Formátovanie a typy príspevkov

 

Čo je BBCode?
BBCode je zvláštna implementácia HTML. O jeho použití rozhoduje administrátor (môžete toto nepovoliť pre jednotlivé príspevky). BBCode sám o sebe je podobný štýlu HTML, tagy sú uzavreté v hranatých zátvorkách [a] a ponúka väčšiu kontrolu nad tým, čo a ako sa zobrazí. Pre viac informácií o BBCode si prezrite stránku "Nápoveda" v časti footer, kde si nájdete časť, ktorá pojednáva o možnostiach BBCode a jeho možnostiach..
Môžem používať HTML?
Bohužiaľ nie je možné používať akékoľvek HTML formátovanie na tomto fóre a ani nemožno túto možnosť z bezpečnostných dôvodov zapnúť, administrátor však môže definovať vlastné BBCode značky, ktoré môžu HTML nahradiť. Avšak určitá možnosť vkladania HTML kódu a iných kódov a programovacích jazykov tu je. Viac sa dozviete v časti "Pieskovisko" - "Testovacie fórum" - "Ako pridávať príspevky, alebo otestujte si editor".
Môžem pridávať do príspevkov obrázky?
Obrázky sa môžu zobrazovať vo vašich príspevkoch a to buď priamym umiestnením, alebo pridaním vo forme prílohy. K zobrazeniu obrázka použite buď BBCode [img] tag alebo príslušné HTML, alebo priame nahratie obrázka na fórum. Dôrazne vás ovšem upozorňujeme a je to aj vo vašom záujme aby ste pre nahrávanie obrazových príloh nepoužívali servre ako "postimage, imgeshack" a podobné. Dôvod? Jednoduchý... Nahráte takýmto spôsobom obrázok (schému napríklad) z ktorej máte iba jedinú kópiu a náhodou sa stane, že táto imageshare služba skončí / bude zrušená a vy o túto schému nenávratne prídete.
Čo sú to uzamknuté témy?
Témy môžu byť uzamknuté moderátorom, členom alebo administrátorom. Nemôžete odpovedať na uzamknuté témy ani upravovať svoje príspevky. Každé hlasovanie je automaticky ukončené. Témy môžu byť uzamknuté z mnohých rôznych dôvodov.
Top