Problém s TESLA BS-525 SM

elko

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Aug 2021
Príspevkov
1
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Nikde jsem nesehnal dokumentaci ke Stabilizovanému zdroji TESLA BS 525. Zde na tomto fóru nemám 10 příspěvků, takže nemám nárok na schéma . Pravidla jsou dána, respektuji.
Měl jsem problém s jedním kanálem, nedával napětí. Nadproudová ochrana nesvítila. Bez schématu se to špatně hledá, ale podařilo se.
Při měření napětí přímo na desce u trafa, jsem zjistil, že nedostávám napětí odtud. Měřením jsem nakonec zjistil, že byl přerušený rezistor zapojený do série s usměrňovací diodou na pomocném vinutí pro napájení regulačních obvodů. Odpor nebyl viditelně vadný, ale měřením byl přerušený. Výměnou odporu zdroj funguje bez problémů.
Když už jsem byl uvnitř, tak jsem vyměnil všechny elyty. Na nějaký čas bude klid.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ahoj, tak to gratulace. Jinak pdf zdroje je i tady :
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

StefanNz

Člen
Zosnulý člen R.I.P
Člen od
10 Mar 2020
Príspevkov
36
Reakčné skóre
32
Bodov
23
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
... Zde na tomto fóru nemám 10 příspěvků, takže nemám nárok na schéma . Pravidla jsou dána, respektuji.
Blbé pravidlo.
Veď už len ten popis chyby a opravy je hodný 4 bezduchých príspevkov, ako je tento môj.
Pozn.: Týmto OT som už aj ja dosiahol hranicu 10 príspevkov pre prístup k schémam.

Když už jsem byl uvnitř, tak jsem vyměnil všechny elyty. Na nějaký čas bude klid.
Aby som nebol úplne OT, nechápem, prečo mnohí bez rozmyslu a merania menia ako prvé (druhé) všetky elyty. Veď možno tie staré 30-ročné by vydržali viac, ako tie nové. Pokiaľ nové neboli špeciálne vyberané podľa kvality a životnosti.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Blbé pravidlo.
Veď už len ten popis chyby a opravy je hodný 4 bezduchých príspevkov, ako je tento môj.
Pozn.: Týmto OT som už aj ja dosiahol hranicu 10 príspevkov pre prístup k schémam.
Je to kvôli tomu, aby členovia fóra neboli iba "sťahovači", ale aj prispievatelia. "Bezduché" príspevky vkladané iba za účelom získania prístupu si dokážem ustrážiť. Nič v zlom, ale fórum tu nie je iba preto aby dávalo, ale aj niečo dostalo - a aj jeho užívatelia. Na zahraničných fórach je bežnou praxou sťahovanie za platbu - mám to riešiť takto, respektíve páčilo by sa vám to takto?
 

StefanNz

Člen
Zosnulý člen R.I.P
Člen od
10 Mar 2020
Príspevkov
36
Reakčné skóre
32
Bodov
23
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
... Na zahraničných fórach je bežnou praxou sťahovanie za platbu ...
Vďaka za rýchlu reakciu.
Schémy a dokumentáciu k prístrojom, ktoré vlastním (alebo ma zaujímajú) mám zo zdrojov, ktoré sú verejne prístupné bez poplatkov.
Myslím, že ak niekto zháňa pomoc k oprave nejakého prístroja, takáto ústretovosť ho neprivedie k opakovaným návštevám stránok a k zapojeniu sa do diskusií.
Ale možno sa mýlim.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
ide o komunikáciu . viac hláv , viac rozumu.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Aby som nebol úplne OT, nechápem, prečo mnohí bez rozmyslu a merania menia ako prvé (druhé) všetky elyty. Veď možno tie staré 30-ročné by vydržali viac, ako tie nové. Pokiaľ nové neboli špeciálne vyberané podľa kvality a životnosti.
Tak ono Tesla (respektive cely vychodny blok) mal suciastky v dost zlom stave. Elektrolity sa vysusovali, tantaly prerazali, tranzistory mali riadne zvody a tak podobne. To su zname veci. Byt vyvojar v tom case muselo byt drsne povolanie.
Ked pozres na gumu stareho elytu hned vidis aka je porovita, ze uz netesni. Elyt ked nejde tak to je fajn - len piska, bruci a podobne. Horsie je, ked sa prerazi tantal - to nikdy nevies co odislo s nim. Ver tomu, ze ked ludia menia 30 rocny hnoj z Tesly za nove, vedia preco to robia.
 

