• UPOZORNENIE ! Nachádzate sa v časti fóra, kde je vyžadovaná určitá kvalifikácia, a odbornosť. V žiadnom prípade sa preto nesnažte poskytovať rady a riešenia dopytujúcim pri ktorých si nieste istý ich správnosťou v súlade s platnými nariadeniami a normami. Majte na pamäti najmä bezpečnosť a odbornosť a vystríhajte sa nabádaniu k manipulácii s nebezpečným napätím neznalou, alebo nepoučenou osobou ! Stránky fóra a ich vedenie nepreberajú žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými chybnými a nebezpečnými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami.

Zdroj long wei lw-k3010d

vav

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
10 Feb 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
79
Bodov
18
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Po prečítaní recenzie na tento zdroj pridávam pár zmien, ktoré som na ňom realizoval.

1. Vymenil som výstupné svorky za kvalitnejšie.
2. Na plošnom spoji sú zo zadnej strany prispájkované tri výkonové rezistory 330/5W. Majú cez plošný spoj priamy tepelný kontakt s vývodmi elektrolytických filtr. kondenzátorov. Tieto sa značne sa zahrievajú, úmerne od nastaveného výstupného napätia. Ich životnosť sa preto rýchlo skracuje. Rezistory som preto vymenil za typ s kovovým puzdrom 400/5W, uchytil ich na pridaný hliníkový plech a na plošný spoj pripojil vodičmi.
3. Filtračné kondenzátory v sekundárnej časti 470/35, som nahradil kvalitnejšími, na napätie 50V.
4. Vymenil som päťotáčkový potenciometer na reguláciu napätia z dôvodu jemnejšej reg., za desaťotáčkový.
5. Päťotáčkový som použil na reguláciu prúdu.
6. Do série s potenciometrami som zaradil do série rezistory, tým bola umožnená regulácia U/I hneď od začiatku dráhy, bez mŕtveho chodu.
7. Nahradil som výkonové prvky v primárnej časti, ktoré sú uchytené na chladičoch, za výkonnejšie.
8. Max. výstupné napätie zdroja som zvýšil na 35V.
9. Max výstupný prúd som zvýšil na 11A.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Nejaké fotografie z úprav by sa nenašli? Ďakujem
 

vav

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
10 Feb 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
79
Bodov
18
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
OK, hneď ako sa k tomu dostanem, tak doplním.
 

vav

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
10 Feb 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
79
Bodov
18
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Konečne som sa k tomu dostal. Tie biele rezistory sú len priložené, aby bolo zrejmé, kde ich výrobca umiestnil.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

[
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky


Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Prílohy

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Pekný tuning :) ... a vtipné vyriešenie inej pracovnej polohy BK127 :ROFLMAO:
 
E-shop ElektroLab.eu
Top