• UPOZORNENIE ! Nachádzate sa v časti fóra, kde je vyžadovaná určitá kvalifikácia, a odbornosť. V žiadnom prípade sa preto nesnažte poskytovať rady a riešenia dopytujúcim pri ktorých si nieste istý ich správnosťou v súlade s platnými nariadeniami a normami. Majte na pamäti najmä bezpečnosť a odbornosť a vystríhajte sa nabádaniu k manipulácii s nebezpečným napätím neznalou, alebo nepoučenou osobou ! Stránky fóra a ich vedenie nepreberajú žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými chybnými a nebezpečnými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami.

Aku pílka z číny - vypína tepelná poistka

Matus795

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Nov 2021
Príspevkov
2
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Ahojte, mám (VIOLEWORKS 88VF 1200W), lenže pri rezaní po paru sekundách ju vypína zrejme tepelná poistka.. Môžete to vidieť napr. aj na tomto videu na čase 5:35.

Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať


V recenziách hovoria, že pri použití original MAKITA batérie tento problem nie je.
Prikladám paru foto súčiastok.
Dalo by sa s tým niečo robiť, prípadne upraviť ? Ďakujem za radu
 

Prílohy

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
skôr to budú slabé baterie . číňania vykupujú staré baterie a prebaľujú. nie je na nich ani označenie . najprv by to chcelo skontrolovať kapacitu batérii .
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
A vypíná pokud jede naprázdno? Jestli ano tak za jak dlouho,nebo jenom při zatížení.? Za 2hé- jak dlouho ji používáš, to je taky podstatné. Jinak souhlas-zaměřil bych se na test jednotlivých článků,nemusí být vadné všechny...
 

Matus795

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Nov 2021
Príspevkov
2
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Tak mám ju iba paru mesiacov, použil som ju len asi 3x a vypína to pri záťaži, naprázdno som neskúšal. Keď bude čas premeriam ich teda ale nebude to asi iba zlý kus pretože viacero ľudí sa sťažovalo v recenziách.. ale ako hovoríte buď batérie shity, aj keď celkom som tomu veril, predsa len je to značka ktorá vyrába takéto náradie aj keď čínska alebo neviem či môže mať teda vplyv tá poistka..
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Tepelná pojistka jak píšeš ( i video co jsi dal ) by se takto nechovala podle mne - krátký interval aby se "vzpamatovala". Může to dělat i nějaký výkonový polovodič-spínací prvek.. při zátěži ( proto chod naprázdno jak jsem se ptal), ale prvně bych proklepl Li-ion články. Dej potom vědět jak jsi pokročil, může to pomoci ostatním.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top