KRK ROKIT6G2 - bas hučí, žiaden zvuk

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
@rakato11 svody dělá to černé. Ne jednou jsem se s tím setkal. A ne jednou jsem mu psal jestli to má očištěné. Já jsem to čistil acetonem, tím to šlo nejlépe. Potom je vlákno na deset stránek..... :(
 
Naposledy upravené:

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Mi najednou blesklo hlavou (i když už tu bylo spomínané svod kondenzátoru) že když to dělá tak nepravidelně tak nějaká keramika (keramický kondenzátor) ale může to být i elektrolyt.
Jo tahle závada se blbě hledá (svod keramiky popřípadě elytu), když se pájkou zahřeje keramický kondenzátor tak obvykle svod, skrat zmizí a je člověk zase v pr..li.
no je to zlozite najst chybu, ked nemam multimeter na kapacitu a ci tam nieje zvod
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
@rakato11 svody dělá to černé. Ne jednou jsem se s tím setkal. A ne jednou jsem mu psal jestli to má očištěné. Já jsem to čistil acetonem, tím to šlo nejlépe. Potom je vlákno na deset stránek..... :(
sorry ja som ocistil jenom DPS.,tieto keramicke kondenzatory som skusal mechanicky,ale ono toje prilepene strasne ale mozem to vyskusat teda ocistit aj izopropylakoholem ti keramicke kondiky?
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Svod kondenzátora změříš jednoduše i tím svým multimetrem přepnutým na rozsah pro měření odporu. Začneš měrit na nejvyšším rozsahu 20MΩ a pak postupně rozsah snižovat. Kondenzátor ale musíš mít vypájkovaný aby měření neovlivňovaly další součástky.
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
chcem sa opytat ked to ma nahodou zvod to znamena ze cisla sa nebudu zvysovat ale bude hodnota stat?
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
ked to ma nahodou zvod to znamena ze cisla sa nebudu zvysovat ale bude hodnota stat?
Je to individuální, někdy to ukáže trvale jednu hodnotu jindy se zase hodnoty mění což někdy záleží na tom že třebas při měření pohneš s vývody součástky a odpor se tím pádem změní nebo zase zahřátím při vypájkování a následným chladnutím.
Každopádně ale musíš mít alespoň jeden vývod kondenzátora venku mimo plošný spoj ideálně vypájet celý a měřit na stole.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Je to individuální, někdy to ukáže trvale jednu hodnotu jindy se zase hodnoty mění což někdy záleží na tom že třebas při měření pohneš s vývody součástky a odpor se tím pádem změní nebo zase zahřátím při vypájkování a následným chladnutím.
Každopádně ale musíš mít alespoň jeden vývod kondenzátora venku mimo plošný spoj ideálně vypájet celý a měřit na stole.
ano tak to robim,vypajkovane mam uz 5 kondenzatori a zmerane avsak tohle prepacte nevyznam sa vo vsetkych suciastkach som zaciatocnik ten prvy je keramicky kondenzator a ten druhy polyesterovy?
 

Prílohy

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ten první je na 100% keramika, ten druhý může být polyesterový. Jak je na něm označení tak jej vyfoť a dej sem.
Každopádně doufám že si ty kondenzátory jak je vypájkuješ značíš na jakém pozičním čísle byly osazené.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

mirosne

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
25 Sep 2020
Príspevkov
117
Reakčné skóre
84
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tie keramiky nie je dobré vyberať a merať. Lebo vybratím sa zahreje a zvod "záhadne" zmizne, ako to bolo už písané vyššie. Pri takýchto problémoch je najrozumnejšie keramiky, čo s tým majú dočinenia meniť. Skús DPS mierne zohnúť pri tom praskaní, či to neprestane, alebo naopak, či to nezačne praskať. Ako-tak overíš studeňáky.
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ten první je na 100% keramika, ten druhý může být polyesterový. Jak je na něm označení tak jej vyfoť a dej sem.
Každopádně doufám že si ty kondenzátory jak je vypájkuješ značíš na jakém pozičním čísle byly osazené.
ano, podla schemy sa tiez nepomylim. Zatial tieto dve kondezatory som takeho typu zmeral avsak pri tom prvom keramickom pri hodnote 20MΩ sa hodnota znižovala z multimetra 1.580 to šlo na 9.78 a pak zase nahor k 1020 hodnote, takže hodnota klesala. Pri tom druhom pri 20MΩ byla hodnota 1400 a potom zrazu 1, potom som prepinal na vsetkych, najprv som vybil kondenzator a meral postupne pri 200K aj 20KΩ az k diode som dosiel a nic, len 1 zobrazovalo.
 

