Problém s rušením diaľkového k centrálnemu otváraniu

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Mám chytrýfón a čo teraz pozerám špec. na webe tak by mal podporovať ubb-otg. Asi najschodnejšie riešenie.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Jedna taková bezvýznamná vsuvka asi rok stará. Jel jsem autem na poštu, vylezl z auta a chtěl auto zamknout dálkáčem, nešlo to ani za boha. Rozhlédl jsem se a viděl jsem asi 50 metrů ode mě plynaře detekujícího plynové vedení v silnici, zamkl jsem nakonec manuálně klíčem. Od té doby už mám v kllíčence vyndanou baterii a auto zamykám pouze klíčem v zámku, je to jistota. Souběžně s plynovou hadicí je pokládán i Cu vodič pro detekci vedení, ten jejich detektor zřejmě zarušil okolí v širokém spektru kmitočtů, když jsem přijel domů, dálkáč zase fungoval normálně. Jeden chlápek stál přímo u počty a měl připojený nějaký přístroj v tom plynovém sloupku z cihel, asi nějaký vysílač, druhý chlápek pak chodil po silnici s holí.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
A neexistuje nejaké jednoduché zapojenie prímača ktoré by som postavil presne na frekvencii môjho dialkača ? Pri tak silnom rušení by som mal byť schopný chytnúť signál, aj s primitívnum prímačom, dokonca by to mohla byť výhoda že by ten prímač bol schopný chytnúť signál iba na pár metrov.
Mám přijímač Baofeng z Číny-doporučuji, je to záležitost za pár stovek, ten jede od 60MHz až do cca 500MHz, jako spektrální přijímač to je suprová věc. Naladím na tom i náš městský bezdrátový digitální rozhlas, ale není tomu rozumět (DTMF spínání plus digitální modulace), jde ale ten rozhlas do 20 metrů krásně zarušit aby ztichnul, mám ho asi 15 metrů od baráku. Když vysílá město požární poplach, tak zapnu generátor BM496 s modulací AM 1kHz na maximum a je klid, v repráku na sloupu to zaprská a je ticho. Náš rozhlas vysílá na kmitočtu 70,950MHz digitálně.
Jen pro zajímavost uvádím, že od kmitočtu cca 300MHz mi ten čínský přijímač ukazuje znatelný signál (praskání, šum, pazvuky, ...), a je tedy jasné že je kolem nás dnes takového elmag. smogu, že se nelze divit nějakému rušení. Třeba mou vifinu přijímám na svém telefonu asi 2 km daleko od svého domu i když jedu autem, dům mám na kopci a přijímám na PC i vifi sítě z Jiříkova (cca 3 km vzdálené) od lidí co mají modem pravděpodobně doma v pokoji.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Třeba mou vifinu přijímám na svém telefonu asi 2 km daleko od svého domu i když jedu autem, dům mám na kopci a přijímám na PC i vifi sítě z Jiříkova (cca 3 km vzdálené) od lidí co mají modem pravděpodobně doma v pokoji.
To sú dva prístupy k tomu istému:
- buď si všetci nastavia výkon wifi na minimum a bude málo smogu ale každému všetko pôjde
- alebo na maximum, takže bude veľa smogu ale tiež každému všetko pôjde... teda okrem tých čo si nechali nízky výkon wifi
Takže prvá možnosť je žiaľ nereálna.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
@Rami6711 Přesně tak. Sám mám modem na maximum výkonu už asi z principu. Vím že je to asi špatné, ale je to v souladu s ČTÚ, schválně ho zítra stáhnu na 50 procent výkonu co to udělá. Mám modem originál od O2. Zahradu mám zhruba 40x 70 metrů a síť chytám na použitelné minimum ještě asi 2 km daleko při současném výkonu.
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
@SMITH Souhlasím. Máme ve městě dvouvchodové paneláky o 4 bytech v patře, celkem 8 pater na panelák, to je 32 modemů na 1 vchod, asi už to bude problém s tím smogem opravdu zásadní. Paneláků tam máme cca 5, dále pak ostatní baráky minimálně s jedním modemem. Baofeng přijímač je zarušen po celém městě od kmitočtu 300MHz a výše, teď si představme sídliště třeba v Praze anebo centrum Prahy a jiných měst. Ze zkušenosti vím, že snad každý má modem na max. výkon.
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
@plavec11 : Som problém nakoniec poriešil opravou mechanických zámkov, ak ide dialkač je to fajn ak nejde tiež je to fajn. Ale ten baofeng ma zaujal, vieš mi prosím dať odkaz ?
 
E-shop ElektroLab.eu
Top