Výběr osciloskopu

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Pozeram, ze Matus teraz predava digital:
V robote sme mali v podstate toto ale s farebnou obrazovkou. Podla mna nie zla volba.
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
70
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Pánové, moc děkuji za reakce, jsou to krásné stroje.
Nevím, jestli dokážu využít, vše co umí.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ja mam 2245A (aj 2205), a je to fakt parada. Ale nestal tolko, aj ked vyzera ze ten z bazosa je trosku novsi ako moj.
No a vekom vyvoja je to cca to co ta Tesla. Nasi vtedajsi pani vyvojari mali obrovske problemy daco navrhnut, lebo suciastky tej doby sme mali vseobecne na kocku. O procesoroch ani nehovorim.
 

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Autor temy by potreboval najprv upresnit, ci chce analog alebo digital.
Tak ako inym digital, mne zas do dielne nesmie analog. Pri digitali mam priame zobrazenie napatia, frekvencie, kurzory, auto setup, zobrazenie jednorazovych javov, dokonca aj jednoduche FFT to ma, podstatne vyssia spolahlivost mechanickych prvkov, nizsia velkost, hmotnost, nizsia spotreba, dekodovanie zbernic ako I2C a pod... na nezaplatenie :)
Riesit kde splasit tunelky alebo nejake exoticke IO... dakujem neprosim.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tak by som povedal, ze zaciatocnik asi nevie presne co chce. Trochu to teda zhrniem:
1. Moze kupit velmi lacno stary osciloskop od Tesly. Na zaciatky urcite postaci. Ano, je tam riziko, ze ak sa pokazi, nepojde to opravit. Kvalita RVHP suciastok bola dost nizka.
2. Moze kupit pomerne lacno analog ale daky Tektronix, Agilent... zapadniari mali lepsiu kvalitu, pravdepodobne bude dlhsie funkcny.
3. Kupit noveho Cinana. Kvalita nic extra, ale ak sa vyberie normalnejsia znacka moze posluzit dlho.
4. USB skop. Treba na to komp, ale za rovnaku cenu ako od Cinana moze mat napriklad Digilent. Pripadne daky jednoduchy dvojkanal do 100eur

Dalsie moznosti asi nema zmysel riesit.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Este doplnim ten Digilent:
Je to osciloskop + napajaci zdroj + generator + logicky analyzator. Co viac treba? :)
Aplikacia k tomu ide pod Win aj Linux. Daju sa tam pisat skripty na automatizovane merania.

Kupit sa da cez Farnell:
(doprava bude zdarma)
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
70
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Děkuji za všechny příspěvky.
Po přečtení příspěvků a pár videí o osciloskopech by mi nejvíc vyhovoval digitální.
Jak píše Rami " ale ak sa vyberie normalnejsia znacka moze posluzit dlho "
 
E-shop ElektroLab.eu
Top