KRK ROKIT6G2 - bas hučí, žiaden zvuk

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdravim vas Elektrolabisty,
napišem čo som spravil a čo sa stalo:
Dnes som opäť meral hodnoty pri C106 a C107 a ukazovali opät tie hodnoty pribl medzi 11-12 V ,a šiel som zmerat aj pri C100 a C101 tam boli hodnoty medzi 22-23V, avšak pri merani som zapocul mierne syčanie a zbystril som že niečo aj zadymilo tak som to vypol,a pripojil som uz aj predzosilnovac.
Opäť som začal merat pri C106 a C107 a ukazovali už hodnotu -14,6 a 14,8V.
pri C100 a C101 už ukazovalo hodnotu -27,8 a 28,7 ,ked som ešte nato chvilku drzal multimeter kedze hodnota kolisala mierne nadol a vraciala sa naspet ↕ , potom vystrelil opäť kondenzator pri CL104 10uF/50V. ✴ .
 
Naposledy upravené:

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Dej pěknou fotku jak jsi připájel TDA7296, hřeje se?A bylo by dobré foto i celé desky.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Také bych rád viděl kvalitu pájení těch vyměněných IO a v podstatě všeho co bylo měněné, klidně někde jsi mohl udělat i nepatrný zkrat.
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dej pěknou fotku jak jsi připájel TDA7296 ,hřeje se?A bylo by dobré foto i celé desky.
Musim podotknut ze obe TDA-cka TDA2052 a TDA7296 mi pripajal jeden známy, ktoremu som zveril tuto dosku z obomi TDA-ckami, a ktorý študuje elektrotechniku.,kondenzatori som vymenil uz ja, ten CL104 Kondik zase vystrelil dnes pri merani, ten vystrelil aj predtym ked on pajkoval to TDA7296 tam aj TDA2052.
pripajam fotografie.:
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,805
Reakčné skóre
1,437
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Nemala byť izolačná podložka pod veľkým TDA?
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Co naměříš na pinu 10. IO: TDA.. Konektor CN10 měj odpojený, kondenzátor tam nedávej. A co teplota.. Tady to není propájené...?
 

Prílohy

Naposledy upravené:

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania

Prílohy

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Pin 10 podla datasheet TDA7296, je tu na obrazku a merak na polohe Dioda/zvuk- je tam pípanie s hodnotou 0,01.
tak chcem vam poslat obrazok cez ktoru som hladal cestu, a narazil som asi aj na problem je tam ta čierna lepiaca vazelina alebo co to je, uz som cistil predtym ale som spozorel ked som hladal cestu k MUTE , idem to teraz vycistit isopropylakoholom, co mam dalej este spravit?.nameriam hodnotu pri PIN10? kedze v predchadzajucom obrazku som zle isiel podla noziciek zacal som mensiou nozickou ako PIN1,ale to som mal pravdepodobne zacinat vacsiou nozickou ako PIN1,kedze kondik vystrelil pri MUTE casti,aj nozicka by mala byt podla datasheet k MUTE pripojena.posielam obrazok
 

Prílohy

Naposledy upravené:

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Co ti poradit. Napájení VCC tam máš v pořádku. Jestli se IO hřeje jak jsem se ptal, tak jsi nenapsal, ( Pin 10 podla datasheet TDA7296, je tu na obrazku a merak na polohe Dioda / zvuk - je tam pípanie s hodnotou 0,01. ) .Nnevím proti čemu jsi to měřil, měl jsem ti napsat : změř napětí v bodech kde byl CL104..,myslel jsem že pochopíš že mne zajímá vlastně tebe - taky, jaké tam napětí když kondenzátor je na 50V a dojde k destrukci. Jak jsem psal konektor CN4 máš odpojený,napětí napájení + ,- ,27V tam máš, co jde z reproduktoru? Mute zatím neřeš. Vstup - je pro případ označen na obrázku. ( pokud se TDA extrémně nezahřívá,to jsi neodpověděl)
 

