Problém s nestabilitou osciloskopu ADS1013D

marcmiku

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Okt 2021
Príspevkov
3
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
ahojte, tiez mam osciloskop xxx1013d. Po zapnuti cca 2-3 minuty je v "nestabilnom" stave, ukazuje nerealne hodnoty, akoby sa "nabijal". Ked mam screen brightness stiahnuty na 0, cela obrazovka poblikava. Az po nejakom case sa ustali a je schopny merania. Stretli ste sa stym?
Mam z toho video na youtube.
Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať
. dakujem
 

marcmiku

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Okt 2021
Príspevkov
3
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Na to som myslel, este ma napadol problem s kapacitou baterky. Napr. ked sa proces ustali a osciloskop vypnem na cca minutu a zapnem, tak je vsetko Ok, ale po 10min. uz vznika odchylka.
Tiez som si vsimol, ze ak mam po ustaleni zapnuty len jeden z kanalov, je vsetko ok, ak vsak zapnem obidva ukazuju mi hodnoty napr. Vmax ch1 900mV, Vmax ch2 -32V. asi vadny kus. uz to riesim s cinanom na ali.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ak sa to nepodari vyreklamovat, tak asi by som sa to snazil rozobrat a pozret pajkovanie.
Ak mas podozrenie na napajanie - a podla toho co pises by to tak mohlo byt - skusil by som najprv merat napatie na baterke a za zdrojmi. Je dost mozne, ze ten zdroj je na hrane alebo je daco v okoli zdroja zle zapajkovane... hoc aj konektor na baterku alebo daco v prudovej ceste.
Posledna moznost je nagebrit na celu dosku flux (aj pod BGA-cka) a cele to prehriat. :cool: Taky hint - ked do BGA jemne tuknes pinzetou musi sa pohnut a vratit spet na svoje miesto. Vtedy je dostatocne prehriata doska.
 

marcmiku

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Okt 2021
Príspevkov
3
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Ak sa to nepodari vyreklamovat, tak asi by som sa to snazil rozobrat a pozret pajkovanie.
Ak mas podozrenie na napajanie - a podla toho co pises by to tak mohlo byt - skusil by som najprv merat napatie na baterke a za zdrojmi. Je dost mozne, ze ten zdroj je na hrane alebo je daco v okoli zdroja zle zapajkovane... hoc aj konektor na baterku alebo daco v prudovej ceste.
Posledna moznost je nagebrit na celu dosku flux (aj pod BGA-cka) a cele to prehriat. :cool: Taky hint - ked do BGA jemne tuknes pinzetou musi sa pohnut a vratit spet na svoje miesto. Vtedy je dostatocne prehriata doska.
Dakujem za cenne rady. Zatial sa natahujem s cinanom
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Prajem pevné nervy, nakoľko číňan len veľmi neochotne niečo rieši, pokiaľ je už tovar odoslaný (y)
 
E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top