Aliexpress

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
ide predsa o ekologoický dopravný prostriedok
jasne... proste zelená EU a ten ich Green Deal...

hmm, ale ani tých 14% CLO netuším, ako mám vyrátať tak, aby mi tie zaplatené sumy sedeli dokopy... v rámci eBay a DPH mi to presne sedí. Potom prišlo preclenie a žiadnych 14% nedostanem, ani neviem z čoho to počítali a ako sa k tej sume dopracovali... taktiež nie je možné proste dať tomu +34% k cene, pretože DPH 20% som už zaplatil cez PayPal na eBay, ostalo CLO. Pri CLO je už však zmätok a netuším z kade si to číslo vycucali. Človek proste zaplatí pošte nejakú sumu a ani nevie, ako sa k nej kto ako dopracoval...

hej hej o tom zvýšení výpalného pošte z 2€ na 4€ viem
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
to je ten bordel . tu sa v tom nikto nevyzná .
 

olu

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
31
Bodov
18
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Takze pre zaujimavost - uz mi prisiel aj druhy balicek objednany z ali.
Scenar je rovnaky - priniesol ho kurier, nic viac som neplatil.
Este pre upresnenie, na oboch bol prelepeny rozsypany caj a odosielatel bol "nazov firmy - budapest"
Mozno maju v madarsku mensiu DPH, neviem...
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
@olu práve v Maďarsku - Maďarská DPH je vyššia, myslím asi 27% až.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: olu

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Maďari vedú v najvyššej DPH, tu je tabuľka a dá sa pekne zoradiť štáty podľa výšky DPH
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: olu

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tento mesiac tri listové zásielky od aliho v schránke bez doplatku, všetko malé elektronické moduly do 10€, jedna objednávaná pred dátumom (este bez zaplatenej vat) dve po dátume, vybraný vždy najlacnejší spôsob dopravy, cianao alebo ali economy. Odoslané z Čínska a prelepené v Gruzii. Predpokladám že na colnici majú bambilión zásielok a triedia podľa veľkosti ? Ak je to list v bublinkovej tak na clenie prdia. Uvidím, mám na ceste jedno dialkové ovládanie v škatulke velkosti mobilu a chystám sa objednať 30€ plechovú škatulu na projekt...
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
29.7. objednane z Thajska na eBay
31.7. odoslané
1.8. dostalo trackovacie číslo
11.8. balíček doma

Cena balíčka aj s DPH $61,20 zaplatené už cez PayPal na eBay.
Malá obálka s mini obsahom, na obálke bolo priamo napísane VAT Paid IOSS číslo, suma na balíčku vymyslená $5. Balík bol otváraný a kontrolovaný na obsah, na foto vnútro obálky z ich páskou. Pošta nechcela ani tie 2€, balíček som si našiel doma bez ďalšieho platenia. Tento krát pre zmenu pohoda na rozdiel od predošlej skúsenosti, kedy som platil aj CLO pri drahšom väčšom balíku.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
no , to môžeš byť rád , že tie podvody ešte fungujú . uvidím ako dopadnem ja .
 

olu

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
31
Bodov
18
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Moja nova a hlavne pozitivna skusenost.
Objednal som 6 poloziek od roznych predajcov a s roznou dopravou. Po nejakej dobe pozeram ze vsetky cisla zasielok preskrtnute a vsade to iste nove cislo. Dnes priniesol kurier jeden balik v ktorom bolo vsetkych 6 balickov. Samozrejme bez dalsich poplatkov. A zaujimave ze to zas islo cez Budapest. Sice nechapem ale som spokojny. Som zvedavy na dalsiu zasielku.
Objednaval som 15. augusta :D
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: olu