Prílohy

  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Co ti poradit. Napájení VCC tam máš v pořádku. Jestli se IO hřeje jak jsem se ptal, tak jsi nenapsal, ( Pin 10 podla datasheet TDA7296, je tu na obrazku a merak na polohe Dioda / zvuk - je tam pípanie s hodnotou 0,01. ) .Nnevím proti čemu jsi to měřil, měl jsem ti napsat : změř napětí v bodech kde byl CL104..,myslel jsem že pochopíš že mne zajímá vlastně tebe - taky, jaké tam napětí když kondenzátor je na 50V a dojde k destrukci. Jak jsem psal konektor CN4 máš odpojený,napětí napájení + ,- ,27V tam máš, co jde z reproduktoru? Mute zatím neřeš. Vstup - je pro případ označen na obrázku. ( pokud se TDA extrémně nezahřívá,to jsi neodpověděl)
zdravim ta, ako zistim ze sa TDA zohrieva? Zajtra zmeriam napetie pri tom CL104, ale zaujima ma ako zistim to TDA ze sa zohrieva
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
takže zmeral som bez konektora CN4 pri CL104 a som pre pripad tam dal novy kondik 10uF/50V, pri merani po pribl. 30 sek zase vystrelil hodnota tam bola -10,7 a + 0,7, mam pokracovat dalej v merani aj bez kondu pri CL104 ktory vystrelil uz asi po 3x pri merani pri LP Out zo schemy som sa nedostal, lebo neviem ci mozem pokracovat v merani pockam nato co mi poradite. Dakujem
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Můžeš mi vysvětlit proč jsi tam znovu osazoval ten CL104 10uF/50V když jsi měl jasně řečeno že máš změřit napětí v těch bodech kde se osazuje ten kondenzátor? Multimetr přepnutý na V-olty 200V, zemnící měřící hrot na bod kde přijde mínus kondenzátoru CL104 10uF/50V a plusový měřící hrot na + bod kde se připojuje + kondenzátoru CL104 10uF/50V. Kapišto? Na výsledek měření jsme tu všichni moc zvědaví. :sneaky:

A proč sem znovu dávaš to co jsi už jednou sem napsal, nechápu. :rolleyes:
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Můžeš mi vysvětlit proč jsi tam znovu osazoval ten CL104 10uF/50V když jsi měl jasně řečeno že máš změřit napětí v těch bodech kde se osazuje ten kondenzátor? Multimetr přepnutý na V-olty 200V, zemnící měřící hrot na bod kde přijde mínus kondenzátoru CL104 10uF/50V a plusový měřící hrot na + bod kde se připojuje + kondenzátoru CL104 10uF/50V. Kapišto? Na výsledek měření jsme tu všichni moc zvědaví. :sneaky:

A proč sem znovu dávaš to co jsi už jednou sem napsal, nechápu. :rolleyes:
OK Dakujem za odpoved, a ospravedlnujem sa ze som viacrat preposlal odpoved, som chcel vymazat predoslu spravu a napisat na novy riadok, ale Admin to uz spravil zamna dakujem.
OK tak idem nato, kapim to a hodnoty napisem (y)
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,805
Reakčné skóre
1,437
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
To, že ti ten kondenzátor vystreli znamená, že buď je v skrate, alebo ním prechádza napätie vyššie, než je menovité. Ale prikláňam sa skôr k skratu - práve preto bola požiadavka na meranie bez neho a práve to meranie ti malo ušetriť zbytočnú robotu s výmenou a ďalší kondenzátor.
 
  • Súhlasím
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
takze odmerana hodnota pri CL104 je : mínus (-25,8),

P.S: COM svorka na - a červeny hrot na plus.Hodnota je v minuse
 
Naposledy upravené:

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
To je nějaká blbost, přepni multimetr na odpor a propískej 2 body co jsem označil. Jinak jak jsem se ptal na teplotu, tak snad nemusím psát šáhni na chladič, lépe ještě na IO.:confused: Podívej se jestli tam nemáš ještě černý sajrajt (psal jsi), je vodivý tak důkladně očistit!--Neodpovídáš na vše co se ptám.---​
 

Prílohy

Naposledy upravené:

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
To je nějaká blbost, přepni multimetr na odpor a propískej 2 body co jsem označil. Jinak jak jsem se ptal na teplotu, tak snad nemusím psát šáhni na chladič, lépe ještě na IO.:confused: Podívej se jestli tam nemáš ještě černý sajrajt (psal jsi), je vodivý tak důkladně očistit!​
OK je tam este troska toho sajrajtu presne tiez pri kabli ako na obrazku,
a chladic bol teply po par minutach ked som vten den merial multimetrom +- 15V a pri VCC + - 27,5 kedy som vam pisal tie hodnoty tu, tak vtedy chladic bol teply. Takže idem vycistit uplne tam a zmeriam a napisem hodnotu pri CL105, alebo pri Pin1 to je?
 
ElektroLab.eu
Top