Samoléčba bolestí pohybového aparátu elektrickým proudem

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
V tomto vlákně bych Vám rád představil přístroj na elektroléčbu bolestí pohybového aparátu.
Občas mě trápí bolest zad, kolen, loktů a ramen. Nechci chodit s každým píchnutím k lékaři a jíst prášky a tak jsem začal googlit a zjišťovat princip a teorii elektroléčby.
Zkoušel jsem veškeré druhy proudů (které tu nebudu detailně popisovat) a na mé bolesti které jsou způsobeny stářím, degradací a opotřebováním nejlépe fungují TENS proudy. Používám zásadně symetrické TENS proudy o kmitočtu minimálně 150 Hz. Tyto proudy na mě působí opravdu stoprocentně, mají analgetický účinek už od první terapie. Nebudu zde probírat funkci a působení těchto proudů na lidský organismus, vše je dostupné na netu.

Abych se mohl léčit sám a abych nemusel chodit k doktorovi a na rehabilitace, sestavil jsem na základě podkladů z internetu generátor symetrických obdélníkových impulzů se střídou 1:1 a s možností nastavení kmitočtu generátoru. V základě se jedná o oscilátor tvořený IO 4047, který spíná v protifázi tranzistory a na jejich výstup je připojený transformátor. V mém případě mám ta výstup tohoto výkonového oscilátoru připojený transformátor se sekundární cívkou 36 V a na primáru 230 V mám napojené elektrody. Oscilátor pracuje spolehlivě už od 5 Voltů, kdy je na jeho výstupu pravoúhlý signál (tento tvar potřebuji pro svou léčbu). Oscilátor napájím stabilizovaným zdrojem s připojeným osciloskopem a sleduji průběh impulzů, hodnotu kmitočtu a velikost napětí na elektrodách. Zapojení oscilátoru jsem upravil a napájel jsem do DPS potenciometr, mohu si tedy nastavit kmitočet jaký potřebuji. Pro analgetický účinek TENS proudů se doporučuje minimálně 150 Hz.
Do příspěvku přikládám schéma zapojení oscilátoru které vyšlo v Praktické elektronice jako návod na stavbu výkonového měniče napětí (Pe 2001/12/strana 14), tento základ jsem využil pro svůj záměr. Mezi elektrodu a místo na těle vkládám navlhčený odličovací polštářek kvůli lepšímu kontaktu elektrod.

Závěr: zapojení mého léčebného aparátu je zatím provizorní a v budoucnu mám v plánu vše předělat a dát tomu nějakou bedýnku a estetický vzhled, dále plánuji udělat elektrody z neretu, momentálně je mám z Kuprextitu.
Na fotce jsou fotky mého přístroje a aplikace elektrod na mé koleno které občas zlobí, na koleno používám napětí kolem 90 V.

Zkoušel jsem i terapii DD proudů ale ty na mě nefungují, navíc mají leptací účinek a je nutné po asi 5 minutách prohození elektrod.
DD proudy jsou pulsní proudy o dvoucestném anebo jednocestném usměrněném napětí. Nejlepší analgetické účinky v mém případě mají právě TENS proudy, provádím jednu aplikaci po dobu 20 minut a postupně zvedám napětí kolik vydržím. Většinou už po první terapii odezní bolesti které mám tak dvakrát během roku. Léčím s tím i manželku a kamarády a jsou spokojeni že to opravdu funguje. Tuto metodu provozuji už 3 roky a musím říci že mám klid, ještě jsem se bohužel nedostal k estetickému zabudování zařízení do bedýnky a zařízení stále provozuji ve válečných podmínkách na stole.
 

Prílohy

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
No to by som potreboval aj pre seba . Je*** ma v krížoch tak som doma už tretí týždeň. Kvôli kovidu nejdú ani rehabilitácie, že by som si objednal jeden model ?
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Tyto přístroje se prodávají i na internetu, není ale nad bastl který ze šuplíkových zásob vyjde skoro zadarmo. Základem je zdroj obdélníkového střídavého napětí s řízením kmitočtu a dvě elektrody. Nutnost nastavit kmitočet minimálně na 150 Hz, jinak to není tak účinné. Postavte si ten měnič podle AR v příloze a najděte si vhodný transformátor, jde o to aby to mělo vstup alespoň na 36 V, oscilátor generuje pravoúhlé impulzy už od napájecího napětí 5 V a na výstupu transformátoru (primární cívka 230 V) mám napětí kolem 70 Voltů a to je už skoro na hranici snesitelnosti. Když použijete transformátor 230/24 V, tak na výstupu budete mít 70 V už při napájení oscilátoru cca 3 V ale impulzy budou bifázické protože oscilátor nemá to správné katalogové napětí a tyto pulzy nefungují.
 
Naposledy upravené:

StefanNz

Člen
Zosnulý člen R.I.P
Člen od
10 Mar 2020
Príspevkov
36
Reakčné skóre
32
Bodov
23
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
(1) Ako sa nastavuje prúd sondou?
(2) Ako je zabezpečená ochrana proti nadmernému prúdu pri zmene záťaže (zmena odporu pokožky, posunutie sondy a pod.)?
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Žádné omezení proudu můj přístroj nemá, jsou jen pevně nastavené pravoúhlé pulzy dané konstrukcí oscilátoru. Intenzitu nastavuji na regulovatelném zdroji kterým napájím ten generátor a z transformátoru mám napojené elektrody. Intenzitu si tedy šteluji zdrojem přidáním napětí na hodnotu jakou vydržím. Proud je závislý na odporu těla-kůže v místě kontaktu elektrod a řídím tedy jen velikost napětí. Na koleno vydržím zhruba přes 80 V při kmitočtu 150 Hz, měřeno osciloskopem. Na záda si dávám přes 100 V, tam vydržím víc.
Jinak ochrana lze vyřešit přidáním odporového děliče, který zabezpečí nepřekročení proudu vlivem změny odporu, ale je to zbytečné, s tím zapojením nemám žádné problémy a změna odporu kůže se neprojevuje. Spíše se projevuje změna tím, že vyschnou oddělovací navlhčené polštářky a musím přidat napětí abych cítil intenzitu jako při čerstvě namočených polštářcích. Bezpečnosti bych se vůbec nebál.
 

