Zosilovač crest cpx 2600-kanal b nefunkčný

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
116
Reakčné skóre
29
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdravim vás a pekný večer prajem,pred pár dňami mi prestal hrat zosilovač CREST CPX 2600 na jednéj strane B v skušobni,.A-čko funguje nadalej.Rozobral som kryt a všimol si že sú tam na druhej strane nafuknute 2 Kondenzatori,ktore maju hodnotu 12000uf/80V.Vybral som tie kondenzátory von,ktoré su nafuknute a aj snimi zatriasol a niečo vo vnutri tam hrkoce,ale zvláštne bolo že pri merani multimetrom ukazovalo hodnotu pribl 11000uf,ako ukazuju aj tie ostatne nenafuknute Kondenzatory vedla nich.Otazkou je či pomože výmena kondenzatorov spustit ten druhý kanal B,alebo može byt ešte niekde inde chyba?,Pozrel som aj vstupny DPS kde sa pripaja vstup na XLR a pod.,na pohlad tam nebolo nič zhorene.Posielam aj schému..ide o Kondenzator zo schemy C221 a C227 na Chanel B zo schemy (je tam 63V ja mam 80V).Prosim o radu
 

Prílohy

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
112
Reakčné skóre
193
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tento typ kondenzátorov má na vrchu plastový krúžok, a ten je dosť často zdeformovaný tak, že to vyzerá, ako by boli nafúknuté. Bolo by treba zmerať aj ESR, to je dôležité. Hrať ale pre kondenzátory zrejme neprestal, najskôr odišlo niečo v koncovom stupni. Treba overiť L200 a MT1 ako prvé a potom napätie na C221 a C222. Potom Skontrolovať koncové tranzistory na skrat a postupovať ďalej ...
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
116
Reakčné skóre
29
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dakujem za odpoved, prosim vás ešte presnejšie nakreslit kde je to L200 a MT1 na scheme.
 

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
112
Reakčné skóre
193
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
No to snáď nie je problém nájsť ... MT1 je zem, treba skontrolovať aj ten triak či nie je vadný
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
116
Reakčné skóre
29
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
ešte jedna vec,neviem si pomoct s jedným rezistorom,ktorý je pravdepodobne nefunkčný,je čierny a na doske jeto tiež nečitatelné velmi,ale zoškriabal som trochu viac a vidno boli čislice ,pride mi to ako R338,ale na schéme to nikde nieje,neviem či mám správnu schému,lebo zistil som že ten istý koncák robili Peavey pod označenim PV,schéma je taká istá.Sú tam aj kondiky 12000uf/63V,kde ja mám na 80V na plošaku.Takže akú hodnotu može mat alebo je niekde kde by som stiahol inú schemu?
 

Prílohy

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
112
Reakčné skóre
193
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Niekto riešil rovnaký problém.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky


Podľa všetkého je to rezistor ktorý napája relé. Takže treba zistiť kam vedie. Je možné, že je tam relé povedzme na 48V, napájacie napätie je okolo 60V. Podľa katalógového listu relé treba zistiť prúd cievky relé a hodnotu vypočítať napr. : 60-48 / 0,02 = 600. Ak je to tak, to relé bude zrejme mať spálenú cievku. Schéma je na PV1500 nie CPX2600, takže tam zrejme budú rozdiely ...

Bolo by fajn urobiť fotky v dobrom rozlíšení, a nečarbať po nich hrubé čiary, aby človek to miesto vôbec mohol na fotke nájsť. Na schému sa spoľahnúť nedá, je to schéma na CPX900 a PV1500.
 
Naposledy upravené:

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
116
Reakčné skóre
29
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Mam tu fotku zo zadnej strany, na multimetri ukazuje hodnotu 99,1Ohm rezistor.Schema nikde nieje aj ked je napisane cpx2600,nerozumiem tomu.Neviem ci ten rezistor si zachoval hodnotu napr,malo mat 100ohm alebo nizsiu..No fotke prechadza vyznacene touto cestou
 

Prílohy

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
112
Reakčné skóre
193
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
CR321 bude zenerka, zdá sa, že je spálená (preveriť či nemá skrat). To bude dôvod, prečo zhorel rezistor. Keď vypadol jeden kanál a druhý funguje, na doske bude v druhom kanáli identické zapojenie, takže treba nájsť ten rezistor v druhom kanáli a už bude jasná hodnota.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
116
Reakčné skóre
29
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
CR321 bude zenerka, zdá sa, že je spálená (preveriť či nemá skrat). To bude dôvod, prečo zhorel rezistor. Keď vypadol jeden kanál a druhý funguje, na doske bude v druhom kanáli identické zapojenie, takže treba nájsť ten rezistor v druhom kanáli a už bude jasná hodnota.
No zo zadnej strany som si všimol zenerku s cislom CR320,ktora neviem ci nieje tiez spálena,ukazuju obidve pri merani okolo 0,770V a pri prehodeni opačnych polov zobrazuje okolo 1,850V ktoré mierne stupa až k 1,9V.Vyzerajú rovnako a všimol som si pri CR320 je rezistor R332 ktorý má 16Kohm pri odmerani,no a v schéme je tam čislo hodnota 47K,,a farebnym kodom mi vyšlo že sedi to 47K Ohm, takže je treba menit aj zenerky aj rezistor tu?Pripajam foto aj približit sa da.
 

Prílohy

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
112
Reakčné skóre
193
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
rezistor sa nedá merať v obvode, musí sa odpojiť aspoň jedná strana.
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
116
Reakčné skóre
29
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
112
Reakčné skóre
193
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
no bolo by dobre pozrieť čo je na nej napísané, z fotky to nevidno ...
 

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
112
Reakčné skóre
193
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Nie na doske ale na súčiastke je označenie. Napríklad S4, W5, W8, T1, T4 atď. atď ...
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
116
Reakčné skóre
29
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Nie na doske ale na súčiastke je označenie. Napríklad S4, W5, W8, T1, T4 atď. atď ...
Zdravim Vlado,žial som to aj lupou približoval,žiadne čislo tam nieje,všetky ostatné diody s označenim CR ktore su na zadnej strane su 1N4148,avšak nemusi to asi tam tiež byt, a ten rezistor stále som sa nedopatral aku hodnotu to malo,našiel som ešte detailnejšiu schému z PV2600 čo je kópia CPX,avšak tiež to tam neni,som ztoho zufalý..
 

Prílohy

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
112
Reakčné skóre
193
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Musí tam byť označenie, treba to umyť čistým alkoholom a ukáže sa. Niekedy ak je dióda od pasty alebo zalakovaná tak to nie je poriadne vidno, ale nápis tam určite je. Bude to najskôr dvojznakové označenie. Niekedy je ten nápis fakt tenučký a nevidno, ale treba skúsiť odmastniť, to svýši kontrast. Lupa nestačí, treba niečo také

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

puk81

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
5 Aug 2024
Príspevkov
8
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Odpor odpájet z funkční desky a změřit .... před vyndáním odporu změřit napětí na diodě (CR321) na funkční/zapnuté desce a dozvíte se jaké napětí má ta zenerka...
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
116
Reakčné skóre
29
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
viem ze tam je posledna čislica 1-ka :) a neviem ci R alebo K alebo ine pismenko tam je,nemam taky podobny mikroskop v dosahu..
 

Prílohy

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
112
Reakčné skóre
193
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak predsa. je to 22V zenerová dióda



Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 
ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top