olu

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
31
Bodov
18
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Vsak to som si uvedomil az teraz ked som sem pisal datum ze to prislo nejak rychlo. Potesilo :D
A to som objednaval kolegovi a hovoril som mu ze to moze trvat aj dva mesiace.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
S těmi balíčky, že je sjednotí do jednoho balíku, je to OK, Číňani to poslední dobou takto dělají, sami mi napsali, že mi sjednotili balíky, aby se ušetřilo na administraci a ulehčení pro doručování zásilek a taky jsem měl objednáno z různých obchodů na AliExpress, myslím si, že je to fajn, když to dojde všechno najednou. Samozřejmě že musíte mít balíčky objednané v jeden den, nebo alespoň s malým odstupem dnů, jinak vám to pošlou samostatně. Já si myslím, že jak se balíčky sejdou v třídicím centru, tak je sjednotí do jednoho. Balíky mi taky chodí do Budapešti a odtud pak do ČR bez dalších poplatků. Ono vlastně už při objednávce, nebo na faktuře, kterou si můžete stáhnout v sekci u svých nákupů na AliExpress je cena VAT - (DPH), takže nikdo už po vás nebude chtít, aby jste platili další daň, ta už je zaplacená. Myslím si, že je to ještě lepší, než tomu bylo před těmi změnami EU, protože už nemusíte hlídat do 22 Euro, ale můžete se rozšoupnout až do těch 150 Euro. Dřív pokud jsem něco objednával a bylo to nad 22 Euro, tak jsem vyhledával buď z evropských skladů, nebo na Bangood, tam se to většinou dalo sehnat z Evropských skladů, protože jinak bych musel platit krom DPH ještě poplatek 200Kč české poště za to, že to za mne v Praze na celnici vyřídí a to se mi nechtělo dávat nenažrané poště dvě stovky za nic. Tak jak je to teď se mi to líbí víc.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Já čekám taky nějaké zásilky a jsem zvědavý, jak to bude probíhat. Jeden balíček mám od minulého pátku, podle sledování už na místní poště. Nikdo zatím nedal vědět, a ani nedoručil. A šlo to taky přes Budapešt. Tak uvidím a dám vědět.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
podle sledování už na místní poště
No len aby si nedopadol tak ako ja raz, číňan doplietol sledovacie čísla a ja som sledoval cudziu zásielku, ktorá bola vyzdvihnutá celkom inde a tá moja sa samozrejme stratila
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
I to se může stát, uvidím.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
No len aby si nedopadol tak ako ja raz, číňan doplietol sledovacie čísla a ja som sledoval cudziu zásielku, ktorá bola vyzdvihnutá celkom inde a tá moja sa samozrejme stratila
Nevím jak to máte na slovensku, ale v česku k tomu slouží aplikace pro mobily, jmenuje se to Pošta online a tam jde zjistit, kde se zásilka nachází a taky zda je adresovaná na tvou adresu, tím pádem už budeš vědět, že sledovací číslo je opravdu pro tvůj balíček.
Jinak mi taky jedna zásilka co přišla z Číny přes Budapešť už od 16.8. trčí na Depu Ústí nad Labem, tak jsem zvědav kdy se to pošta uráčí poslat do Ostravy.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
jj, apku máme aj na slovensku, ale osobne ju nepoužívam. Používam priamo službu sledovania zásielky (služba pošty) s notifikáciami na e-mail
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
stáva sa kadečo . aj mne po objednaní poslal sledovacie číslo , ktoré bolo pre taliansko a už bolo aj doručené . dohodli sme sa a cez paypal mi vrátil peniaze . ale tiež sa dá vydrbať zo systémom . až si budem objednávať niečo nad 150 € tak 2 x a nech mi to zabalí do jedného balíka . clo budem platiť iba za jeden tovar .
 

odaros

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Mar 2021
Príspevkov
13
Reakčné skóre
9
Bodov
3
Paragraf (§)
§24 (SK) / §8 (CZ)
Nie všetky trakovacie čísla vie pošta zistiť, napr. čísla končiace na NL, údaje nie sú alebo nepresné, tak isto v poslednom čase mi DHL polietlo dve zásielky, jednu poslali do Srbska a jednu do peru, ale predajca odo mňa opakovane žiadajú feedback.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
NL - Netherland post (holandská pošta) ja si to trackujem tu :
 
E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top