KRK ROKIT6G2 - bas hučí, žiaden zvuk

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Dobře vše důkladně očisti, hlavně vývody součástek které v jsou tím zapatlané navzájem. Ty 2 body-GND měř když to máš vypnuté. Potom zapni a změř napětí na výstupu TDA vývod 14-obrázek (nemělo by být žádné). Všechna měření GND a bod na který se ptáme, pokud nebude požadováno jinak. Zkrátka najdi si měřící bod GND ze kterého budeš provádět měření. Nevím jestli je spojený i chladič ,ale to zjistíš. Ještě dopln oba šroubky od chladiče,pokud nejsou. Mohou-ale i nemusí propojovat 2body DPS. To pro jistotu.
 

Prílohy

  • Super
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Spojil som chladic s 2 srubkami ako si povedal, prepinac som mal na 200 na multimetri a odmeral som napetie na vystupe TDA je tam minus (- 22,5V ) aj som posunul červeny hrot pri LP OUT( červeny kabel odtial vedie k reproduktoru takisto nezmenena hodnota -22,5 V). Pri PIN1 ktory vedie k CL105 bola hodnota
takisto minus (- 03,8) na prepinaci 200.
GND samozrejme COM svorka pri tej srubke uzemnenie a cervenym hrotom som siel pri tych meraniach.Konektor Prezosilnovaca CN4 odpojeny.
 

Prílohy

Naposledy upravené:

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Pokud máš na výstupu 22,5V tak to svědčí jedno, a to že je IO. vadný - "proražený". Otázka je proč k tomu došlo. Reproduktor je OK? Výměna TDA přeci není nic tak složitého. Já jsem chtěl (obrázek), aby jsi změřil Ω metrem že není přerušený spoj, prasklý atd.... Ideální bude, když to někomu svěříš aby se ti na to podíval. Ani já nevím jestli děláš to, co napíšu....
 

Prílohy

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Pokud máš na výstupu 22,5V tak to svědčí jedno, a to že je IO. vadný - "proražený". Otázka je proč k tomu došlo. Reproduktor je OK? Výměna TDA přeci není nic tak složitého. Já jsem chtěl (obrázek), aby jsi změřil Ω metrem že není přerušený spoj, prasklý atd.... Ideální bude, když to někomu svěříš aby se ti na to podíval. Ani já nevím jestli děláš to, co napíšu....
Na vystupe je sice 22,5 ale z minusovou hodnotou.
Odpor som isiel zmerat, avšak na prepinači 20M až vyskakovali hodnoty od 7 po 8,7 aj niečo, pri ostatnych sa hodnoty nepohybovali iba zobrazovala 1" na multimetri.
Podla schemy ako si zakreslil sipky, PGND - COM svorka, a červeny hrot pri PIN1, dufam ze som dobre pochopil toto meranie odporu.
Reproduktor som teraz neskusal kedze vystreluje CL104 10uf/50V a naposledy ked som zapinal tak hučalo to, tak som vypol a som meral odpor a bolo 4,4Ohm pri reproduktore.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
"" Odpor som isiel zmerat, avšak na prepinači 20M až vyskakovali hodnoty od 7 po 8,7 aj niečo "" Nevím jestli : Ω, KΩ,MΩ... Tak ještě jednou. TDA nemá střed napájení zdroje. Pin 1 TDA je GND. Nevím jestli bylo přes chladič,...až bude spojený - opravený..., (multimetr 200 Ω - pípák ) změř znovu napětí na výstupu. GND-Pin 14
 
Naposledy upravené:
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
takže sme prisli na potencialnu chybu s amater63,dakujem..meral som napetie (GND PIN1 cierny hrot COM a cervenym hrotom postupne na PIN8 kde bolo -29,1V pri PIN13 to zaiskrilo mozno studeny spoj a pri 14 bolo napetie -27,5V. Záver vadné TDA.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,807
Reakčné skóre
1,439
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Až sa pochváliš, že to hraje tak, ako má, potom bude hotovo :)
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Před výměnou- jak jsem ti psal a proměřit napětí jaké mají být, aby nedošlo k problému. Ještě změř diody DL100 a DL101 jestli neutrpěli když jsi měl problém s CL104 obvodu mute. I tak dáš nové CL104,105 ,(I ty 4 odpory jestli sedí hodnoty)Píšeš že to má 8 roků tak by stálo za úvahu i výměna hlavních filtračních kondenzátorů - C100 ,C101,
 