Elektron

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Nov 2020
Príspevkov
20
Reakčné skóre
25
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak tohle vyzkouším, to potřebuji, záda mě berou každou chvíli.
 

feri

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Máj 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
6
Bodov
3
Umiestnenie
ZA
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ahoj, počul si niekedy o tejto liečbe?Postupne sa liečenie chorôb pomocou frekvencií začalo viac a viac skúmať a využívať. K dokonalosti to doviedol Dr. Royal Raymond Rife.
 

feri

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Máj 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
6
Bodov
3
Umiestnenie
ZA
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Mám vyrobený celkom slušný generátor na výrobu koloidného striebra.
 

Roman Gašparík

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
15 Nov 2020
Príspevkov
7
Reakčné skóre
9
Bodov
3
Paragraf (§)
§20 (SK) / §4 (CZ)
vyzera to dobre, ja chodim s ramenom na diadynamicke prudy
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Ahoj, počul si niekedy o tejto liečbe?Postupne sa liečenie chorôb pomocou frekvencií začalo viac a viac skúmať a využívať. K dokonalosti to doviedol Dr. Royal Raymond Rife.
Osobne som o tom počul, mal som kolegu, ktorý chodil s chrbtom na elektro liečenie pravidelne u normálneho lekára, dočasne mu to pomáhalo, ale bolesti sa stále vracali. No vzhľadom nato, koľko som už videl na internete doslova odrbov a rôznych zázračných zariadení, som voči tomu skeptický a vždy prvotná myšlienka je, že "ďalší ezoterický oblb". Viem, že nejaké zariadenia sú a používajú sa, no na druhej strane je na túto tému na internete brutálne množstvo ezo kravin a ľudí, ktorý sa chcú natom nahrabať a predávajú sračky.
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Tak tohle vyzkouším, to potřebuji, záda mě berou každou chvíli.
no presne na chrbát chodil ten kolega spomínaný vyššie, od lekárky sa o tom nedozvedel nič, nemala o tom tušenia, iba zapínala ten prístroj a ponapájala ho nato :D .. dočasne mu to pomáhalo a bolesť ustupovala, netuším však, ako je natom dnes..
Môj skepticizmus je myslený na rôzne tie všetky blbosti na internete, ktoré zachádzajú už k ezoterike a iným somarinám... jedny dokonca majú frekvenciu aj na covid..
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Musíte si uvědomit, že elektroléčba jako taková, není žádný nesmysl, jde o léčebný obor, o techniku využití elektřiny v léčbě. Normálně fungují rehabilitace kde aplikují DD, TENS a různé variace těchto proudů a opravdu fungují. Několikrát jsem byl na rehabilitaci s kolenem anebo ramenem na základě doporučení ortopeda, který mi stanovil konkrétní elektroléčbu na můj problém a vždy to fungovalo. Nezatracujte tento obor, má svou historii a vědecky podložené výsledky. Co se týká výrobků volně prodejných na elektroléčbu, to je už věc jiná, tam jde o byznys samozřejmě, elektroléčba jako taková o které jsem zde psal, opravdu funguje a nikdo na tom nic nezmění. Musíte si uvědomit, že DD a TENS proudy mají hlavně analgetický účinek, náhražka třeba (Brufenu, Paralenu a pod.) a dále působí hojivě při zánětech tím, že místo prokrvují a tím dojde k rychlejšímu zhojení. Při degradaci koubu například při artóze tyto proudy způsobí pouze utlumení bolestí, nikoliv vyléčení, při zánětlivých reakcích, při úponech šlach a svalů tyto proudy ale opravdu léčí a pomáhají.
 
Naposledy upravené:

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
@plavec11 súhlasím s tebou a akceptujem takýto spôsob liečby (ktorý som niekoľko krát absolvoval), pokiaľ je prevádzaný autorizovanou osobou a nie osobou s nejakou "škatuľou, káblami a blikajúcou ledkou" čo ani nevie poriadne čo robí. Kadejakých zapperov (či ako sa to volá), je plný trh a podľa mňa fungujú na rovnakom princípe ako homeopatiká, ktoré sú v niektorých krajinách zakázané - napríklad Španielsko, nakoľko spoločnosti , ktoré ich vyrábajú nedokázali hodnoverne dokázať ich akýkoľvek účinok.
Ale k elektrike... áno elektrický prúd / frekvencia o určitej intenzite majú účinky na svalový tonus a mäkké tkaniva a ten je dokázateľný, takže to funguje. Ale nie nejaké BIO lampy proti 5G (najnovšie už aj proti covidu), alebo kadejako tvarované PCB disky, ktoré sa prikladajú kade tade - toto je hlúposť, a myslím si, že priemerne inteligentný jedinec to hneď zavrhne, ako hlúposť
 
E-shop ElektroLab.eu
Top