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tie keramiky nie je dobré vyberať a merať.Lebo vybratím sa zahreje a zvod "záhadne" zmizne,ako to bolo už písané vyššie.Pri takýchto problémoch je najrozumnejšie keramiky,čo s tým majú dočinenia meniť.Skús DPS mierne zohnúť pri tom praskaní,či to neprestane,alebo naopak,či to nezačne praskať.Ako-tak overíš studeňáky.
OK vyskusam, keby nahodou zacalo praskat pri ohybani znamena to ze je tam studeny spoj skor?
 

mirosne

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
25 Sep 2020
Príspevkov
117
Reakčné skóre
84
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Áno, mne sa totiž nepáči, ako je priletovaný KS. Okolo nožičiek je to nejaké divoké. 🙄
 
  • Wow
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ten první je na 100% keramika, ten druhý může být polyesterový. Jak je na něm označení tak jej vyfoť a dej sem.
Každopádně doufám že si ty kondenzátory jak je vypájkuješ značíš na jakém pozičním čísle byly osazené.
Pri tom druhom asi polyesterovy je napisane cislo - 2A104J pozeram na googli som to nasiel podla cisla, takze v predajni opytam 0,1 uF/100V keby nahodou metoda od mirosne nezafungovala pri tom ohybani.?
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak podle označení toho druhého je to taktéž keramika ale "vícevrstvá". 2A104J MLCC-Vícevrstvé keramické kondenzátory.
Když na kondenzátor přiložíš měřící hroty tak on se nejdříve nabije z vložené baterie v multimertu (hodnota vyletí nahoru) a následně se vybíjí takže hodnota klesá.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak podle označení toho druhého je to taktéž keramika ale "vícevrstvá". 2A104J MLCC-Vícevrstvé keramické kondenzátory.
Když na kondenzátor přiložíš měřící hroty tak on se nejdříve nabije z vložené baterie v multimertu (hodnota vyletí nahoru) a následně se vybíjí takže hodnota klesá.
takže to je v poriadku teda pri tom prvom keramickom kondu.?,?
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zkoušel jsi ten první měřit také na nižším rozsahu? Nějak se mi nelíbí že hodnota začala stoupat, asi bude mít svod. Změř na nižším rozsahu (postupně na zkoušej až na ten nejnižší jaké Ti ukáže hodnoty).
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
ano skusal som kondezator zo schemy C106 (104) tu hodnota mierne klesala zacala okolo 1900 az k 1800 a naspet k 1960 pri 20MOhm.
C31 kondenzator hodnota pri 20MOhm pribl. 1500 klesala na 700 a postupne nahore k pribl. 1030.
Kondenzator 2a104J pri hodnota len 20MOhm hodnota rychlo sa zobrazila a zmizla - pri vsetkych meraniach som posuval aj na nizsie - vsade bolo 1" na multimetri
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Já bych je vyměnil. Takovým nízkým napětím co dá Ohmetr nemusíš zjistit zda je dobrý nebo ne. Pravda je na jaké pozici je zapojený....
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: jaro114

jaro114

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Dec 2021
Príspevkov
77
Reakčné skóre
15
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
takže rezistory to nebudu kedže ste nespomeuli.. a nebude to chyba nahodou niekde v tychto kondenzatoroch, kedže aj pre bas aj vysky to chrčanie je sprevadzané naraz?
 

Prílohy

ElektroLab.eu
Top