Prílohy

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Před výměnou- jak jsem ti psal a proměřit napětí jaké mají být, aby nedošlo k problému. Ještě změř diody DL100 a DL101 jestli neutrpěli když jsi měl problém s CL104 obvodu mute. I tak dáš nové CL104,105 ,(I ty 4 odpory jestli sedí hodnoty)Píšeš že to má 8 roků tak by stálo za úvahu i výměna hlavních filtračních kondenzátorů - C100 ,C101,
Zdravim kupil som nove TDA7296 nove aj Kondiky pri C100, C101 avsak na chladic som stratil izolacnu podlozku bol to material ako z gumy neviem ako sa to nazyva, ale mam mensiu ktoru mi dali na TDA7296, avsak som kupil aj povodnu podlozku pod TDA7296 da sa nahradit viacerymi kusmi taka podlozka ktora ide na chladic? ten sa pripaja zo srubkami spolu stou podlozkou alternativne tam co mozem dat?..
 

Prílohy

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ale dáváš podložku pod IO.,tohle je přišroubované kde. Jinak je to silikonová podložka. Nezapomen na plastovou průchodku pro šroubek. Doplním.Aha takhle to je sestavené.
 

Prílohy

Naposledy upravené:
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ale dáváš podložku pod IO.,tohle je přišroubované kde. Jinak je to silikonová podložka. Nezapomen na plastovou průchodku pro šroubek. Doplním.Aha takhle to je sestavené.
Dakujem, inac zacal som meriat rezistory na plosaku tam kde ukazovalo zle hodnoty a teraz uz ukazuju dobre hodnoty ked som vybral TDA7296 ktory tam bol, samozrejme som vymenil aj CL100 a CL101 uz len osadim TDA7296 novy dnu a dam vediet.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Jak tam našroubuješ TDA tak propískej, jestli není spojený s chladičem (dej pastu,průchodku, atd...)
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Jak tam našroubuješ TDA tak propískej, jestli není spojený s chladičem (dej pastu,průchodku, atd...)
dal som uz vsetko tam avsak chyba mi ta iba silikonova podlozka tak nechcem to este zapajat predavaju mensie v predajni tak kupim viac a zakryjem to asi 5kusmi aby to tam bolo,čo myslite ako alternativa? :D
 
Naposledy upravené:

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ale nemá být! ,na to je tam pod tím IO.ta silikonová podložka,kterou máš. Ještě zmíním že nevím co myslíš " ano je spojeny s chladičom "...
 

Prílohy

Naposledy upravené:
  • Súhlasím
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ale nemá být! ,na to je tam pod tím IO.ta silikonová podložka.
ano mam tam, ja som zle pochopil som narazal na PGND a chladic, ale tak tou podlozkou je oddelene to TDA vacsiou podlozkou, este potrebujem na tejto casti dat silikonovu podlozku ,ktoru som stratil, avsak nemaju na predajni taku vacsiu :(
 

Prílohy

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Dobře, pokud dáš jak jsi psal z více kusů tak to dej s přesahem přes sebe. Nemělo by to vadit. Lehce to natři teplovodivou pastou.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
tak to dej s přesahem přes sebe. Nemělo by to vadit.
Já bych toto nedělal, mohlo by to vadit a to s odvodem tepla z IO. Když budou teplovodivé izolační podložky přeložené na sobě tak chladící plocha toho IO nebude rovnoměrně ležet na velkém chladiči, vznikne tam mezera a i když tam bude teplovodivá pasta tak už ten odvod tepla nebude takový jako když se použije podložka jedna. Já osobně bych tam dal co tam patří.
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Já bych toto nedělal, mohlo by to vadit a to s odvodem tepla z IO. Když budou teplovodivé izolační podložky přeložené na sobě tak chladící plocha toho IO nebude rovnoměrně ležet na velkém chladiči, vznikne tam mezera a i když tam bude teplovodivá pasta tak už ten odvod tepla nebude takový jako když se použije podložka jedna. Já osobně bych tam dal co tam patří.
a kde zohnam taku jaka tam byla, ked sa mi stratila ? :(
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ale on to nechce pod integrovaný obvod. Tam to má vyřešené, podložku má. Jde o izolaci chladiče který je našroubován na chasis - zadní stěnu celku pro rozptýlení tepla. Nevím z jakého důvodu jsou odizolovány, výrobce to tak navrhl.
 

Prílohy

  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
No jo, špatně jsem pochopil. Ono je to tu tak trochu zmatené.
Podložky koupíš třebas .
 
ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Nové príspevky

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top