Tadelakt-Marocký štuk

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Pokud by měl někdo zájem o recepturu na Tadelakt, mohu jí zde uveřejnit včetně postupu práce. Léta jsem pracoval jako OSVČ v oboru Zednictví a na receptuře jsem pracoval skoro 4 roky., chtěl jsem si udělat koupelnu touto technikou ale cena materiálu byla nehorázně drahá a tak jsem se dal na vlastní vývoj. Mou recepturu jsem provedl několika zákazníkům a účtoval jsem si 800,-Korun za 1m2 práce včetně materiálu, firmy to s origo recepturou dělají minimálně za 4000,-Korun a to je rozdíl. Mám svou vlastní recepturu a 25kg suché neobarvené hmoty vychází cenově na částku zhruba 90,-Korun Českých a veškeré materiály jsou běžně dostupné v každých stavebninách, originální suchá hmota na Tadelakt stojí zhruba 6000,-Korun Českých od Německého výrobce který to prodává přes své dealery. Recepturu jsem několikrát prodal několika živnostníkům když jsem ještě podnikal v oboru, dnes se tím již nezabývám a rád tyto informace poskytnu zdarma ostatním v případě zájmu.
Snad jsem vytvořené vlákno vložil do správné kategorie.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
foto výsledného vzhľadu?
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Mohu vložit fotku mé koupelny, mám tyrkysový odstín, vydržte, udělám fotky, mám to i na podlaze v hnědém odstínu. Pokusím dohledat fotky od zákazníků jestli je ještě v pc (respektive v záloze souborů mého bývalého webhostingu) najdu.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Zde jsou fotky, fotky zakázek jsem už nedohledal, zálohové RW CD jsem přepsal novými daty. Uvedené fotky jsou z mého domu a jen jednu fotku jsem ve foťáku našel ze dne realizace mé koupelny. Fotky zobrazují mou koupelnu, dvě kuchyně a zatím nedokončenou chodbu, na které mám červený Tadelakt (odstín cihlová červeň), poslední fotka je kuchyň matky a je to hmota bez pigmentů v přírodním odstínu.
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
"Soudruzi" ma dostali :D ale inak vyzerá to dobre, ale je to(opravte ma ak nie) ako imitácia kameňa?
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
vyzerá to ako kameň, musel sa s tým vyhrať .
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Tadelakt vlastně ve výsledku imituje vzhled kamene, konkrétně vzdáleně napodobuje vzhled mramoru. Je to vodoodpudivé a dýchá to, mám to i ve sprše na podlaze už pár let. Tato technika má výhodu že je beze spár a povrch je dokonale hladký a tvrdý a přitom je to jen z vápna, vápence a písku. Zatím nikdo nepožádal o recepturu a návod, mám to sem vložit?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Dal by som si patentovať na vašom mieste, pokiaľ niekto chce tak SS, nemusí na vašom rozume niekto zarábať.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Jinak ti soudruzi to je taková má úchylka a recese, měl jsem jednou zakázku z ČT na výrobu sádrových bust těchto soudruhů a když jsem měl vyrobenou formu, udělal jsem si busty i pro sebe. Jinak ty mé busty hrály v příběhu Sametoví teroristé, kde do nich stříleli, odkaz je zde a soudruh Gottwald tam vyobrazený je má práce.
 
Naposledy upravené:

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
No prosím, človek ani nevie s kým píše 😎
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Dal by som si patentovať na vašom mieste, pokiaľ niekto chce tak SS, nemusí na vašom rozume niekto zarábať.
Už jsem o tom přemýšlel dříve, měl jsem i připravené dokumenty (prohlášení o vlastnostech a podobné kraviny) a plánoval jsem to prodávat za třetinu ceny oproti konkurenci, ale pro vývoj digitronů jsem od toho upustil, digitrony mě také stály plno času.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Tak vyčkajte, budú peniaze na dôchodok :)
 

