Rušení ze sítě určitě nejde!!! Nechat tam být tu dvojžílu.
Svorka GND je určená pouze pro připojení kostry raménka gramofonu. Je to ochrana proti brumu. Lepší gramofony na to mají na sobě svorku, nebo je černý drát s vidličkou vedený přímo ve svazku s cinch kabely levého a pravého kanálu.
Do zásuvky to GND nepřipojovat !!! Vznikly by zřejmě (podle konfigurace celé sestavy) problémy s brumem.
Ohledně zvuku je to klidně možné, že není slyšet rozdíl. Poznat by to bylo, kdyby se jen ten zesilovač zapojil do zbytku mnohonásobně dražší sestavy. Tam by pak byl nejslabším článkem, a jakákoliv jeho změna podání zvuku by byla slyšet. Pokud je to ale připojené na reprobedny za 5tisíc a zdroj signálu je počítač, tak to nemá cenu řešit. Vše je na stejné úrovni.
A ještě k těm pazvukům. Zřejmě jsou to po těch letech problematické kontakty :-( Zrovna jsem to před pár dny psal jedné známé, co po mne chtěla vyjádření k výběru ze dvou zesilovačů. Dám sem pod dvojitou čáru celou část mé odpovědi, třeba to i někomu dalšímu pomůže.
Vašek
=====================================================
Vyjádřím se k zesilovačům jen z mého servisního hlediska. Stáhnul jsem si servisní manuály a z těch budu vycházet.
1) Kenwood KA 990. Pokud je to čistý, takto označený zesilovač bez dalších písmenek na konci, tak osobně bych ho ani jako servisák nechtěl. Obsahuje až velmi mnoho přepínacích mechanických kontaktů, které budou po těch letech od výroby prostě stále z důvodu oxidace haprovat. Prakticky při každém puštění zesilovače se zjistí, že nějaký kontakt není dokonale sepnutý. To pak nasere, když zvuk různě koluje mezi reproduktory, nebo vynechává. Případně se bude muset hromada přepínačů vždy před zapnutím několikrát přepnout, aby se očistily oxidy a možná to dobře seplo. Na případný prodej zájemci to jde připravit tak, že to bude dobře funkční, ale po několika týdnech se začnou objevovat problémy.
Dále jsou v něm použity jakésy hybridní obvody na vstupech koncového zesilovače a na výstupu s výkonovými tranzistory (tohle už jste si prožila s nynějším zesem
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
). Po těch letech provozu se v jejich vnitřní struktuře mohou objevovat problémy vzniklé mnohonásobným roztahováním zahřátím a následným zmenšováním struktur při chladnutí. Další problém by byl s jejich dostupností jako náhradní díl. Zesilovač je v případě poruch těchto obvodů odsouzen k sešrotování!
Zesilovač by se musel po koupi stejně celý rozebrat, zkontrolovat komplet všechno pájení, a hromada spojů přepájet. Někdy je rychlejší to vzít z jednoho kraje plošného spoje na druhý všechno, protože hledání vadných spojů lupou zabere více času.
2) Denon PMA 900V. U této řady jsou problémy s dostupností integrovaného obvodu přepínající vstupní signály, je to obvod TC9152P. A pokud se nepletu, tak přepínání vstupů pomocí "švábů" (zde Toshiba TC9152P) nebýval žádný zázrak.
A také jsou zde obvody korekcí zapojené ve zpětné vazbě koncového zesilovače, což není ideální.
Kontaktů je v něm ale o poznání méně jak v Kenwoodu, díky tomu problematickému integrovanému přepínači vstupů.
Jinak je to oproti Kenwoodu zesilovač uvnitř jednodušší. A když je něčeho méně, tak se to může i méně rozbít...
Volba co koupit je to těžká, proto si zesilovače stavím raději sám ... Sám jsem jich měl doma k vyzkoušení asi tak dvacet, a bohužel, všechny šly rychle z domu.