by škoda to hodit do odpadu, je to kus historie Metry Blansko. Do teď jsem ho sušil, byl mokrý, pršelo a chlápek to měl týden venku na hromadě s ostatním bordelem.
 

Prílohy

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Taková domácí šolíchárna, fotka cca dva roky stará, od té doby šlo něco do světa, něco přibylo (stolní oscil, Quicko atd.) Jen to místo, pořád málo :)
Hezké, akorát mám výtku k tomu pro mě nepřirozenému pořádku, mám rád větší bordel a chaos, na mě to je moc puntíčkářsky urovnané, ale každému podle vlastního gusta.:ROFLMAO:
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Hezké, akorát mám výtku k tomu pro mě nepřirozenému pořádku, mám rád větší bordel a chaos, na mě to je moc puntíčkářsky urovnané, ale každému podle vlastního gusta.:ROFLMAO:
Takto podľa mňa vyzerala tá polička keď sa namontovala na stenu. Pod ňou je stôl s bordelom ako má byť. Teraz tá polica vyzerá už normálne... verím tomu 😁
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Dnes jeden mladý pán přivezl k nám do sběrného dvora tohle, bylo to ve čtyřech igelitkách. Hezká sbírka. To nikdy nevypotřebuji, ale vyhodit to je škoda, většina krabiček je nerozdělaná v původním stavu. Tohle se u nás hází do speciálního kontejneru na elektro šrot, tam je výběr všeho možného. Kolega mi dává stranou konkrétní věci, já to pak okouknu a buď to vezmu nebo hodím zpět.
 

Prílohy

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Dnes jeden mladý pán přivezl k nám do sběrného dvora tohle, bylo to ve čtyřech igelitkách. Hezká sbírka. To nikdy nevypotřebuji, ale vyhodit to je škoda, většina krabiček je nerozdělaná v původním stavu. Tohle se u nás hází do speciálního kontejneru na elektro šrot, tam je výběr všeho možného. Kolega mi dává stranou konkrétní věci, já to pak okouknu a buď to vezmu nebo hodím zpět.
Môžeš si založiť elektro-krúžok pre mládežníkov keď máš takéto zdroje. 😁
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
To je pravda. Je super mít přístup k těmto zdrojům, jako zaměstnanec města už jsem toho natahal ze dvora opravdu dost, jsou tam kolikrát opravdu poklady. Kolega který odpad přebírá si měsíčně přijde na slušný přivýdělek, dává si stranou barevné kovy a zlacené věci z PC. Já už mám doma asi 200kg vrtáků s kuželovou stopkou a soustružnických nožů, kdybych to všechno tady uveřejnil, nestačilo by pravděpodobně :) úložiště ElektroLabu. Já sbírám jen elektro přístroje, součástky a nástroje na obrábění kovů, dále kola (bubny) na motocykly JAWA. Bubny potom vystříhám z ráfků, bubny repasuji (očistím v ultrazvuku, osoustružím brzdné plochy, osadím nová ložiska) a prodám.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Dodatek:
a starých rádií co lidi vyhazují, mám pár kousků doma, ale už to nemám kam dávat, to bych musel přistavět sklad. Rádia už neberu, jen vytahám elektronky a magická oka a dále to neřeším. Před rokem škola obnovovala chemikálie pro chemii (vyhazovali staré a prošlé chemikálie), byla toho plná korba Multikáry, dal jsem si stranou jen 7 kg rtuti, cca 10kg dichromanu amonného, asi 1kg dusičnanu stříbrného, sodík v petroleji, hořčík v páscích, sýra, mangan, asi 10kg Kafru a další sra--ky, dále halda prázdných skleněných prachovek v různých objemech (to jsem dal ženě na koření do kuchyně). Nebo těch starých knih a gramofonových desek. Funkční monitory k PC, zdroje k PC, HDD. Jen pro zajímavost, můj PC je také slátanina z dílů ze sběrného dvora.
Na jaře si dal kolega stranou kompletní Babetu 207. Lidi vyhodí opravdu vše, přitom by stačilo to nabídnout v inzerci a někomu by cokoliv udělalo radost, hodně věcí skončí v recyklaci a je to škoda, kupce by si to jistě našlo.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: rajčak

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Dnes jeden mladý pán přivezl k nám do sběrného dvora tohle, bylo to ve čtyřech igelitkách. Hezká sbírka. To nikdy nevypotřebuji, ale vyhodit to je škoda, většina krabiček je nerozdělaná v původním stavu. Tohle se u nás hází do speciálního kontejneru na elektro šrot, tam je výběr všeho možného. Kolega mi dává stranou konkrétní věci, já to pak okouknu a buď to vezmu nebo hodím zpět.
Šak toto je hriech vyhodiť !
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
To sú dva extrémy ľudí - jedny vyhadzujú dobré veci (aspon by ich mohli dakomu darovať) a druhý zasa skladujú aj vyhoreté žiarovky keby náhodou bolo treba 😁
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
ľudia vyhadzujú kadečo . medzi handrami som našiel satelitný prijímač na sky italy . bola tam ešte funkčná karta . najviac ma zaujímajú , boomboxy . ide mi o mechaniku a ovládacie gombíky .
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Tohle je z našeho sběrného dvora asi 4 roky zpátky, už nevím přesně (rok cca 2019), postupně sem své kontejnerové nálezy budu vkládat. Je toho hodně a ještě jsem většinu z toho vůbec netestoval, jen osušil v horkovzdušné troubě a uskladnil.
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
PU501 som mal aj ja voľakedy :)
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
skúste hľadať cez "Google Lense"
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
147
Reakčné skóre
207
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
PU500 bol môj prvý merák. Fajný. Darček od deda. Najprv som bol trochu sklamaný že nie je digitálny ale potom som bol rád. V tom čase dostupné digitálne neboli dobré.
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
147
Reakčné skóre
207
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Môj prvý multimeter čo som si kúpil bol . Stál v roku 1990 490Kčs čo bola výborná cena , lebo PU500 stál 1700 Kčs ...
 
ElektroLab.eu
Top