Elektron

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Nov 2020
Príspevkov
20
Reakčné skóre
25
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak o tohle se také zajímám, jako zedník si to chci udělat doma ale směs je drahá jako p----. Tohle téma bych tady vůbec nečekal, děkuji.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Tak o tohle se také zajímám, jako zedník si to chci udělat doma ale směs je drahá jako p----. Tohle téma bych tady vůbec nečekal, děkuji.
Ano je to drahé, za 25 kg chtějí přes 6 tisíc korun, já 25 kg namíchám za 90 korun. V případě zájmu o recepturu stačí napsat třeba SZ.
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Páči sa mi to. Mám len otázku, či je to vhodné aj do exteriéru
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Páči sa mi to. Mám len otázku, či je to vhodné aj do exteriéru
Dobrý den, může to být i venku samozřejmě, je to odolné vodě-vodoodpudivé. Dříve s tím vymazávali venkovní nádrže na vodu, bylo to místo izolace.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Iry

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Po opakovaných žádostech formou SZ o recepturu zde uveřejňuji kompletní návod, abych nemusel odpovídat každému zvlášť, uveřejněním návodu si nikdo nebude moci z toho udělat byznys když si to každý udělá sám, já na tom nemám v plánu vydělávat.


Tady je receptura a odkaz na konkrétní potřebný materiál:
Jemně mletý dolomitický vápenec 5 dílů
Písek štukový 2 díly Klasika na výrobu štuku a na zásyp spár zámkových dlažeb
Vápenný hydrát-čerťák 6 dílů

Ingredience odměřuji pomocí fanky a poměry jsou objemové.

Veškeré materiály mají skladem ve stavebninách.
Na mýdlování je použito mazlavé draselné mýdlo Zenit

Na povrchovou úpravu používám včelí vosk rozpuštěný v terpentýnu. Do nádobky naleji terpentýn a do něho naleji teplem rozpuštěný včelí vosk. Na 1kg vosku 1 litr terpentýnu. Celé se to protřepe a nechá vychladnout, tímto se potom hadrem vosk nanáší a stírá po dokončeném a suchém štuku a po zaschnutí (až to přestane lepit) se to přeleští suchým hadrem.
Jako základ pod Tadelakt používám základ z lepidla na obklady, stačí to nejlevnější. Natáhnu slabou vrstvu a ještě do živého plochu naďubkuji pomocí drátěného anebo rýžového kartáče, po zatvrdnutí to přejedu brusným hladítkem a před tadelaktem ometu prach a mírně navlhčím. Tadelakt aplikuji ve dvou vrstvách. Nejprve nerezovým hladítkem nanesu první vrstvu aby nebylo vidět lepidlo, po zavadnutí nanesu tence druhou vrstvu a ugletuji do absolutního hladka bez dir hladítkem a širokou nerezovou špachtlí, povrch se tímto musí pořádně zatlačit a utáhnout. Po zavadnutí, když se už neobtiskává prst a hmota není měkká, aplikuji štětcem mýdlo (zředěné vodou 1 mýdlo:10 voda) a kamenem hladím plochu dokud mýdlo nezmizí a na ploše se neudělá glazura. Mýdlo je možné aplikovat postupně a pokračovat až do konce plochy, nesmí tam být stékance, ty se musí setřít štětcem, jinak tam budou vidět po zaschnutí. Postupů aplikace je několik, prakticky se můj neliší oproti jiným z internetu, ten můj mi ale nejvíce vyhovuje a funguje. 25 kg tadelaktu se namíchá asi za 90 korun českých, rozdíl oproti prodávaným hmotám. Hmota se dá do kbelíku a přes noc se zalije vodou, tadelakt nasákne a domíchá se metlou. Nespotřebovaná směs může být použita až za dlouho, nestvrdne pokud bude mít vodu, neobsahuje cement. Jako pigmenty používám práškové pigmenty odolné vápnu od výrobce Primatón, odkaz zde:

V případě dotazů napište do tohoto vlákna, odpovím do 24 hodin.
S pozdravem, J.Plavec.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Tady jsou fotky mého štuku, jde o pokračování etapy rekonstrukce chodby u mě doma, dokončeno před 14 dny. Navazuje to na fotky se soudruhy z prvního příspěvku.
 

Prílohy

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Dodatek:
Voskování se samozřejmě provádí až po dokonalém proschnutí plochy, při pokojové teplotě to trvá minimálně 2 dny, 1 mm tloušťky schne asi 1 den.

Jednoduchá ukázka aplikace:
Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať
 
Naposledy upravené:
E-shop ElektroLab.eu
Top