Digital probe

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Klobouk dole, vypadá to víc jak dobré.👍
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Klobouk dole, vypadá to víc jak dobré.👍
Vdaka.

Teraz ma caka napajkovat TCXO (v puzdre 3225), procak a zopar dalsich chipov. Popravde sa najviac obavam toho TCXO. Hodila by sa pasta a pec, ale aktualne bojujem na jednom malom stole. 😜
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Aha, horkovzduch nemáš?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
A čo toto?
Presne taku zehlicku mam odlozenu v pivnici za tymto ucelom.
Musim doplnit, ze donedavna som mal vo firme pristup ku paradnemu vybaveniu - pec, davkovac na pastu, manualny osadzovaciu plosinu, spodny ohrev aj teplovzdusku.... lenze som zmenil firmu. Este zmenit byvanie a mozem sa dovybavit. 😂
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Trošku aktualizácia stavu:
- jedna doska kompletne osadená (prišla ďalšia zásielka z mousera a našťastie medzitým došli na sklad chipy ktoré som potreboval a nezmizli tie ktoré boli v košíku)
- teda okrem displeja (ten by zavadzal v procese oživovania)
- zatiaľ som našiel jednu chybu v napájaní. Aktuálne ma to nebrzdí v robote... ale asi budem musieť neskôr bastlit :-(
- digitálny vstup je na 90% oživený (potrebujem urobiť merania s lepším osciloskopom.. to poprosím bývalého kolegu, ma tam 500MHz Agilent)
- analógový vstup už ide (viď ďalej)

No a čo sa mi stalo:
Skúšal som ADC od Microchipu MCP3421. I2C prevodník s diferenciálnym vstupom. Pre budenie tam mám rovnako plne diferenciálny operák THS4531. Diferenciálny operák pracuje ako má, výstup z neho som meral na kondíku tesne pred vstupom do ADC. Aj prevodník komunikoval po I2C ako som očakával, ale hodnoty boli dáke divné. Keď som menil vstupné napätie, tak sa výstup menil, ale nie tak ako som očakával. Povedal by som že tak o dva rády menšie. Prevodník má v sebe PGA aj nastaviteľný počet bitov, tak som hľadal chybu u seba. Ale buffer dát bol skratka zlý nech bolo PGA ľubovoľné.
A riešenie? No nebol napakovaný jeden pin na MCP3421. Ten som pájkoval ja a zjavne som ho zle skontroloval. Tým že jedna noha bola chytená, tak na signál z operáku reagoval, ale teda nie tak trocha zvláštne. Po prespájkovaní ide ako víno.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
No, už som zvedavý na finále 👍
 
E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top