Wolfsk

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Sep 2020
Príspevkov
25
Reakčné skóre
25
Bodov
18
Umiestnenie
Bratislava
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Aby som nebol úplne OT, nechápem, prečo mnohí bez rozmyslu a merania menia ako prvé (druhé) všetky elyty. Veď možno tie staré 30-ročné by vydržali viac, ako tie nové. Pokiaľ nové neboli špeciálne vyberané podľa kvality a životnosti.
Opravoval som dva zdroje kde boli vytečené Teslácke elektrolytické kondenzátory. Boli dobré ale už sú staré a podľa mňa je dobré ich vymeniť.
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Blbé pravidlo.
Veď už len ten popis chyby a opravy je hodný 4 bezduchých príspevkov, ako je tento môj.
Pozn.: Týmto OT som už aj ja dosiahol hranicu 10 príspevkov pre prístup k schémam.


Aby som nebol úplne OT, nechápem, prečo mnohí bez rozmyslu a merania menia ako prvé (druhé) všetky elyty. Veď možno tie staré 30-ročné by vydržali viac, ako tie nové. Pokiaľ nové neboli špeciálne vyberané podľa kvality a životnosti.
V praxi sa mi to osvedčilo. Veľakrát som elyty meral, javili sa OK. Nakoniec po výmene elytov zariadenie začalo pracovať. Teraz už elyty vôbec nemeriam (ani kolega), rovno ich meníme ako prvé a zvyčajne sú práve elyty príčinou poruchy.
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Opravoval som dva zdroje kde boli vytečené Teslácke elektrolytické kondenzátory. Boli dobré ale už sú staré a podľa mňa je dobré ich vymeniť.

...vytečené a dobré???

P.S. Našiel som dve skratovacie prepojky k BS525. Ak by niekto chcel, v obálke mu ich pošlem.
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Mám tie prepojky naozaj vyhodiť? Ja keby som ešte mal ten zdroj, bez nich, určite by som sa im potešil...
 

Prílohy

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Milan

Nový člen
Zosnulý člen R.I.P
Člen od
13 Jan 2021
Príspevkov
3
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Porovnávaj dobý zdroj s vadným , meraj napátia. Okrem elytov , môžu byť vadné aj svitkové C ,jasné, že aj tranzistory. či diody. . Zdraví Milan
 

Milan

Nový člen
Zosnulý člen R.I.P
Člen od
13 Jan 2021
Príspevkov
3
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Porovnávaj dobý zdroj s vadným , meraj napátia. Okrem elytov , môžu byť vadné aj svitkové C ,jasné, že aj tranzistory. či diody. . Zdraví Milan
Servisný návod mám aj doma aj stiahnutý, len ako Ti ho poslať? napíš mail adresu na emailová adresa odstránená administrátorom.

 
Naposledy upravené moderátorom:

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Páni, poprosím Vás, e-milové adresy, telefónne čísla a iné podobné údaje, ktoré podliehajú GDPR si posielajte v súkromných správach - nie v príspevkoch. Vyhnete sa tak zasielaniu spamu na Vašu adresu, robot prečíta Váš e-mil a tak skoro sa ho nezbavíte.

Ďakujem za pochopenie

Podmienky používania, Pravidlo č.4 : https://forum.elektrolab.eu/threads/podmienky-pouzivania.2/
 

Milan

Nový člen
Zosnulý člen R.I.P
Člen od
13 Jan 2021
Príspevkov
3
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
ak nemáš SN napíš na emailová adresa odstránená administrátorom.
 
  • Perfektne
Reakcie - hodnotenie obsahu: medved

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
niekto nečíta ani predošlú správu o emailoch... :D
 
E-shop ElektroLab.eu
Top