Zosilovač s tda7296

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Tuto ho mám :
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
rakato11: dík za poposunutie, brzda bola na medzikuse stolička klávesnica, nevšimol som si že mi to automaticky dopĺňa "symetrical rectifier pcb"
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
ešte jedna vec ma máta, môžem bezpečne zapojiť paralelne dve kbu806 ?
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Já se jenom zeptám, odpověd ti nedám- nepraktikoval jsem to. Pokud chceš řadit 2 usměrnovací 8A můstky, tak proč?
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Lebo ich mám 10ks v šuflíku a odber z trafa mi vychádza cez 8A, tak reku dám dva paralelne ale najprv sa opýtam či ma žena nezdrbe že ju štípu oči z dymu. Zároveň som ale našiel v šrote funkčný kbpc2508 takže je to poriešené keby bolo treba. A navyše som nezohnal 10Vac toroid ale iba 9Vac a vychádza že sa do tých 8A zmestím. Každopádne by ma zaujímalo či sa dá takto zvýšiť výkon mostíka.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Můžeš být v klidu. Při napájení Max : + / - 35V je špičkový proud 5A.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: RadoKe

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Hlavne aby sa zvladli uchladit. IMHO lepsie mat preto 2 puzdra (a 2 chladice).
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
včera mi došiel z bazošu toroid, ako zistím kde má vinutie začiatok a kde koniec? Trčia z neho dva zelené a dva biele, napätie je zelený vs biely. Alebo je to úplne jedno ktoré dva konce spojím (samozrejme že nie do skratu) na stred ?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Primár by mal mať tenšie vodiče a menší odpor vinutia. Pokiaľ nájdeš primár, ostatné je hračka
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Asi som sa zle vyjadril, primár je žltý. Sekundáre sú biely+zelený, biely +zelený. V schéme symetrického zdroja od amater63 je spojený koniec prvého sekundáru so začiatkom druhého a tento uzol je zapojený ako stred 0V. Mňa trápi ako zapojiť sekundáre, či biely s bielym ako stred, prvý zelený s druhým bielym (prvý z+prvý b by bol skrat) alebo zelené na stred.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Já bych zapojil na zkoušku bílý-zelený (střed) libovolný vodič a změřil na zbývajících dvou (bílý-zelený) napětí. Pokud by bylo dvojnásobné jako jedno vinutí pak by bylo vše v pořádku, pokud ne tak bych přehodil buď bílý nebo zelený.
Pokud nemám pravdu tak mě opravte.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Přesně tak, jak napsal @rakato11 bych se k tomu postavil i já. Jenom malá technická co napsal Elektro Lab :" Primár by mal mať tenšie vodiče a menší odpor vinutia. " Primár - je větší odpor oproti sekundáru. Nebo se pletu....?
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Áno máte pravdu obaja, správnym spojením biela zelená sa napätie zdvojnásobí. Otázka bola mienená (asi som to nesprávne formuloval) inak. Mám sekundárne vinutie č.1, začína v bode A (zelená) končí v bode B (biela). V bode B začína vinutie sekundáru č.2 C (zelená) ktoré končí v bode D (biela). Ak by to bol toroid s troma drátmi tak je všetko jasné neriešim. Lenže mám 4 dráty a neviem či záleží na tom kde určím stred. Ak spojím A+B idem do skratu, C+D = skrat, B+C = 18V medzi A D, A+D = 18,2V medzi B C. A+C = 0V B+D= 0V. Záleží nejak na tom či určím fyzický stred vinutí sekundáru ako stred do pcb, alebo nezáleží a môžem použiť ako stred fyzické kraje vinutí sekundáru. Neviem totiž kde začínajú a končia vinutia, či je začiatok zelený alebo biely, je to obalené a nevidno. Mám v inom bastlenom zosiku toroid ktorý má tiež dve sekundárne vinutia ale tam výrobca vybehol koncom vinutia č.1 von, nestrihol ho a vrátil sa do závitov. Takže stred jasný.
@amater63 čo matne pamatám zo školy tak primár má väčší R ako sekundár ak sa ide z 220V dole. ak trafo robí z 220 povedzme 400 tak sekundár v tomto prípade bude bude mať vyšší R.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak v prvé řadě bych chtěl uvést že @amater63 pouze citoval příspěvek od @Elektro Lab ve kterém má samozřejmě chybu. Určitě nedopatřením @Elektro Lab uvedl že:" Primár by mal mať tenšie vodiče a menší odpor vinutia." Samozřejmě že primární vinutí síťového trafa má větší odpor vinutí než sekundární. Pokud ovšem se nejedná o případ který popisuješ Ty:" čo matne pamatám zo školy tak primár má väčší R ako sekundár ak sa ide z 220V dole. ak trafo robí z 220 povedzme 400 tak sekundár v tomto prípade bude bude mať vyšší R."
Nyní k těm vývodům z trafa. Vezmi multimetr který si nastav pro měření Ω na nejnižší rozsah a postupně změř které vývody jsou jednotlivé vinutí sekundáru. Zda jsou to oba bílé a oba zelené nebo bílý-zelený. Pak od každého vinutí spojíš jeden vývod který bude střed a na zbývajících vývodech změříš napětí (samozřejmě musíš multimetr přepnout na rozsah pro měření střídavého napětí).
Když ses strefil správně tak výsledné napětí na volných vývodech bude dvojnásobné těch jednotlivých vinutí.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
@rakato11 - ospravedlňujem sa za chybu - pre ostatných ignorujte môj príspevok (s chybou). Ďakujem
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Však to máš dobře. Pokud střed -0 - a proti 1 vinutí 18V a 2 vinutí 18,2V je to OK.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top