Aliexpress

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
243
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
5.9.2021 ráno v 08:07h jsem si objednal a zvolil jsem Českou republiku, ihned jsem provedl online platbu a radoval se že během pár dnů budu mít odsávačku doma. Hned na druhý den jsem se šel podívat v jakém stavu je moje objednávka, bylo tam dlouhé sledovací číslo (neuložil jsem si jej neboť jsem to nepokládal za důležité) které fungovalo a můj balíček se připravoval. Následující dny však bylo číslo změněno do formátu jaké používá Slovenská pošta EBxxxxxxxxSK a já již marně mohl vkládat do všelijakých vyhledávačů, všude mi to vypsalo "Informace o sledování nejsou momentálně dostupné. "
Psal jsem prodejci, ten mi opakovaně odepisoval že můj balíček je odeslaný a že ať jsem trpělivý. Jak mohu být trpělivý když jsem schválně objednával z České republiky abych to měl doma co nejdříve, ještě že tam má napsáno: "Předpokládané doručení: 4-10 dní ". 🙄
Dnes jsem opět napsal prodejci a on mi poslal fotku (výstřižek) výsledku sledování mého balíčku. Zjistil jsem, že základní sledovací číslo je úplně jiné YTxxxxxxxxxxxxxxxx, vložil jsem jej do a ihned jsem měl informace o svém balíčku. No světe div se, odsávačka byla odeslána z Číny a ne z České republiky jak jsem si myslel a byl přesvědčen.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ahoj, ak je koncovka "NL" tak je to Holandská pošta link nájdeš v tomto príspevku 80
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
243
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
To jsem samozřejmě zkoušel jak přes ten Tvůj link co jsi sem dal tak i přes co používám já ale všechno marné. Až jsem vložil do ten 16-ti místný kod s YT na začátku tak pak mi to vyhledalo můj balíček. Číňan to nějak stále nemohl pochopit až konečně dnes jsem zjistil že balíček má jiné sledovací číslo a to jsem mu psal několikrát že asi bude jiné číslo.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Rozumiem, ono je hlavne problém v tom, že európske pošty podporujú iba tvary sledovacích kódov, ktoré sú platné štandardne, nie tie čudné čínske
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
z číny to ide buď do holandska , maďarska , polska a tak podobne . sú to podvodníci .
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
243
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Když jsem letos v březnu (marci) objednával z Polska tak mi přišel za 4 dny, nyní ta odsávačka putuje z Číny i když jsem to objednal z České republiky.
Máš pravdu @oneeeeee , jsou to podvodníci. No snad se té odsávačky dočkám a snad bude fungovat podle mých představ i když mám obavy.
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Osvedčilo sa mi objednávať za drahšie od výrobcu, väčšina prevádzkuje na aliexprese vlastný shop a z nejakého neznámeho dôvodu od nich chodia veci rýchlo aj keď idú z čínska. Mám podozrenie že veľa predajcov nemá veci skladom, objednáva ich u výrobcu alebo velkoskladu až po obdržaní platby, potom prebalí a preposiela najlacnejšou dotovanou službou.
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Mám podozrenie že veľa predajcov nemá veci skladom, objednáva ich u výrobcu alebo velkoskladu až po obdržaní platby, potom prebalí a preposiela najlacnejšou dotovanou službou.
Pokiaľ to je cez ALI , tak predajcovi pošlú peniaze , až keď kupujúci nahlási prijatie tovaru a jeho bezchybnosť (alebo vyprší doba doručenia a kupujúci neotvorí spor )
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Pokiaľ to je cez ALI , tak predajcovi pošlú peniaze , až keď kupujúci nahlási prijatie tovaru a jeho bezchybnosť (alebo vyprší doba doručenia a kupujúci neotvorí spor )
Přesně tak, prodejce nedostane hned peníze po provedení platby a navíc je nedostane ani hned po tvém potvrzení o doručení, ono totiž ještě od potvrzení doručení běží 15 denní lhůta, kdy můžeš změnit své rozhodnutí o bezchybnosti tovaru, pokud ovšem do té doby nedošlo k vypršení doby doručení, pak by už s tím nešlo nic dělat.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
pozeral som na to jak bager na tvrdu hlinu a až potom som si uvedomil. že CZ ešte nemá zavedenú daňovú povinnosť
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Všechny balíčky (4), jsou ve stádiu že prošly celní správou, ale dohledat je nemohu. V přepravě české pošty nejsou. Tak nevím jak to bude. První dorazil do CZ 27.8. -
 

Prílohy

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
česká a slovenská pošta majú rovnaký zmysel . musí sa čakať až sa im uráči.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Všechny balíčky (4), jsou ve stádiu že prošly celní správou, ale dohledat je nemohu. V přepravě české pošty nejsou. Tak nevím jak to bude. První dorazil do CZ 27.8. -
Vyzkoušej to vyhledat tady:
Pokud máš balíčky, kde první dvě písmena na sledovacím čísle jsou UH, tak takové zásilky česká pošta neeviduje. Pokud máš první dvě písmena RR, tak se jedná o doporučenou zásilku a tu už musí česká pošta evidovat. Já mám taky teď jednu zásilku UH a dohledal jsem to pouze do pošty v Belgii, kde to z Číny převezli. Možná, že už to je v ČR, ale dohledat už to nejde, protože UH Česká pošta neeviduje, takže nezbývá než čekat až mi to hodí do schránky.
A co se týče toho, že ti to někde zamrzlo a že čekají na 1.10. aby tě mohli zkasírovat, tak nemusíš mít žádné obavy, určitě jsi při objednávce na AliExpress platil i DPH, takže nic dalšího už platit nebudeš pokud to ovšem nemáš balík za víc jak 150 Euro, tam už bys platil CLO.
 
Naposledy upravené:

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ahoj, však se uvidí jak to bude. Ptal jsem se jenom ze zvědavosti, a jestli máte nějaké nové zkušenosti. :) Všechny balíčky začínají CZ xxxxx...........x,a nedaří se je dohledat po celním odbavení jak jsem psal.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
váľalo sa to na pošte . tak ako aj u nás . to sú služby na . . .
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
zajtra 11.11 je na aliexpresse výpredaj , tak si hladajte čo by ste chceli
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
A aj sú tam reálne nižšie ceny ? Alebo zvýšená cena, škrtnutá a nová akože po zľave a pritom identická :D
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
jasne ze su, niekto zlavnuje cent, niekto dva. Ked vezmes z pohladu tamana take bezne mnozstvo (dva az tri lodne kontajnery) tak usetris.
 
E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top